اخبار ارز دیجیتال

Compass Mining به دلیل گم شدن دستگاه های استخراج بیت کوین خریداری شده توسط مشتریان شکایت شد.

این شکایت ادعا می‌کند که Compass Mining نتوانست به بیت ریور فاش کند که صرفاً یک «واسطه» بوده و نه مالک ماشین‌های مشتری.

پس از اینکه Compass Mining روابط خود را با شرکت میزبان روسی Bit River قطع کرد و نتوانست ماشین های بیت کوین مشتریان را بازگرداند، مشتریان از Compass Mining برای غرامت بیش از ۲ میلیون دلار شکایت کردند.

طبق اسناد دادگاه ارائه شده در ۱۷ ژانویه، Compass Mining در آوریل ۲۰۲۲ اطلاعیه ای صادر کرد مبنی بر اینکه “رابطه و معاملات خود با Bitriver” را به دلیل تحریم های اعمال شده توسط فرمان اجرایی ۱۴۰۲۴ خاتمه داده است.

گفته می‌شود که Compass پیشنهادی برای بازگرداندن یا بازیابی دارایی‌هایی که مشتریانش برای میزبانی در تأسیسات بیت ریور در روسیه به این شرکت سپرده‌اند، ارائه نکرده است.

با این حال، اعلام شد که بازگرداندن ماشین‌های ماینینگ بر خلاف دستور اجرایی ۱۴۰۲۴ که تجارت با اشخاص دارای مجوز را ممنوع می‌کند، یک “اشتباه” است.

در اسناد دادگاه آمده است که Compass “هم حق و هم تعهد بازگرداندن ماینرهای مشتری” را دارد.

نمایندگان Compass به نگرانی های مشتریان با خصومت پاسخ دادند و گفتند که آنها “نمی توانند معامله تجاری با بیت ریور را انجام دهند یا حتی تسهیل کنند”.

زمانی که مشتریان مجبور به تماس با بیت ریور شدند، گفته می شود که شرکت روسی به Compass بازگشته است. یک نماینده Bitriver به کسانی که با آنها تماس گرفته شده پاسخ داد:

از نقطه نظر حقوقی، قرارداد بیت ریور با Compass است و تمام تجهیزات متعلق به Compass است.

اسناد دادگاه می‌گویند که Compass باید به بیت ریور فاش می‌کرد که آنها «فقط یک واسطه» بودند و این ماشین‌ها در واقع هزینه پرداخت شده و متعلق به خود شاکیان بوده است.

شراکت با بیت ریور در ابتدا این بود که به مشتریان Compass اجازه دهد تا ماشین‌های خود را در تأسیسات Bit River میزبانی کنند و به آنها امکان دسترسی به «یک مرکز استخراج ارز دیجیتال با درجه سازمانی، کم‌هزینه و کم کربن در روسیه» را بدهد. من آنجا بودم.

مربوط: فقط تجارت خارجی: بانک روسیه با سرمایه گذاری رایگان کریپتو مخالف است

اسناد دادگاه همچنین بیان کردند که قول Compass مبنی بر “۹۵% آپتایم” برای ماشین هایش نادرست بود و در واقعیت “نزدیک به ۵۰-۶۰٪” بود. در برخی موارد، ماینرها برای هفته ها یا ماه ها در یک زمان اصلا آنلاین نبودند.

در ژوئیه ۲۰۲۲، Compass اولین شرکت ماینینگ بود که در بحبوحه زمستان کریپتوها اعلام کاهش شغل کرد. این شرکت ۱۵ درصد از نیروی کار خود را اخراج کرد و مدیریت و کارکنان دستمزد خود را کاهش دادند.

نویسنده: Ciaran Lyons

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا