اخبار ارز دیجیتال

مقایسه بروکر دلتا اف ایکس با آلپاری از نگاه تریدر ایرانی

در دنیای تریدرهای فارکس، انتخاب کارگزاری خوب بسیار اهمیت دارد. معمولاً تریدرها به موارد مهمی مانند رابطه کاربری سایت، پشتیبانی، نوع حساب‌ها، واریز و برداشت و … نگاه می‌کنند تا بسنجند که کدام کارگزاری می‌تواند خدمات بهتری به آنها ارائه دهد. ما در این مطلب قصد داریم که دو بروکر آلپاری و بروکر فارکس معتبر دلتا اف ایکس را با هم مقایسه کرده و ببینیم که شرایط کدام بروکر فارکس برای کاربران ایرانی بهتر است. با ما همراه باشید.

مقایسه عملکرد دلتا اف ایکس و آلپاری

آلپاری یکی از قدیمی‌ترین بروکرهای فعال در بازار فارکس است که به کاربران ایرانی خدمات خوبی ارائه می‌دهد این بروکر سال ۱۹۹۸ میلادی تاسیس شده است و سال ۲۰۰۳ معاملات خود را به پلتفرم متاتریدر منتقل کرده است. آلپاری در این سال‌ها فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده است؛ در سال ۲۰۱۵ بود که این شرکت به خاطر ضرر سنگین دچار ورشکستگی شد و مجوز فعالیت آنها در بسیاری از کشورها لغو گردید. آلپاری از جمله کارگزاری‌هایی است که با داشتن زبان فارسی در سایت خود، اقدام به ارائه خدمات معاملاتی به تریدرهای ایرانی می‌کند. شرکت آلپاری که امروزه می‌شناسیم حدود ۱۵ سال قدمت دارد و از جمله افتخارات آلپاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برنده جایزه جذاب‌ترین شرایط معاملاتی از آکادمی MasterForex-V
 • عضویت در انجمن توسعه بازار مالی بلاروس
 • یکی از بهترین بروکرهای اروپایی Finance Magazine Awards در سال ۲۰۱۳
 • یکی از بهترین کارگزاری‌های آسیا در سال ۲۰۲۱ در نمایشگاه الماس دبی

اما در مقابل بروکر دلتا اف ایکس یک بروکر جوان‌تر است که در سال ۲۰۰۹ تاسیس شده است. این بروکر نیز خدمات گسترده ای را به کاربران ایرانی ارائه می‌دهد، این بروکر که حالا حدود ۱۳ سال از فعالیتش می‌گذرد توانسته خیلی زود خودش را به عنوان یکی از بهترین بروکرهای جهان و خاورمیانه مطرح کند و در رویدادهای مختلف، جوایز متعددی را بابت پیشرفت و توسعه ای همگام با تکنولوژی دریافت کند. از جمله مهم‌ترین افتخارات بروکر دلتا اف ایکس می‌توان به فهرست زیر اشاره کرد:

 • بهترین بروکر جهان در سال ۲۰۲۱
 • بهترین بروکر خاورمیانه سال ۲۰۲۱
 • بهترین بروکر ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۲
 • بهترین بروکر به لحاظ ارائه خدمات پشتیبانی به مشتری در سال ۲۰۲۱
 • نوآورترین بروکر خاورمیانه در سال ۲۰۲۲

مقایسه واریز و برداشت آلپاری و دلتا اف ایکس

یکی از فاکتورهای مهم مقایسه دو کارگزاری برای تصمیم گیری، مسئله واریز و برداشت بخصوص برای کاربران ایرانی است. در کارگزاری دلتا اف ایکس شما گزینه‌های مختلفی برای واریز و برداشت دارید برای مقایسه بهتر این مطلب باید به جدول زیر نگاهی بی اندازید.

مقایسه عملکرد دلتا اف ایکس و آلپاری

دلتا اف ایکسآلپاری
واریز و برداشت ریالی از بانک‌های ایرانیواریز و برداشت ریالی ندارد
واریز و برداشت از تاپ چنجواریز و برداشت از تاپ چنج
واریز و برداشت از وب مانیواریز و برداشت از وب مانی
واریز و برداشت از طریق حساب خارجیواریز و برداشت از طریق حساب خارجی

 

مقایسه وب سایت آلپاری و دلتا اف ایکس

یکی از نکات مهم برای کاربران نحوه استفاده از وب سایت کارگزاری است. وقتی در محیط کاربری هردو سایت گشتی بزنید با نکات جالبی روبه رو خواهید شد. الپاری یک سایت نسبتاً قدیمی‌تر با یوزرفرندلی پایین‌تری دارد. کمی همه چیز در آلپاری پیچیده به نظر می‌رسد و حتی فونت، طراحی صفحات و رابطه کاربری آن کمی پیچیده است. در مقابل گویی دلتا اف ایکس از طراحان برجسته‌تری برای طراحی سایت در بخش فنی و همچنین بصری استفاده کرد. همه چیز صریح‌تر، راحت‌تر و با پیچیدگی کمتری به مخاطب عرضه می‌شود. هرچند که هردو سایت نیاز به توسعه بیشتری دارند و باید حتماً دربخش کاربریشان عملکرد بهتری ارائه کنند.

مقایسه حساب‌های معاملاتی دلتا اف ایکس و آلپاری

هردوی این کارگزاری‌ها حساب‌های متنوعی را به کاربران خود ارائه می‌دهند. تصمیم گیری درباره اینکه کدام کارگزاری در این بخش بهتر عملکرده است بر عهده مخاطبان است زیرا حساب‌های معاملاتی نیاز به تست شدن دارند، اما برای آشنایی بیشتر با آنها، این حساب‌ها را بهتر به شما معرفی خواهیم کرد:

مقایسه واریز و برداشت آلپاری و دلتا اف ایکس

حساب‌های معاملاتی دلتا اف ایکس

 • حساب نانو که به سنت ایجاد می‌شود و مخصوص کاربران با پول کم است. این حساب را می‌توانید با ۱۰ دلار نیز ایجاد کنید.
 • حساب استاندارد که همان حساب معمولی است می‌توان آن را سوآپ فری انتخاب کنید.
 • حساب ecn هم مخصوص اسکلپرهاست که کمترین اسپرد و کمیسون را دارد و سو آپ فری است در این نوع حساب عدم لغزش (اسلیپیج) برای اسکلپرها تضمین می‌شود.
 • حساب مخصوص swing ترید یا تریدهای بلند مدت که نگهداری از معاملتتان در بلند مدت را دلتا اف ایکس آن را تضمین می‌کند.
 • حساب fix spread برای کسانی که به اسپرد ثابت نیاز دارند و با ۱۰۰ دلار می‌توانید آن را ایجاد کنید.

حساب‌های معاملاتی آلپاری

 • حساب نانو آلپاری با ۱۰ دلار ایجاد می‌شود و می‌توانید حساب معاملاتی خود را با سنت ایجاد کنید.
 • حساب استاندارد در آلپاری را می‌توانید با ۲۰ دلار باز کنید و لوریج مد نظرتان را قراردهید.
 • حساب ecn در آلپاری را حداقل باید با ۳۰۰ دلار ایجاد کنید که اسپرد آن نیز پایین است.
 • حساب pro ecn برای اسکلپرها با حداقل واریزی ۵۰۰ دلار

پشتیبانی کارگزاری دلتا اف ایکس و آلپاری

زمانی که به پشتیبانی هر دو کارگزاری نگاه می‌کنید شرایط یکسانی را می‌بینیم، هر دو دارای پشتبانی فارسی زبان از طریق چت و تماس تلفنی در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت روز هستند. از این حیث می‌توان هر دو کارگزاری را برابر دانست و این یک ویژگی مثبت برای کارگزاری دلتا اف ایکس و آلپاری در رابطه کار کردن با ایرانیان تلقی می‌شود. طبق نظر سنجی‌های انجام شده محبوبیت کارگزاری دلتا اف ایکس حدود ۵۱% و کارگزاری آلپاری ۴۹% است. اکثر معامله گران قدیمی که بیش از ۱۵ سال است به ترید مشغول هستند از آلپاری استفاده می‌کنند؛ اما در ۵ سال گذشته به دلیل تکنولوژی‌های به روزی که در دلتا اف ایکس مشاهده می‌شود، طیف زیادی از تریدرها به سمت دلتا اف ایکس آمده اند.

نتیجه گیری

در پایان این مقایسه باید گفت که کارگزاری دلتا اف ایکس و کارگزاری آلپاری از معدود بروکرهای معتبر فارکس هستند که به کاربران ایرانی خدمات تضمین شده ارائه می‌کنند. اینکه شما کدام کارگزاری را انتخاب کنید بستگی به نظر شخصی و شرایط خودتان دارد. اما تجربه شخصی من بدون جانبداری نشان می‌دهد که وضعیت سادگی سایت و کمی تفاوت در حساب‌های معاملاتی این سیگنال را صادر می‌کند که کارگزاری دلتا اف ایکس می‌تواند شرایط آسان‌تر و بهترین را برای معامله گران حرفه ایجاد کند.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۵ / ۵. مجموع آرا: ۱

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا