اخبار ارز دیجیتال

شرکت ها و سرمایه گذاران ممکن است مجبور شوند میلیاردها دلار پرداخت شده توسط FTX را برگردانند

به گفته وکلای ورشکستگی، میلیاردها دلار پرداخت شده در ماه‌های منتهی به ورشکستگی صرافی ارز دیجیتال می‌تواند برای پرداخت به طلبکاران FTX بازگردانده شود.

فروپاشی گروه FTX ممکن است پایان گسترش مسری آن نباشد. مقررات Clawback می تواند میلیاردها دلار برای کسب و کارها و سرمایه گذاران هزینه داشته باشد که در ماه های منتهی به سقوط صرافی ارز دیجیتال پرداخت می شود. ممکن است مجبور شوید آن را بازگردانید.

به طور خلاصه، clawback به پول پرداخت شده ای اطلاق می شود که به دلیل شرایط یا رویدادهای خاص باید بازگردانده شود. به عنوان مثال، یک شرکت در حال ورشکستگی که باید وجوه پرداخت شده را ظرف ۹۰ روز قبل از تشکیل فصل ۱۱ بازیابی کند. در صورتی که طلبکار خودی باشد، مدت ۹۰ روز به یک سال افزایش می یابد.

در نتیجه، طلبکاران می توانند به دنبال بازپس گیری نقل و انتقالات انجام شده توسط FTX به طرف های خارجی باشند، از جمله ۲.۱ میلیارد دلاری که FTX به بایننس پرداخت کرده است، وقتی بایننس سرمایه گذاری سری A خود را در FTX بسته است. Changpeng “CZ” Zhao، مدیر عامل بایننس اخیراً در مصاحبه با CNBC هرگونه نگرانی در مورد بازپرداخت وجه را رد کرد و گفت که باید توسط وکلای Binance رسیدگی شود.

در صورت بازگشت سرمایه برای بازیابی وجوه برای طلبکار، دادگاه ورشکستگی می‌تواند در مورد بازگرداندن دارایی‌های کریپتو یا مبلغی برابر با ارزش رمزارز انتقال‌یافته، طبق بلاک چین و رمزارز تصمیم بگیرد. مارک فایفر، وکیل ورشکستگی عضو ارز، توضیح داد. . گروه تمرین دارایی شرکت حقوقی Buchanan Ingersoll & Rooney.

مطالب مرتبط: مشتریان FTX برای دریافت مسئولیت ترجیحی، دعوی حقوقی را تشکیل می دهند

فایفر گفت: «اگر دادگاه تصمیم بگیرد که خوانده را ملزم به پرداخت ارزش کند، مشخص نیست که آیا این مبلغ ارزش دارد یا خیر. به گفته وکلای ورشکستگی،

“مشتریانی که ارز مجازی را به عنوان پول نقد نقد می کنند، ریسک بازگرداندن ارز مجازی را متحمل می شوند و در معرض خطر افزایش ارزش پول مجازی قرار دارند. شما با این خطر مواجه می شوید که پول نقد را پس بگیرید، ارز دیجیتالی که آنها در اختیار دارند ممکن است نباشد. به عبارت دیگر، هر کاری که انجام دهند، اگر اشتباه حدس بزنند، اگر این کار را انجام دهید، در معرض خطر تشدید مشکل قرار خواهید گرفت.

با پیشرفت روند ورشکستگی، ممکن است از بسیاری از شرکت‌های دیگر، از جمله بانک سیلورگیت خواسته شود که پول را برگردانند. همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، شکایتی که توسط یک مشتری FTX در دسامبر تنظیم شده است، ادعا می کند که این بانک به صرافی ارزهای دیجیتال سابق در ارتکاب کلاهبرداری از طریق نقل و انتقالات نامناسب کمک کرده است.

فایفر به کوین تلگراف توضیح داد که سه نوع اصلی clawback وجود دارد. اولویت اول بر اساس بند ۵۴۷ قانون ورشکستگی به بدهکار یا امین اجازه می دهد تا از هرگونه انتقال دارایی در زمانی که بدهکار ورشکست شده است در ۹۰ روز قبل از ورشکستگی خودداری کند.

فایفر خاطرنشان کرد: دفاع‌های متعددی برای ادعای اولویت‌بندی وجود دارد که رایج‌ترین آنها این است که این انتساب در روند عادی تجارت انجام شده است.

نوع دوم، طبق ماده ۵۴۸ قانون ورشکستگی، انتقال متقلبانه اموالی است که به منظور کلاهبرداری از طلبکار در حالی که بدهکار در قبال بدهکار است. فایفر گفت:

“موارد FTX ممکن است شامل کلاهبرداری باشد، اما ممکن است به قصد کلاهبرداری از طلبکاران ایجاد نشده باشد. ممکن است این قصد ربطی به طلبکاران نداشته باشد.”

در ماده ۵۴۸ نیز آمده است که آخرین نوع واگذاری غیرقانونی، واگذاری مال است که در زمان ورشکستگی مدیون انجام شده است که در آن مدیون کمتر از معادل معقول دریافت کرده است.

پرونده ورشکستگی FTX ممکن است تفاوتی با سایر پرونده های ورشکستگی شامل کلاهبرداری و سوء مدیریت نداشته باشد، اما ممکن است سابقه ای برای نحوه برخورد با دارایی های رمزنگاری در دادگاه های ورشکستگی ایجاد کند.

رگولاتورها و سایر دادگاه ها ممکن است از قوانین دادگاه ورشکستگی پیروی نکنند، اما ممکن است مسائل مشابهی پیش بیاید. فایفر گفت: “آیا این ارز، اوراق بهادار، کالاها یا چیز دیگری است؟ این سوال خارج از ورشکستگی و همچنین در مقررات اوراق بهادار و به طور کلی دعوی قضایی خارج از ورشکستگی مطرح می شود.”

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا