🚨 اخبار ارز دیجیتال

جامعه از Coinbase می‌خواهد تا XRP را به عنوان مدیر عاملی که برای استکینگ مبارزه می‌کند، دوباره فهرست کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

جامعه تعجب کرده است که آیا حذف XRP در سال ۲۰۲۰ به دلیل تمایل Coinbase برای محافظت از مشتریان خود در برابر “تسلط بیش از حد دولت” بوده است.

از آنجایی که صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و آزادی مالی دفاع می‌کند، جوامع آنلاین از این شرکت خواسته‌اند تا از XRP نیز پشتیبانی کند.

در ۹ فوریه، مدیر ارشد حقوقی کوین بیس، پل گروال، استدلال کرد که برنامه سهام کوین بیس تحت تأثیر صرافی رقیب Kraken که سرویس سهام خود را بسته است، نخواهد بود. مدیران استدلال کردند که پلتفرم سهامداری Kraken “اساساً یک محصول بازدهی ارائه می دهد” در حالی که سرویس سهامداری Coinbase “اساساً متفاوت است و یک امنیت نیست.”

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس نیز روز پنجشنبه در توییتر اعلام کرد که این صرافی همچنان در برابر دولت در خصوص حفاظت از خدماتی مانند سهام‌داری ایستادگی می‌کند. شکایت کرد با توجه به عدم وجود مقررات مشخص در مورد شرط بندی می افزاید:

“ما به مبارزه برای آزادی مالی ادامه خواهیم داد – ماموریت ما در Coinbase. یک روز، قابل اعتمادترین برند در ارزهای دیجیتال باشیم، مشتریان خود را از نفوذ دولت محافظت می کند.”

جامعه به سرعت به جاه طلبی های “آزادی مالی” آرمسترانگ واکنش نشان داد و بسیاری از Coinbase به دلیل دور شدن از XRP (XRP) پس از حذف این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ انتقاد کردند. کمیسیون اروپا (SEC) شکایتی علیه ریپل تنظیم کرده است و ادعا می کند که این شرکت با فروش توکن XRP، قوانین اوراق بهادار را نقض کرده است.

“آیا حذف XRP نمونه خوبی از Coinbase است که از مشتریان خود در برابر نفوذ دولت محافظت می کند؟” یکی از علاقه مندان به کریپتو پرسیده شد در یک تاپیک توییتر

جامعه همچنین هشتگ #relistXRP را دوباره در توییتر فشار داده است. بسیاری تاکید کرده اند که پس از بیش از دو سال نبرد حقوقی بین ریپل و SEC، XRP هنوز یک امنیت اعلام نشده است.

یکی از ناظران صنعت گفت: “اگر Coinbase واقعاً می خواست نشان دهد که در مقابل SEC ایستاده اند، به سادگی #relistXRP را انجام می دادند، به این معنی که آن را به عنوان امن اعلام نکرده بودند! Coinbase و برایان آرمسترانگ یک مشت ترسو هستند.” ادعا کرد.

مرتبط: پایان دادن به سهام کریپتو یک جاده بد برای ایالات متحده خواهد بود – مدیر عامل Coinbase

بسیاری از فعالان ارزهای دیجیتال همچنین به پیروزی های حقوقی اخیر مربوط به فروش توکن اعتبار LBRY (LBC) اشاره کردند که مشابهی با XRP داشتند. در ۳۰ ژانویه، SEC به طور سابقه ای تایید کرد که فروش توکن های LBRY در بازار ثانویه یک امنیت محسوب نمی شود، به این معنی که بازیکنانی مانند Coinbase می توانند تجارت LBC را بدون عواقب قانونی ارائه دهند.

کاربر توییتر Eviszen نوشت: “پس از اینکه تیم حقوقی LBRY و Deaton با موفقیت SEC را دریافت کردند تا به طور سابقه ای تایید کند که فروش ارزهای دیجیتال در بازار ثانویه توسط صرافی ها و سایرین به منزله تجارت اوراق بهادار نیست، Coinbase و دیگران بلافاصله XRP را فهرست کردند. شما باید.”

XRP که در سال ۲۰۱۲ راه اندازی شد، ارز دیجیتال پیشرو بومی پروتکل ریپل است و هدف آن ارائه ابزارهای مالی مانند روش های پرداخت برون مرزی است. با وجود اینکه XRP در چند سال گذشته درگیر یک نبرد حقوقی بزرگ با SEC بوده است، اما همچنان یکی از برترین ارزهای رمزنگاری شده جهان از نظر ارزش بازار است. بر اساس داده‌های CoinGecko، در زمان نگارش این مقاله، XRP ششمین دارایی بزرگ رمزنگاری‌شده از نظر ارزش با ارزش بازار حدود ۲۰ میلیارد دلار است.نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا