اخبار ارز دیجیتال

جامعه در آخرین “تسلیت” خود در رابطه با بانکمن-فرید از FTX، NYT را مورد انتقاد قرار می دهد.

این مقاله به طرز عجیبی با تقلبی که سام بنکمن فرید علیه خشونت گروهی در جزیره نیو پراویدنس در باهاما انجام داد، در تضاد است.

جوامع آنلاین، از جمله برخی از خودی‌های ارزهای دیجیتال، آخرین مقاله به اصطلاح «همدردی» در نیویورک تایمز درباره سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX را محکوم کرده‌اند.

در سراسر مقاله منتشر شده در ۲۶ دسامبر در باهاما، همدردی دائمی با سام بنکمن-فریدراب کوپلند، روزنامه‌نگار نیویورک تایمز با یک باهامایی محلی مصاحبه کرد که به نظر می‌رسید چیزهای مثبتی درباره موسس صرافی ارزهای دیجیتال داشته باشد.

یکی از ساکنان اظهار داشت که او “قلب خوبی” دارد و سایر مردم محلی می‌گویند: “من برای او احساس بدی دارم”. یکی از ساکنان مصاحبه شده برای این مقاله حتی گفت که “هیچ معنایی” دارد که بانکمن-فرید به اتهامات جنایی در زندان بود.

این مقاله نشان می‌دهد که بررسی‌های درخشان بانکمن-فرید توسط مردم محلی ناشی از کمک‌های میلیون‌ها دلاری او به سازمان‌های دولتی، از جمله خیریه‌های محلی، کلیساها و پلیس است. طرح بنیانگذار FTX برای ساخت یک هتل و دفتر مرکزی FTX از سوی مردم محلی به عنوان یکی دیگر از موارد مثبت تلقی شد.

کریپتوناتور، که خود را «دژن رمزنگاری» معرفی می‌کند، گفت که بانکمن-فرید «همانند پابلو اسکوبار» در مورد کمک مالی به سازمان‌های خیریه و دولت‌های محلی بود. اسکوبار، تروریست معروف کلمبیایی مواد مخدر و ارباب مواد مخدر، میلیون‌ها دلار را برای ساختن زیرساخت‌ها و کمک به خیریه هزینه کرده است تا مورد لطف مردم محلی قرار گیرد.

او گفت، تنها یک نفر که برای این مقاله مصاحبه شده بود، در مورد کلاهبرداری ادعایی چند میلیارد دلاری توسط بنیانگذاران FTX، از جمله سرقت وجوه مشتریان، که به آنها «انکار رمزنگاری» را منجر شد، منفی نشان داد.

یکی از کاربران توییتر «چرا این را منتشر می‌کنید؟» کاربر دیگری پرسید: “این شرم آور است.” من نوشته ام.

همانطور که یکی از کاربران گفت، “ما باید احترام بگذاریم که NYT دو برابر شده است.” زمزمه کرد با اشاره به مقاله ۱۴ نوامبر نیویورک تایمز، جامعه ارزهای دیجیتال در آن زمان آن را به عنوان یک “قطعه پفکی” محکوم کرد.

شاید یکی از فاجعه‌آمیزترین بخش‌های مقاله، بخشی باشد که سال‌های کلاهبرداری بانکمن-فرید را «یک دردسر» می‌نامد، اما «چیزهای کمی با خشونت باندها مطابقت دارد» در جزیره نیو پراویدنس.

اولایمی اولورین، اهل باهاما و مدافع عمومی ایالت نیویورک، گفت: ویدئو مقاله را با گفتن توییتر منفجر کنید:

“وقتی آنها سعی می کنند از این جنایتکار یقه سفید حمایت کنند، بلافاصله شروع به جرم انگاری ملت سیاه می کنند. [with gang violence]باهاما کشوری نیست که با خشونت گروهی اداره شود.

او افزود: «مردم باهاما به آن مرد اهمیت نمی‌دهند.

مربوط از نیویورک تایمز تا WaPo، رسانه ها فاقد بانکمن-فرید هستند

سایرین در جامعه کریپتو برای انتقاد از این کار پیش قدم شده اند.

الکس والایتیس، بنیانگذار خبرنامه رمزارز، گفت: “من نمی توانم شوخی شما را باور کنم که سازمان در شرف افشای این قطعه پفکی درباره بزرگترین کلاهبرداری از زمان مدوف است.” برنی مدوف به دلیل اجرای بزرگترین طرح ۶۵ میلیارد دلاری پونزی تا کنون مجرم شناخته شد.

اسکات ملکر، مجری پادکست، این مقاله را “به طرز شگفت انگیزی مضحک و نامناسب” خواند و نیویورک تایمز را به روزنامه آمریکایی National Enquirer تشبیه کرد.

بانکمن-فرید در ۱۲ دسامبر به اتهامات متعدد مربوط به کلاهبرداری و پولشویی دستگیر شد. او در ۲۱ دسامبر به ایالات متحده مسترد شد و در حال حاضر پس از اینکه والدینش خانه خود را در پالو آلتو به عنوان وثیقه برای ۲۵۰ میلیون دلار وثیقه تحویل دادند، در حال حاضر با قید وثیقه آزاد است.نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا