اخبار ارز دیجیتال

با وجود بادهای مخالف، پروژه‌های رمزنگاری مبتنی بر جامعه همچنان در حال رونق هستند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مشارکت جامعه همیشه یکی از جنبه های مهم ارزهای دیجیتال بوده و ارزش خود را در بازارهای نزولی ثابت کرده است.

راه‌اندازی و انتشار توکن محلی آربیتروم، ARB، که مدت‌ها منتظر آن بودیم، در ۲۳ مارس انجام شد و سر و صدایی در اطراف پروتکل لایه ۲ ایجاد کرد، زیرا صدها هزار کاربر واجد شرایط و DAO تلاش کردند این توکن را ادعا کنند. به گزارش کوین تلگراف، به دلیل تقاضای بسیار زیاد کاربران، صفحه صورتحساب airdrop مدت کوتاهی پس از راه اندازی از کار افتاد و خطاهای ۴۰۴ و ۴۲۹ را برای بیش از یک ساعت نمایش داد.

آربیتروم یکی از بزرگترین پروژه های بلاک چین بدون توکن بود، بنابراین انتظار می رفت هیاهویی در اطراف کاهش آن وجود داشته باشد. با این وجود، نشان می‌دهد که چگونه پروژه‌های جامعه محور می‌توانند در این فضا با وجود رقبا، چالش‌های تکنولوژیکی، رکود بازار و عدم قطعیت نظارتی پیشرفت کنند.

آربیتروم اولین پروژه ای نبود که مخاطبان زیادی را بسیج کرد. در ماه فوریه، توزیع توکن برای پروتکل لایه ۱ Core DAO از دستورالعمل تعامل مشابهی پیروی کرد، با ۱.۲ میلیون توکن به کاربران جداگانه ارسال شد. این پروژه که در سال ۲۰۲۱ تأسیس شد، بیش از ۱.۶ میلیون دنبال کننده توییتر و بیش از ۲۱۵۰۰۰ عضو Discord حتی قبل از راه اندازی شبکه اصلی آن داشت.

برندون سد، مشارکت‌کننده اصلی DAO به کوین‌تلگراف گفت: «از ابتدا، مالکیت و شمول جامعه یک هدف بزرگ بود.» “شفافیت عامل مهم دیگری برای جامعه ما است. بسیاری از پروژه ها پیشرفت و توسعه خود را بسته نگه می دارند. ما انجام این کار را در اولویت قرار می دهیم.”

مرتبط: نشانه‌های ARB Arbitrum شروع فصل airdrop را نشان می‌دهند – در اینجا ۵ مورد وجود دارد که باید مراقب آنها باشید.

بلاک چین Core بر روی ترکیبی از مکانیسم‌های اجماع اثبات کار و اثبات سهام واگذار شده به نام ساتوشی پلاس اجرا می‌شود. این airdrop با مشارکت برنامه Satoshi اجرا شد، برنامه‌ای که به کاربران اجازه می‌دهد تا برای جوایز درون‌برنامه‌ای بدون نیاز به پرداخت یا دعوت‌نامه‌های انحصاری، استخراج کنند. ۲۵ درصد از عرضه توکن به این مشارکت اختصاص داده شد، که برای کمک ضروری است. ما دست خود را بر روی نشانه.

مشارکت جامعه برای بازی‌های Web3 و پلتفرم Metaverse نیز مهم است. دنیای مجازی Aftermath Islands Metaverse در آستانه رسیدن به ۴ میلیون بسته منبع NFT است که تنها در ۱۴۰ روز پس از انتشار اولین بازی بازی و کسب درآمد خود تولید شده است و تنها در ۱۵ روز به میلیون کاربر نهایی خود می رسد. علاوه بر این، این شرکت گفت.

تمرکز ما روی تعداد کاربران نیست، زیرا کاربران ما به‌طور ناشناس با استفاده از راه‌حل اثبات انسانیت ما تأیید می‌شوند، جایی که آنها فقط می‌توانند یک حساب بدون حساب‌های تکراری، جعلی یا ربات داشته باشند. این به طور موثر اندازه‌گیری‌های «کاه چشم» و اشتباه را حذف می‌کند. نتایج. دیوید لوکاچ، مدیر عامل جزایر Aftermath توضیح می‌دهد که ما روی کاری که کاربرانمان انجام می‌دهند تمرکز می‌کنیم.

NFT ها در بسته های منابع نشان دهنده مالکیت واقعی اقلامی هستند که می توانند به روش های مختلف در پلتفرم به عنوان اقلام شخصی معامله شوند یا از آنها استفاده شود. این شرکت ادعا می کند که Pack روزانه ۶۰۰۰۰ کاربر فعال دارد.

تمرکززدایی و مشارکت جامعه همیشه جنبه های مهم کریپتو بوده است. Sedo از Core DAO استدلال می کند که فقدان مالکیت داخلی پروژه و جامعه تهدیدی برای پتانسیل بلاک چین است. “[…] او توضیح می‌دهد که زنجیره‌ها باید بین امنیت، مقیاس‌پذیری و تمرکززدایی معاوضه می‌کردند،» او توضیح می‌دهد: «سه‌گانه کلاسیک بلاک چین این است که راه‌حل‌های بسیار کمی برای جلب توجه وجود دارد. ما زمان کافی را در آنجا صرف کرده‌ایم. بسیاری از زنجیره‌ها و پروژه‌ها تأیید می‌کنند. آنها باید تمرکززدایی را قربانی کنند تا مقیاس پذیر باشند.”

مجله: ۲۰۲۳ سالی خواهد بود که برای بازی‌های بلاک چین تفاوت ایجاد می‌کند: Play-to-ownنویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا