🚨 اخبار ارز دیجیتال

پروژه کریپتو ادعا می کند که ایردراپ توکن هدایت شده توسط CoinMarketCap ‘آلوده از کلاهبرداری شده است’

پروژه کریپتوکارنسی ادعا می کند که یک کمپین airdrop توکن تبلیغاتی به رهبری CoinMarketCap مملو از “کلاهبرداری” است که باعث سقوط قیمت توکن آن شده است.

دو پروژه کریپتوکارنسی به دلیل ایردراپ تبلیغاتی که توسط CoinMarketCap (CMC) از طرف آنها انجام شده است، ادعای کلاهبرداری کرده اند.

این ایردراپ های تبلیغاتی برای توزیع در هزاران کیف پول برای افزایش آگاهی از پروژه ارزهای رمزنگاری شده طراحی شده بودند، اما در نهایت با تمرکز توکن ها در تعداد انگشت شماری کیف پول انجام شد که امکان دستکاری سیستم را نشان می دهد.

حذف توکن های SATT

راه حل تبلیغاتی بلاک چین SaTT به کوین تلگراف ادعا کرده است که ایردراپ تبلیغاتی آن که در دسامبر ۲۰۲۲ به CMC پرداخت شد با ۸۴ درصد از توکن های airdropped فقط به ۲۱ کیف پول خاتمه یافت.

طبق داده‌های CoinGecko، هدف این تبلیغ این است که ۲۵۰۰۰ کیف پول برنده هر کدام ۴۰۰۰ SATT به ارزش ۶.۳۰ دلار در آن زمان دریافت کنند.

با این حال، SaTT دریافت که ۲۰۹۵۳ کیف پول بلافاصله پس از توزیع ایردراپ توکن های خود را به طور خودکار به ۲۱ آدرس کیف پول منتقل کردند و چند روز بعد، حدود ۱۰ دسامبر، دارایی های توکن خود را فروختند، و ۲۱ کیف پول ادعا کرد که به صاحبان آن سود برده است. حدود ۱۴۲۰۰۰ دلار

این فروش باعث شد که قیمت SATT بین پایان ایردراپ در ۱ دسامبر و فروش توکن توسط Wallet در ۱۰ دسامبر ۷۰ درصد کاهش یابد.

کیف پول ادعای SaTT 0x929… (تصویر) بیش از ۴۵۰۰ توکن معامله کرده است که بزرگترین معامله در بین ۲۱ معامله است. داده های بلاک چین نشان می دهد که این کیف پول بیش از ۴.۳ میلیون توکن از طریق PancakeSwap فروخته است. اسکن Bsc

رها کردن توکن TokenBot

تجربه مشابهی توسط یکی از بنیانگذاران Tokenbot، شان نیوزوم، به اشتراک گذاشته شد، که به کوین تلگراف گفت که آنها یک ایردراپ توکن TKB به رهبری CMC در ۹ دسامبر داشتند.

نیوزوم گفت که CMC 30000 برنده ایردراپ را ارائه کرده است، اما تصمیم گرفت که ایردراپ‌ها را “تلو تلنگر” کند “در صورتی که اتفاقی بیفتد.”

به گفته نیوزوم، TokenBot در ابتدا توکن‌ها را برای دسته‌ای متشکل از ۴۰۰۰ برنده ارسال کرد، اما در نهایت، حدود ۳۳۰۰ نفر وجوه خود را به یک کیف پول ارسال کردند.

داده های بلاک چین نشان می دهد که هزاران تراکنش TKB در کیف پول ها جریان دارد 0x5AF… قبل از شروع یک مبادله زنجیره ای متقابل و فروش دارایی های خود. اسکن Bsc.

نیوزوم گفت حدود ۲۰۰۰۰ دلار به توکن بات در این حادثه از دست رفت و این پروژه مجبور شد نقدینگی بیشتری را از منابع مالی خود مستقر کند.

او افزود: «بدیهی است که شخصی راهی برای گیمیفی کردن CMC پیدا کرده است. “اگر ما آن را به صورت عمده ارسال کرده بودیم، کل ایردراپ یک فاجعه کامل بود.”

با این حال، نیوزوم از آن زمان عذرخواهی از CMC دریافت کرد و به او گفته شد که ایردراپ در دست بررسی است و لیست به روز شده برندگان این پروژه را برمی گرداند.

الان رای بدهید!

در تحقیقات خود، SaTT ادعا می کند که ۱۸ ایردراپ توکن یا غیرقابل تعویض (NFT) دیگر را که توسط CMC از جولای ۲۰۲۲ انجام شده است، کشف کرده است.

این شامل airdrops برای پروژه هایی مانند TopGoal، OwlDAO و AgeofGods می شود.

SaTT دو احتمال را در مورد چگونگی وقوع “تقلب” تئوری کرد.

«گروهی از هکرها تعداد زیادی حساب جعلی تزریق کردند؟ [into the airdrop on CMC’s website] […] یا در واقع یک کار داخلی بود.

CoinMarketCap پاسخ می دهد

یکی از سخنگویان CMC در صحبت با Cointelegraph به برخی از این ادعاها اشاره کرد و مدعی شد که حداقل چهار پروژه شناسایی شده توسط SaTT هنوز پاداشی را توزیع نکرده اند.

او همچنین خاطرنشان کرد که سه پروژه، از جمله SaTT، AgeOfGods و TokenBot، با تیم CMC در مورد نگرانی‌های خود صحبت کرده‌اند، اما پروژه‌های دیگر در مورد مسائل ادعایی با آنها تماسی نداشته‌اند.

اما یک سخنگوی تایید کرد که “ربات ها تقریباً در هر صنعت مشکل دارند.”

مدتی است که صنعت در برنامه های airdrop با این مشکل مواجه بوده است، اما واقعیت این است که هیچ صنعت واحدی مشکل ربات را به طور کامل حل نکرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: “ما به طور مستمر در حال تلاش برای بهبود سیستم ها و خدمات خود برای محدود کردن این موضوع هستیم و از نزدیک با این پروژه ها برای یافتن راه حل ها و کمک به حل مشکلات فعلی کار خواهیم کرد.”

مربوط: بازیابی کریپتو به راه حل تهاجمی تری برای تقلب نیاز دارد

CMC افزود که ادعاهایی مبنی بر اینکه ربات‌ها در ایردراپ‌ها شرکت کرده‌اند «بسیار جدی» گرفته می‌شود و آن‌ها «برای حل و فصل هر مورد به صورت جداگانه کار می‌کنند».

ما همچنین برخی از ویژگی‌هایی را که برای جلوگیری از مشارکت ربات استفاده کرده‌ایم، مانند چالش‌های CAPTCHA و الزامات تأیید ایمیل شرکت‌کننده، به اشتراک گذاشتیم.

Cointelegraph برای اظهار نظر با TopGoal و OwlDAO تماس گرفت، اما در زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد. AgeofGods برای اظهار نظر در دسترس نیست.

نویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا