🚨 اخبار ارز دیجیتال

CoinMarketCap ردیاب اثبات ذخیره را برای صرافی‌های ارزهای دیجیتال راه‌اندازی می‌کند

این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد تا با مشاهده کل دارایی‌ها و آدرس‌های کیف پول عمومی، همراه با موجودی‌های کیف پول و مقادیر نمایش‌داده شده، ذخایر مبادلات خود را کنترل کنند.

CoinMarketCap، محقق بازار و ردیاب پیشرو در صنعت ارزهای دیجیتال، اعلام کرده است که ویژگی های جدیدی را به پلتفرم خود معرفی کرده است که به کاربران امکان می دهد آخرین اطلاعات مالی در مورد صرافی ها را به دست آورند.

ردیاب اثبات ذخایر (PoR) صرافی‌های ارزهای دیجیتال فعال در صنعت را برای شفافیت نقدینگی در یک مقطع زمانی معین بررسی می‌کند. بر اساس این اطلاعیه، ردیاب کل دارایی‌های شرکت، آدرس‌های کیف پول عمومی مرتبط، موجودی‌ها، قیمت‌های فعلی و ارزش کیف پول شرکت را به تفصیل شرح می‌دهد.

CoinMarketCap گزارش می دهد که ردیاب های PoR داده ها را هر ۵ دقیقه به روز می کنند. در ۲۲ نوامبر، این شرکت راهنمایی برای کاربران در مورد نحوه پیمایش ابزار توییت کرد.

یک تاپیک پنج قسمتی در توییتر، بایننس را به عنوان اولین مثال ذکر کرد که بیش از ۶۵ میلیارد دلار از کل آدرس های کیف پول را فهرست کرد. تبادلات اضافی با اطلاعات PoR موجود عبارتند از KuCoin، Bitfinex، OKX، Bybit، Crypto.com و Huobi.

Changpeng “CZ” Zhao مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران بایننس گفت: بازتوییت کرد توسعه یافته از CoinMarketCap با پیوند به صفحه Binance. برخی از جامعه رمزنگاری در توییتر تماس گرفت این ویژگی «افزودن شفافیت برتر» است.

CZ یکی از اولین شرکت هایی بود که متعهد شد شواهدی از ذخایر خود در پی بحران نقدینگی و ورشکستگی جاری FTX ارائه دهد.

در ۱۰ نوامبر، اثبات دارایی خود را منتشر کردیم که شامل آدرس کیف پول و فعالیت است. CZ از آن زمان در توییتی نوشت که آنچه اکنون در دسترس است، تنها اولین تکرار از آنچه از طریق Merkle Tree PoR در آینده نزدیک در دسترس خواهد بود است.

مرتبط: بایننس صندوق SAFU را با ۱ میلیارد دلار در میان نوسانات قیمت پر می کند

به دنبال مثال بایننس، بسیاری از پلتفرم های دیگر در این فضا برای اطمینان از شفافیت، اقدام به انتشار اطلاعات مربوط به ذخایر مالی و نقدینگی خود کرده اند. Chainlink Labs، Bitfinex و ByBit جزو اولین کسانی بودند که داده های خود را منتشر کردند.

با این حال، سرویس‌دهنده محصولات سرمایه‌گذاری کریپتو، Grayscale، به‌دلیل نگرانی‌های امنیتی، از PoR‌های زنجیره‌ای خودداری کرده است. Coinbase Custody نامه ای منتشر کرده است که تأیید می کند دارایی های رمزنگاری Grayscale به طور کامل پشتیبانی می شود، اما آدرس کیف پول منتشر نشده است.نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا