اخبار ارز دیجیتال

CoinGecko و ۲۱Shares استاندارد جهانی طبقه بندی رمزارز را پیشنهاد می کنند

تلاش جدید طبقه‌بندی کریپتوها با هدف کمک به سرمایه‌گذاران و تنظیم‌کننده‌ها در شناسایی شکست‌های احتمالی کریپتو مانند مواردی که در سال ۲۰۲۲ شاهد آن هستیم، است.

جمع‌آوری اطلاعات ارزهای دیجیتال پیشرو CoinGecko و شرکت سرمایه‌گذاری رمزارز ۲۱Shares برای راه‌اندازی یک استاندارد جهانی برای طبقه‌بندی انواع مختلف ارزهای دیجیتال به نیروها پیوسته‌اند.

در ۸ فوریه، CoinGecko و ۲۱Shares گزارش استانداردهای طبقه‌بندی رمزنگاری جهانی را منتشر کردند که روشی یکپارچه برای طبقه‌بندی دارایی‌های کریپتو پیشنهاد می‌کند. هدف این تلاش کمک به سرمایه‌گذاران و تنظیم‌کننده‌ها برای درک بهتر جزئیات هر طبقه دارایی ارزهای دیجیتال، از جمله شکست‌های بالقوه‌ای است که در سال ۲۰۲۲ در این صنعت دیده‌ایم.

کارلوس گونزالس، تحلیلگر تحقیقاتی در ۲۱.co، شرکت مادر ۲۱Shares، به کوین تلگراف گفت: «از زمان تولد بیت کوین در حدود ۱۳ سال پیش، هزاران ارز دیجیتال و پروتکل منحصر به فرد پدید آمده اند. “

برخلاف دارایی‌های مالی سنتی، دارایی‌های کریپتو می‌توانند به طور چشمگیری ماهیت خود را تغییر دهند زیرا هم به خود دارایی و هم به پروتکل پشت آن مربوط می‌شوند.

در زمان نگارش این مقاله، وب‌سایت CoinGecko بیش از ۱۲۰۰۰ دارایی رمزنگاری متنوع را فهرست کرده است که هر کدام ویژگی‌ها و عملکرد منحصر به فرد خود را دارند. طبقه بندی CoinGecko و ۲۱Shares بر اساس سه سطح طبقه بندی است که این هزاران دارایی را بر اساس پشته، بخش بازار، صنعت و طبقه بندی متمایز می کند.

سطح اول که “Crypto Stack” نامیده می شود، دارایی های رمزنگاری شده را به کلاس هایی مانند ارزهای دیجیتال، پلتفرم های قرارداد هوشمند، برنامه های کاربردی متمرکز، برنامه های کاربردی غیرمتمرکز و بلاک چین های قابل همکاری طبقه بندی می کند. این روش فقط به دو سطح اول شبکه ها یا پروتکل ها اشاره دارد، نه توکن های زیرین.

شش نمونه از طبقه بندی “Crypto Stack”. منبع: ۲۱Shares و CoinGecko

سطح دوم که «نقشه‌برداری بازار بر اساس بخش و صنعت» نامیده می‌شود، ارزهای دیجیتال را بر اساس بخش‌هایی مانند زیرساخت، متاورس و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و همچنین گروه‌هایی مانند پلتفرم‌های پرداخت، وام‌دهی و ابزارهای توسعه‌دهنده تقسیم می‌کند. از آنجایی که برخی از پروتکل‌ها ممکن است با چندین صنعت مناسب باشند، این روش تلاش می‌کند تا دارایی‌ها را در مرتبط‌ترین دسته‌ها در چنین مواردی قرار دهد.

سطح سوم، «طبقه‌بندی دارایی‌های رمزنگاری»، دارایی‌های رمزنگاری شده را بر اساس «ابر کلاس‌های» دارایی‌های مرتبط با آن‌ها، بر اساس سیستم طبقه‌بندی ارزهای دیجیتال که توسط تحلیلگر کریپتو کریس برنیسکی در سال ۲۰۱۹ پیشنهاد شد، طبقه‌بندی کرد. به هر حال؟ دارایی‌های کریپتو را در ابر کلاس‌هایی مانند دارایی‌های سرمایه‌ای، دارایی‌های قابل مصرف یا قابل تبدیل، و ذخیره دارایی‌های ارزشی دسته‌بندی کنید.

نمونه هایی از دسته های دارایی Store of Value شامل بیت کوین (BTC)، مونرو (XMR)، زی کش (ZEC) و دوج کوین (DOGE) است. این نوع دارایی رمزنگاری شده «نه قابل مصرف است و نه می تواند درآمد ایجاد کند، اما ارزش دارد.

مربوط: جهان باید رویکرد “اقدام جمعی” را برای مقررات اتخاذ کند – وزیر دارایی هند

تلاش CoinGecko و ۲۱Shares برای ارائه یک استاندارد جهانی طبقه بندی ارزهای دیجیتال یکی از بسیاری از تلاش های جهانی برای طبقه بندی ارزهای دیجیتال است. در ۳ فوریه، وزارت خزانه داری استرالیا یک مقاله مشاوره در مورد “نقشه توکن” منتشر کرد که هدف آن طبقه بندی دارایی های رمزنگاری خاص خود است. پیش از این، اداره بازار خدمات مالی بلژیک نیز در ژوئیه ۲۰۲۲ بازخوردی را در مورد طبقه بندی دارایی های رمزنگاری به عنوان اوراق بهادار، ابزار سرمایه گذاری یا ابزار مالی درخواست کرده بود.

گونزالس گفت: «اگرچه طبقه‌بندی دارایی‌های دیجیتال بسیار متداول است، بسیاری از کارهای طبقه‌بندی یک بعدی است و مستقیماً دارایی‌های رمزنگاری (توکن‌های قابل سرمایه‌گذاری) را با پروتکل‌های پشت آن‌ها مخلوط می‌کند و به سرمایه‌گذاران سنتی اجازه می‌دهد گیج‌کننده باشند.

مدیران اجرایی همچنین گفتند که همکاری آنها با ۲۱Shares و CoinGecko، یک وب‌سایت مستقل پیشرو برای داده‌های رمزنگاری، استاندارد جدید پیشنهادی را برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی و نهادی و همچنین سیاست‌گذاران در سراسر جهان جذاب خواهد کرد. او ابراز اطمینان کرد که می‌تواند این کار را انجام دهد. بنابراین.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا