🚨 اخبار ارز دیجیتال

صرافی CoinEx 27 میلیون دلار ارز مجازی را که مشکوک به هک است جابجا می کند

کارشناسان پس از انتقال ۲۷.۸ میلیون دلار توکن های مختلف توسط یک کیف پول داغ CoinEx به یک کیف پول بدون سابقه قبلی، به یک حمله سایبری مشکوک هستند.

در ۱۲ سپتامبر، صرافی رمزارز CoinEx مقدار غیرمعمول زیادی جریان خروجی به آدرس‌هایی بدون سابقه قبلی را تجربه کرد که باعث شد کارشناسان امنیتی مشکوک شوند که صرافی هک شده است. پلتفرم امنیتی بلاک چین Cybers Alerts ضرر را حدود ۲۷ میلیون دلار تخمین زده است.

در ۱۲ سپتامبر تقریباً ساعت ۱:۲۱ بعد از ظهر UTC، یک کیف پول داغ CoinEx تقریباً ۴۹۴۷ اتر (ETH) به ارزش ۷.۹ میلیون دلار در آن زمان را به حساب اتریوم 0x8bf8cd7F001D0584F98F53a3d82eD0b3dE.498c منتقل کرد. حساب گیرنده قبل از این تراکنش سابقه قبلی نداشته است.

بلافاصله پس از این تراکنش، کیف پول داغ CoinEx شروع به انتقال مقادیر زیادی توکن به همان آدرس کرد. تقریباً ۴۰۸۷۴۱ استیبل کوین DAI، ۲.۷ میلیون توکن Graph (GRT)، ۲۹۱۵۸ توکن Uniswap (UNI) و بسیاری توکن های دیگر از کیف پول منتقل شدند.

شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield گزارش این نشت “مشکوک” در نظر گرفته می شود. خولیو مورنو، رئیس تحقیقات CryptoQuant نیز ادعا کرد او گفت که رفتار کیف پول CoinEx “عجیب” است زیرا ذخایر اتر آن “اکنون اساساً ETH صفر است.”

تا زمان انتشار این مقاله، Coinx بیانیه رسمی در مورد این حادثه منتشر نکرده است.

این یک داستان در حال توسعه است و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.


نویسنده: Tom Blackstone
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا