🚨 اخبار ارز دیجیتال

هک CoinEx – نشت کلید خصوصی باعث سرقت ۷۰ میلیون دلاری می شود

CoinEx اعتراف می کند که کلیدهای خصوصی به خطر افتاده به هکرها امکان دسترسی به کیف پول های داغ را می دهد که منجر به هک ۷۰ میلیون دلاری می شود.

صرافی CoinEx مستقر در هنگ کنگ فاش کرده است که یک کلید خصوصی به خطر افتاده به هکرها اجازه می دهد تا بیش از ۷۰ میلیون دلار توکن سرقت کنند، اما تیم خطوط ارتباطی را برای بازیابی وجوه ایجاد کرده است.

نمایندگان CoinEx جزئیات تحقیقات در حال انجام را برای کوین تلگراف فاش کردند زیرا این تیم برای ساخت و استقرار یک معماری کیف پول جدید برای بازگرداندن عملکرد به کاربران آسیب دیده و پلتفرم کار می کند.

با وجود تخمینی ۷۰ میلیون دلار ارزهای دیجیتال به سرقت رفته از این پلتفرم، صرافی ادعا می کند که این مقدار تنها کسری از کل دارایی های تحت مدیریت آن است. CoinEx گفت که به طور کامل وجوه از دست رفته را به کاربران آسیب دیده جبران می کند.

کوین اکس گفت که هنوز در حال بررسی هویت کسانی است که مسئول این نقض امنیتی هستند، که تعدادی از شرکت های امنیتی بلاک چین معتقدند هکرهای “گروه لازاروس” کره شمالی هستند.

علاوه بر این، ما کانال‌های ارتباطی خود را به روی هکرها باز کرده‌ایم به این امید که فعالانه در یک راه‌حل مورد توافق طرفین مشارکت داشته باشیم.

صرافی توضیح داد که تحقیقات اولیه مشخص کرد که علت اصلی این است که کلیدهای خصوصی کیف پول داغ به خطر افتاده است. این برای ذخیره دارایی های مبادله ای برای سپرده گذاری و برداشت استفاده می شد.

مطالب مرتبط: نیویورک صرافی CoinEx را ممنوع کرد، ۱.۷ میلیون دلار دارایی رمزنگاری شده را توقیف کرد.

برای جلوگیری از ضررهای بیشتر، CoinEx خدمات برداشت خود را به حالت تعلیق درآورده است، آسیب پذیری را در سیستم خود اصلاح کرده و دارایی های باقی مانده را از کیف پول داغ آسیب دیده منتقل کرده است. صرافی به کوین تلگراف گفت که قصد دارد به تدریج برداشت ها را ظرف هفت روز کاری از سر بگیرد.

تیم ما در حال حاضر بر ساخت و استقرار یک سیستم کیف پول کاملاً جدید و قوی برای انجام فعالیت در ۲۱۱ زنجیره و ۷۳۷ دارایی متمرکز است.

همانطور که برای اولین بار توسط Cointelegraph گزارش شد، CoinEx برای اولین بار در ۱۲ سپتامبر یک “خروج غیرعادی” را علامت گذاری کرد که با انتقال ۴۹۴۷ اتر (ETH) از یکی از کیف پول های داغ خود شروع شد. سپس هکر شروع به برداشت مقادیر زیادی از توکن های دیگر به همان آدرس کرد.

ارزش وجوه دزدیده شده در ابتدا ۲۷ میلیون دلار تخمین زده شد، اما در هفته پس از حادثه دو برابر شد.

هکرهای کره شمالی در سال‌های اخیر دنیای ارزهای دیجیتال را شکار کرده‌اند و برخی از بزرگترین سرقت‌ها را در این بخش تا به امروز انجام داده‌اند. بیش از ۶۵۰ میلیون دلار تنها در هک Axie Infinity Ronin Bridge در سال ۲۰۲۲ به سرقت رفت.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis تخمین می زند که هکرهای کره شمالی در سال ۲۰۲۳ حدود ۳۴۰ میلیون دلار ارزهای دیجیتال را سرقت کرده اند. اکنون انتظار می‌رود این تعداد پس از دخالت در هک CoinEx و هک ۴۱ میلیون دلاری پلتفرم قمار کریپتو Stake در ۴ سپتامبر بیشتر شود.

مجله: Web3 Gamer: پروژه Web3 توسعه دهنده PUBG، Animoca 20 میلیون دلار جمع آوری کرد، بررسی Shardbound


نویسنده: Gareth Jenkinson
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا