اخبار ارز دیجیتال

کوین‌بیس از توسعه‌دهندگان می‌خواهد که «فلت‌کوین‌های» مبتنی بر تورم را در شبکه «پایه» جدید بسازند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کوین بیس توضیح داد که ساخت یک استیبل کوین ردیابی تورم که تصمیمات ضعیف سیاست پولی بانک های مرکزی را نفی می کند، «مهم تر از همیشه» است.

صرافی ارزهای دیجیتال کوین‌بیس، «فلت‌کوین‌های» مرتبط با تورم را به‌عنوان یکی از چهار نوآوری «کلیدی» می‌بیند که باید بر اساس پایگاه شبکه لایه ۲ خود که اخیراً راه‌اندازی شده است، ایجاد شود.

سه مورد دیگر شامل یک سیستم شهرت در زنجیره، یک مبادله کتاب سفارش محدود در زنجیره (LOB) و ابزارهایی برای ایمن‌تر کردن اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) است.

حدود یک ماه پس از اینکه کوین‌بیس پایگاه را در ۲۳ فوریه راه‌اندازی کرد، کوین‌بیس در یک پست در ۲۴ مارس چهار حوزه را مشخص کرد.

اولین مورد توسعه یک فلت کوین مبتنی بر تورم بود. با توجه به بحران اخیر بانکی، کوین بیس گفت که ساخت یک استیبل کوین ردیابی تورم که تصمیمات ضعیف سیاست های پولی بانک های مرکزی را نفی کند، «بیش از همیشه مهم است».

“[We] فلت کوین‌ها، استیبل‌کوین‌هایی که نرخ تورم را ردیابی می‌کنند و به کاربران اجازه می‌دهند قدرت خرید خود را تثبیت کنند و در عین حال از عدم قطعیت اقتصادی ناشی از سیستم مالی سنتی انعطاف‌پذیری پیدا کنند، مورد توجه خاص هستند. ”

در حالی که بیشتر استیبل کوین‌ها به دارایی مرجعی مانند دلار ایالات متحده (USD) متصل می‌شوند، هدف فلت‌کوین‌ها این است که با ردیابی شاخص قیمت مصرف‌کننده و داده‌های تورم، به «قیمت عمر» متصل شوند.

کوین بیس اضافه کرد که برای «پر کردن فضای» بین استیبل کوین‌های ثابت و ارزهای دیجیتال ناپایدار، پذیرای ایده‌های دیگری است.

این مفهوم همچنین مورد تایید سرمایه گذار ری دالیو قرار گرفت، که اخیراً گفت که مایل است “سکه مرتبط با تورم” را ببیند که به مصرف کنندگان اجازه می دهد قدرت خرید خود را تضمین کنند.

“نزدیک ترین چیز به این، اوراق قرضه شاخص تورمی است، اما اگر سکه ای ایجاد کنید که بگوید خوب است، این قدرت خرید است و فکر می کنم می دانید که می توانید پس انداز کنید و پول خود را در یک دوره زمانی پس انداز کنید و در هر جایی معامله کنید.” سکه» گفت.

کوین بیس همچنین گفت که کوین بیس از توسعه دهندگان خواسته است که توسعه یک سیستم شهرت روی زنجیره را در نظر بگیرند، که به گفته کوین بیس “نقش مهمی” در ایجاد “اعتماد روی زنجیره” در میان کاربران ایفا خواهد کرد.

یک پروتکل شهرت می‌تواند یک امتیاز اعتباری یا سیستم رتبه‌واری را پیاده‌سازی کند که تضمین می‌کند قبل از اینکه هویت زنجیره‌ای با یک برنامه مالی غیرمتمرکز (DeFi) تعامل داشته باشد، معیارهای خاصی برآورده می‌شوند.

“این می تواند مانند یک امتیاز نوع پیج رنک FICO یا Google برای نام های ENS، رتبه بندی/بررسی های تاجر و سایر اقداماتی باشد که به ایجاد اعتماد در زنجیره کمک می کند.”

گانش سوامی، مدیر عامل جمع‌آوری داده‌های بلاک چین کووالنت، قبلاً به کوین تلگراف گفته بود که این امر می‌تواند با بررسی داده‌های تراکنش تاریخی برای یک آدرس کیف پول معین در مزرعه برنج پروتکل رقیب به دست آید.

با این حال، Coinbase می گوید که پروتکل شهرت باید حریم خصوصی و استقلال کاربر را تضمین کند.

به عنوان سومین حوزه تمرکز، کوین بیس معتقد است که مبادلات دفتر سفارش محدود زنجیره ای «پیشرفته تر» هستند، زیرا می توانند عملیات مبادله عادی را انجام دهند در حالی که خودسرپرستی خطر طرف مقابل را حذف می کند. او گفت که می تواند به عنوان یک مبادله عمل کند.

سفارش محدود برای سفارش خرید یا فروش سهام با محدودیت حداکثر (یا حداقل) قیمتی که کاربر می‌خواهد معامله کند، استفاده می‌شود. سفارش محدود فهرستی از سفارشات برای یک اوراق بهادار خاص است.

Coinbase بر این باور است که صرافی های LOB فرصت های تجاری جدیدی را در زنجیره باز می کند.

با بهره‌گیری از این زنجیره، کوین‌بیس این پتانسیل را دارد که مکان معاملاتی جدیدی را برای معامله‌گران حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران نهادی برای اجرای استراتژی‌های معاملاتی که در سیستم مالی سنتی با آن آشنا هستند، فراهم کند.

توان عملیاتی بالای Base فرصت‌های جدیدی را برای طراحی مکانیسم‌های جدید مانند معاملات نقطه‌ای، سفارش‌های محدود، گزینه‌ها و دائمی‌ها باز می‌کند. با ساخت و کنترل آن با سرعت‌های بالاتر، می‌توانیم نقدینگی عمیق‌تری را فعال کنیم و به طور بالقوه از L2 به آن دسترسی پیدا کنیم. “

مربوط: بلاک چین جدید کوین بیس به عنوان «رای اعتماد عظیم» اتریوم دیده می شود

به گفته کوین بیس، آخرین حوزه تمرکز، ایمن کردن اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای کاربران و توسعه دهندگان است.

برای انجام این کار، می‌خواهیم ابزارهایی را فعال کنیم که از آسیب‌پذیری‌های کد قرارداد هوشمند و خطاهای منطقی پروتکل محافظت می‌کنند.

این شرکت گفت که ابزارهای تست امنیت سلف سرویس و خدمات حسابرسی قوی تر می توانند به کاهش پیشگیری از تهدید، قطع کننده مدار و سیستم های پاسخ به حادثه کمک کنند.

کوین‌بیس همچنین می‌گوید که پروتکل‌های بیمه بیشتری می‌خواهد تا در صورت بهره‌برداری از قرارداد هوشمند، به عنوان یک پشتیبان حیاتی برای کاربران عمل کنند.

در همین حال، کوین‌بیس، صندوق اکوسیستم پایه را برای تامین مالی پروژه‌های مراحل اولیه ساخت پایگاه راه‌اندازی کرد تا به DeFi کمک کند تا به سرعت در بیس ردیابی کند. طبق یک پست اخیر در Base، شبکه لایه ۲ در حال حاضر از بیش از ۳۰ بلاک چین پشتیبانی می کند.

مجله: سکه های ناپایدار: De-pegging، بانک ها و سایر خطرات در حال ظهورنویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا