اخبار ارز دیجیتال

کیف پول کوین بیس ویژگی پیام رسانی فوری را با استفاده از XMTP راه اندازی می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این ویژگی جدید پیام‌های خصوصی رمزگذاری شده سرتاسر را برای هر کسی که نام کاربری cb.id، دامنه .eth، یا شناسه لنز دارد، ارائه می‌کند.

بر اساس پست وبلاگ کوین بیس در 12 جولای، کاربران کیف پول کوین بیس اکنون می توانند با استفاده از شناسه اتریوم خود پیام های فوری برای یکدیگر ارسال کنند. این ویژگی جدید بر پروتکل حمل و نقل پیام توسعه‌یافته (XMTP) متکی است، یک سیستم پیام‌رسانی فوری که به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از آدرس‌های بلاک چین ارتباط برقرار کنند. XMTP همچنین توسط شبکه غیرمتمرکز رسانه اجتماعی لنز استفاده می شود.

نسخه ی نمایشی ویژگی پیام رسانی فوری کیف پول کوین بیس.منبع: کوین بیس

بر اساس یک پست Coinbase، برخی از کاربران کیف پول اکنون می توانند به نام های کاربری cb.id، .eth یا Lens یکدیگر پیام ارسال کنند. این ویژگی در ابتدا برای هر کسی که یک کد QR را از یک پست وبلاگ اسکن می کند یا یک نمایه لنز دارد، ارائه می شود و در آینده برای همه قابل دسترسی خواهد بود. پیام‌ها برای حفظ حریم خصوصی رمزگذاری شده‌اند و کاربران می‌توانند آدرس‌هایی را که نمی‌خواهند پیام‌هایشان ببیند مسدود کنند.

کوین بیس گفت یکی از انگیزه هایش برای انتشار این ویژگی کاهش تقلب در جامعه ارزهای دیجیتال است. کاربران می‌توانند پیام‌ها را مستقیماً به دارنده آدرس کیف پول ارسال کنند و نیازی به تکیه بر پلتفرم دیگری برای پیام‌رسانی که هویت Web3 گیرنده ممکن است قابل تأیید نباشد، از بین می‌رود. کوین بیس گفت که این می تواند “ریسک غیر ضروری و زیان های احتمالی را از بین ببرد.”

در حال حاضر، توییتر، دیسکورد و تلگرام برنامه‌های چت هستند که اغلب توسط کاربران ارزهای دیجیتال استفاده می‌شوند، اما هیچ کدام در حال حاضر به کاربران اجازه نمی‌دهند هویت Web3 خود را تأیید کنند.

این شرکت همچنین ادعا کرد که استفاده از XMTP برای پیام رسانی باعث کاهش تمرکز می شود. حتی اگر Coinbase ارائه کیف پول را متوقف کند یا به عنوان یک شرکت وجود نداشته باشد، کاربران همچنان می‌توانند سابقه چت XMTP خود را ذخیره کرده و با استفاده از سایر برنامه‌های XMTP مانند Lenster و OrbApp آن را مشاهده کنند. Coinbase گفت: “چت ها به طور خودکار منتقل می شوند تا بتوانید روی اتصال تمرکز کنید.”

طبق اسناد XMTP، پروتکل پیام رسانی در شبکه ای اجرا می شود که گره های آن 100% متعلق به آزمایشگاه های توسعه دهنده XMTP است. با این حال، این سند همچنین بیان می‌کند که این شرکت “در راستای تمرکززدایی تدریجی شبکه کار می‌کند.”

مربوط: پیشرفت های اخیر ممکن است منجر به پذیرش بیشتر نام های کاربری Web3 شود

شین مک، یکی از بنیانگذاران XMTP، این نکته را در مورد ارزش تمرکززدایی در گفتگو با کوین تلگراف تکرار کرد. او تاکید کرد که XMTP یک رسانه اجتماعی یا برنامه پیام رسانی فوری نیست. در عوض، این پروتکلی است که سایر برنامه‌ها مانند کیف پول کوین‌بیس و لنز می‌توانند از آن استفاده کنند. به نظر او، این به کاربران اجازه می‌دهد تا هنگام تغییر برنامه‌ها، بدون اینکه هویت یا سابقه چت خود را رها کنند، انتخاب کنند که از کدام برنامه استفاده کنند.

“برای دستیابی واقعی به یک شبکه قابل تعامل و غیرمتمرکز، توسعه دهندگان باید شبکه هایی را بالای آن بسازند. به همین دلیل است که بیش از 400 توسعه دهنده بر روی XMTP می سازند.[…]توسعه دهندگان باید تشویق شوند تا به جای ساخت سیلوهای با دیوار بسته، با هم بسازند. “

کیف پول کوین بیس بخشی از کمپینی برای افزایش پذیرش نام های کاربری Web3 است. در ماه سپتامبر، ما به همه کاربران یک نام کاربری رایگان cb.id دادیم که منجر به افزایش ثبت نام در پایان سال شد. نام های کاربری Web3 به کاربران این امکان را می دهد که رمزهای خود را به جای رشته های طولانی که آدرس رمز را تشکیل می دهند، با نام های قابل خواندن توسط انسان ارسال کنند.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا