اخبار ارز دیجیتال

Coinbase تتر را به چالش می کشد، کاربران را تشویق می کند به USDC تغییر دهند

درخواست کوین بیس تنها دو ماه پس از پایان پشتیبانی بایننس از USDC است.

صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده Coinbase استیبل کوین USDT (USDT) صادر شده توسط Tether را راه اندازی کرده است، یک استیبل کوین ثابت با دلار که توسط Circle منتشر شده و توسط Coinbase در سال ۲۰۱۸ تأسیس شده است. من از مشتری خواستم که به USD Coin (USDC) تبدیل شود.

صرافی ارز دیجیتال همچنین هنگام تبدیل USDT به USDC در پلتفرم خود از کارمزد صرف نظر کرده است، که نشان می دهد USDC جایگزین بسیار امن تری پس از حادثه سقوط FTX است. این شرکت گفت:

“ما معتقدیم USD Coin (USDC) یک استیبل کوین قابل اعتماد و معتبر است، به همین دلیل است که انتقال را روان تر می کنیم. ما از هزینه های تبدیل به USDC چشم پوشی می کنیم.”

استیبل کوین‌ها به‌عنوان ابزاری برای صرافی‌های ارزهای دیجیتال در روزهای اولیه کریپتوکارنسی شروع شدند، اما امروزه به بازیگران مهم بازار و منابع نقدینگی تبدیل شده‌اند. با این حال، ذخایر پشتوانه این استیبل کوین‌ها همیشه تحت بررسی‌هایی قرار گرفته‌اند. طبق تعریف، استیبل کوین ها باید با ۱ دلار آمریکا یا معادل آن پشتیبانی شوند.

پس از سقوط FTX، بحث ذخایر داغ شد زیرا بسیاری از شرکت‌هایی که در معرض صرافی آلوده بودند و شرکت خواهرش Alameda Research ورشکست شدند. ادعای دیگری وجود داشت مبنی بر اینکه مدیر عامل بایننس، Changepeng Zhao، بارب را با مدیر عامل سابق FTX Sam Bankman-Fried مبادله کرده است و او را متهم به تلاش برای حذف USDT کرده است.

تتر آخرین گواهینامه سه ماهه خود را در ۱۰ نوامبر، درست یک روز قبل از اعلام ورشکستگی صرافی صادر کرد. این گزارش خاطرنشان می کند که تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲، ۸۲ درصد از ذخایر تتر به صورت نقد، معادل های نقدی و سایر سپرده های کوتاه مدت نگهداری می شود.

کوین بیس همچنین تاکید کرد که USDC 100٪ توسط “نقد و اوراق قرضه دولتی کوتاه مدت نگهداری شده توسط موسسات مالی تحت نظارت در ایالات متحده” پشتیبانی می شود و همیشه ۱:۱ با دلار آمریکا قابل بازخرید است.

مربوط: یکی از بنیانگذاران Circle می گوید همگرایی کتاب دلار در بایننس برای USDC خوب است

جدای از بحث حسابرسی ذخایر، «جنگ های استیبل کوین» نیز در صرافی های ارزهای دیجیتال در حال رشد است. درخواست کوین‌بیس برای تبدیل USDT به USDC تنها دو ماه پس از آن صورت می‌گیرد که یکی دیگر از بازیگران جهانی، بایننس، حمایت از USDC را کنار گذاشت و ارزش بازار استیبل‌کوین‌های استیبل کوین‌بیس را تا ۳ میلیارد دلار کاهش داد.

USDT منتشر شده توسط تتر، بزرگترین استیبل کوین با ارزش بازار ۶۵ میلیارد دلار است و USDC که در حال حاضر دارای ارزش بازار ۴۲ میلیارد دلاری است، به سرعت در حال از دست دادن سهم بازار USDT است. استیبل کوین BUSD بایننس در حال حاضر دارای ارزش بازار ۲۲ میلیارد دلار است.

تتر در زمان نگارش مقاله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا