اخبار ارز دیجیتال

Coinbase از اقدام جدید دادگاه برای لغو ممنوعیت نقدی تورنادو حمایت می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این اقدام بخشی از تلاش گسترده تر برای بازگرداندن حقوق حریم خصوصی اینترنت برای شهروندان ایالات متحده است.

وزارت خزانه داری ایالات متحده با یک چالش قانونی جدید با هدف لغو تصمیم خود مبنی بر تحریم میکسر ارزهای دیجیتال Tornado Cash از شش فرد تحت حمایت صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase مواجه است.

درخواستی برای قضاوت خلاصه جزئی در دادگاه منطقه ای تگزاس در ۵ آوریل ثبت شد، با شاکیانی که توسط Coinbase حمایت می شوند به دنبال حل و فصل دو مورد اول از اولین شکایت ارائه شده در سپتامبر ۲۰۲۲ بودند. من شکایتی را به دفتر اداری (OFAC) ارائه کردم. ). .

در صورت موافقت، قاضی در مورد برخی از مسائل واقعی تصمیم گیری می کند و برخی دیگر را به دادگاه واگذار می کند.

شمارش اقدامات ادعا می کند که OFAC از اختیارات قانونی خود تحت قانون اختیارات اقتصادی اضطراری بین المللی (IEEPA) فراتر رفته و بند آزادی بیان را تحت اولین متمم قانون اساسی ایالات متحده نقض کرده است.

شاکیان ابتدا استدلال کردند که OFAC با اجازه دادن به وزارت خزانه داری برای شکایت علیه کشورهای خارجی یا اموالی که افراد خارجی در آن منافع دارند، بخشی از IEEPA را نقض کرده است.

این پیشنهاد استدلال می‌کرد که این ماده در مورد نرم‌افزار منبع باز اعمال نمی‌شود، زیرا فقط اجازه پیگیری اقدامات مرتبط با مالکیت را علیه “اتباع” یا “افراد” خارجی می‌دهد.

برای تقویت استدلال خود، شاکیان استدلال کردند که حدود ۲۰ قرارداد هوشمند که عملکرد Tornado Cash را فراهم می کند، نباید تحت IEEPA دارایی در نظر گرفته شود زیرا نمی توان آنها را مالکیت کرد.

قراردادهای هوشمند غیرقابل تغییر نمی توانند مالکیت داشته باشند، دارایی نیستند و این وزارتخانه قدرت ممنوعیت معاملات با آنها را بر اساس قانون IEEPA و کره شمالی ندارد.

آنها افزودند: “هیچ کس حق ندارد آنها را تغییر دهد. هیچکس حق حذف آنها را ندارد.”

دومین ادعای مهم مطرح شده این است که OFAC با ممنوع کردن کد منبع باز، بند آزادی بیان متمم اول قانون اساسی ایالات متحده را نقض می کند.

مربوط: مقامات خزانه داری با تنها گذاشتن تورنادو کش بیشتر برای امنیت ملی انجام می دادند

شاکیان استدلال می کنند که OFAC صلاحیت اقدام علیه “دزدان رمزارز” مانند گروه لازاروس کره شمالی را دارد، اما پولشویی تنها ۰.۰۵ درصد از تراکنش های ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ را تشکیل می داد. او گفت: “ممنوعیت کامل بسیار نامتناسب خواهد بود.”

آنها افزودند: «ممنوع کردن استفاده از انبارهای تورنادو مشابه ممنوعیت چاپخانه است، زیرا درصد کمی از کاربران می‌توانند دستورالعمل‌هایی را درباره نحوه ساخت سلاح‌های هسته‌ای منتشر کنند.» مزرعه برنج.

شاکیان می گویند که انگیزه پشت این ادعا بخشی از تلاش گسترده تر برای بازگرداندن حقوق حریم خصوصی اینترنت برای شهروندان آمریکایی است. این آخرین پرونده از زمانی است که افراد برای اولین بار در ماه سپتامبر از وزارت خزانه داری ایالات متحده شکایت کردند.

شش شاکی پشت این پرونده جوزف ون رون و تایلر آلمیدا هستند. الکساندر فیشر، پرستون ون رون، کوین ویتال، نیت ولش. جزئیات پرونده نشان می دهد که بیشتر اعضای گروه قبلاً با تورنادو کش تعامل داشته اند.

آلکسی پرتسف، خالق تورنادو کش، در هلند یک نبرد قانونی دارد. او از ۱۸ اوت به دلیل یک سری اتهامات پولشویی در بازداشت به سر می برد.

مجله: سکه های ناپایدار: De-pegging، بانک ها و سایر خطرات در حال ظهورنویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا