🚨 اخبار ارز دیجیتال

گزارش: Coinbase پس از ورشکستگی به دنبال خرید FTX Europe است

برای گسترش تجارت مشتقات خود در خارج از کشور، کوین بیس از زمان اعلام ورشکستگی در نوامبر ۲۰۲۲ دو بار تلاش کرده است FTX Europe را خریداری کند.

صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس از زمان اعلام ورشکستگی در نوامبر ۲۰۲۲، با هدف گسترش تجارت مشتقات خود در خارج از کشور، دو بار تلاش کرده است تا FTX Europe را خریداری کند. با این حال، کوین تلگراف دریافته است که این شرکت تصمیم گرفته است که معامله را ادامه ندهد.

طبق گزارش Fortune، کوین بیس به دنبال شکست های چشمگیر شرکت مادر، دو بار در نوامبر ۲۰۲۲ و سپتامبر ۲۰۲۳، بخش اروپایی FTX را تصاحب کرد. یکی از سخنگویان کوین بیس این گزارش را تایید کرد.

ما دائماً در حال ارزیابی فرصت‌ها برای گسترش استراتژیک کسب‌وکارمان و ملاقات با تیم‌های زیادی در سراسر جهان هستیم.»

علاوه بر Coinbase، سایر طرف‌های علاقه‌مند به FTX Europe نیز شامل صرافی Crypto.com و شرکت ارزهای دیجیتال Trek Labs هستند. به گفته فورچون، مهلت فروش تا ۲۴ سپتامبر تمدید شده است. FTX نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلار برای خرید شعبه اروپایی خود هزینه کرد.

FTX Europe تجارت مشتقات خود را تحت مجوز نظارتی قبرس اداره می کرد. در زمان سقوط گروه، این تنها شرکتی بود که محصولات مشتقه محبوبی مانند قراردادهای آتی دائمی را ارائه می کرد. مشتقات ابزارهای مالی هستند که ارزش را از یک دارایی اساسی، مانند بیت کوین (BTC) به دست می آورند. انواع مختلفی از مشتقات وجود دارد، از جمله اختیار معامله، آتی و مبادله. سرمایه گذاران از مشتقات برای پوشش ریسک، اهرم و سفته بازی در بازار استفاده می کنند. این یک استراتژی سرمایه گذاری محبوب در بین معامله گران و سرمایه گذاران نهادی است.

این خرید می تواند درآمد کارمزد کوین بیس را افزایش دهد زیرا معاملات مشتقات کریپتو با وجود بازار نزولی در حال افزایش است. بر اساس آخرین گزارش درآمد سه ماهه کوین بیس، این صرافی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ ۷۰۷ میلیون دلار درآمد ایجاد کرد که ۳۲۷ میلیون دلار آن از معاملات نقدی حاصل شد که کاهش ۱۳ درصدی نسبت به سه ماهه قبل داشت.

در همین حال، بر اساس گزارش CCData، حجم معاملات جهانی مشتقات در بورس های متمرکز با ۱۳.۷ درصد افزایش در ژوئن به ۲.۱۳ تریلیون دلار رسید. بایننس با حجم معاملات بیش از ۱.۲۱ تریلیون دلار در ماه ژوئن، مکان پیشرو برای معاملات مشتقات کریپتو در طول ماه بود و پس از آن صرافی OKX با ۴۱۶ میلیارد دلار، افزایش ۴۴.۹ درصدی در حجم معاملات، قرار گرفت. حجم معاملات آتی بیت کوین نیز در صرافی CME افزایش یافت و در همان ماه با ۲۸.۶ درصد افزایش به ۳۷.۹ میلیارد دلار رسید.

کوین بیس نیز وارد بازار مشتقات ایالات متحده شده است. در ماه آگوست، مجوز قانونی برای ارائه سرمایه گذاری در معاملات آتی کریپتو به مشتریان داخلی واجد شرایط دریافت کرد.

این تاییدیه به کوین‌بیس اجازه می‌دهد تا قراردادهای آتی بیت‌کوین و اتر (ETH) را از طریق FairX، یک بورس مشتقات که توسط کمیسیون معاملات آتی کالا تنظیم می‌شود، معرفی کند. بر اساس اعلامیه Coinbase در آن زمان، بازار جهانی مشتقات کریپتو نزدیک به ۷۵ درصد از حجم معاملات ارزهای دیجیتال جهان را تشکیل می‌دهد و آن را به یک “نقطه دسترسی کلیدی معامله‌گران” تبدیل می‌کند.

مجله: اعتیاد به معاملات ارزهای دیجیتال – مراقب چه چیزی باشیم و چگونه آن را درمان کنیم


نویسنده: Ana Paula Pereira
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا