اخبار ارز دیجیتال

Coinbase ثبت VASP را در ایرلند تضمین می کند

عملیات در این کشور توسط کورمک دینان، کارمند سابق Crypto.com، Deloitte و Citigroup نظارت خواهد شد.

طبق اعلامیه ۲۱ دسامبر، صرافی رمزارز Coinbase توسط بانک مرکزی ایرلند مجوز داده شده است تا به عنوان یک ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP) فعالیت کند. عملیات داخلی این شرکت توسط کورمک دینان، کارمند سابق Crypto.com، Deloitte و Citigroup نظارت خواهد شد.

تحت ثبت VASP، Coinbase Ireland تابع قانون عدالت کیفری (پولشویی و تامین مالی تروریسم) ۲۰۱۰ است.

دو نهاد Coinbase مشمول ثبت VASP هستند: Coinbase Europe Limited و Coinbase Custody International Limited. اولین مورد خدمات معاملات ارز دیجیتال را به مشتریان در اروپا ارائه می دهد، در حالی که Coinbase Custody International خدمات نگهبانی کریپتو را به سرمایه گذاران نهادی در سراسر منطقه ارائه می دهد.

نانا موروگسان، معاون بین‌الملل و توسعه کسب‌وکار در کوین‌بیس، در مورد این تصویب‌نامه گفت:

“تصویب نظارتی ایرلند تعهد و همکاری ما با بانک مرکزی ایرلند را نشان می دهد. ما قوانین اساسی روشنی را تعیین کرده ایم که محیطی را ایجاد می کند که اعتماد را تقویت می کند.”

مدیران همچنین بر اهمیت توافقنامه سیاسی اتحادیه اروپا در مورد بازارهای چارچوب دارایی های رمزنگاری شده در ارائه یکی از مهم ترین چارچوب های نظارتی برای ارزهای دیجیتال در سراسر جهان تاکید کردند. به گفته کوین بیس، ثبت نام یا درخواست مجوز اضافی در چندین بازار بزرگ در حال انجام است.

مرتبط: نگرانی های مربوط به مقررات و حفظ حریم خصوصی، تهدیدات SEC برای Coinbase را دنبال می کند

در سال ۲۰۱۸، کوین بیس پس از نگرانی در مورد تأثیر برگزیت بر تجارت خود در کشورهای اتحادیه اروپا، فعالیت خود را در ایرلند آغاز کرد. از آن زمان، این شرکت در فعالیت های مختلفی از جمله عملیات بازار، انطباق، امنیت سایبری، حقوقی و تجربه مشتری فعال بوده است. کوین بیس برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ توسط بانک مرکزی ایرلند در کشور مجوز صادر کرد تا به پول الکترونیکی برای ایمن کردن گذرنامه برای مشتریان در سراسر اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا مجوز دهد.

در کنار ایرلند، کوین بیس مراکز اختصاصی در بریتانیا و آلمان دارد. در کشور اخیر، Coinbase تحت نظارت است زیرا برخی از عملیات بانکی مهم خود را برون سپاری می کند. در ماه سپتامبر، این شرکت در بانک مرکزی هلند، De Nederlandsche Bank به ثبت رسید و به صرافی‌های ارز دیجیتال اجازه داد تا محصولات ارز دیجیتال خرده‌فروشی و نهادی را در این کشور ارائه دهند.

پلتفرم تجارت ارزهای دیجیتال Gemini اولین شرکت در صنعت است که در جولای ۲۰۲۲ به عنوان VASP در بانک مرکزی ایرلند ثبت نام کرد.

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا