اخبار ارز دیجیتال

گزارش Coinbase، تحقیقات مجری قانون در سطح جهانی به طور چشمگیری افزایش می یابد

با توجه به صرافی ارزهای دیجیتال، درخواست‌های کلی ۶۶ درصد افزایش یافته است و ایالات متحده تولیدکننده غالب است. سه کشور آمریکا و اروپا ۸۰ درصد از کل درخواست ها را ارائه کردند.

صرافی ارزهای دیجیتال در آخرین گزارش شفاف‌سازی خود گزارش می‌دهد که Coinbase طی سال گذشته شاهد افزایش درخواست‌های اطلاعاتی از سوی مجریان قانون بوده است. اکثر تحقیقات از ایالات متحده و مربوط به تحقیقات جنایی بود.

گزارش شفافیت جدید کوین بیس چهار فصل گذشته تا سپتامبر را پوشش می دهد. در این مدت، صرافی ۱۲۳۲۰ درخواست اطلاعات از سازمان های مجری قانون دریافت کرد. این افزایش حدود ۶۶ درصد است. ایالات متحده ۵۳۰۴ یا ۴۳ درصد از این درخواست ها را به خود اختصاص داده است. بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ درخواست در بریتانیا، آلمان و اسپانیا انجام شد. این چهار کشور ۸۰ درصد از درخواست‌ها را تشکیل می‌دهند و ۵۷ کشور دیگر درخواست‌ها را ارائه می‌کنند.

۱۳۰۴ درخواست از اسپانیا نشان دهنده افزایش ۹۴۰ درصدی است. این کشور یکی از شش کشوری است که در سال گذشته بیش از دو برابر تعداد درخواست ها دریافت کرده است. بیست و یک کشور، از جمله جمهوری چک، که ۱۰۴ درخواست ارائه کرده بود، برای اولین بار در طول دوره گزارش درخواست ارسال کردند.

مرتبط: مدیر عامل بایننس، ویژگی‌های اجرایی Coinbase برای دوره آموزشی Crypto Crash Master Class

بر اساس گزارشی که ظاهراً به پل گروال، مدیر ارشد حقوقی نسبت داده شده است، کوین بیس ممکن است طبق تصمیم تیم حقوقی آن آژانس را به چالش بکشد یا از آژانس بخواهد که ادعاهای خود را محدود کند. در حالی که صرافی دسترسی مستقیم به اطلاعات را برای مجریان قانون فراهم نمی کند، اما این کار را انجام می دهد:

Coinbase ممکن است اطلاعات مشتری خاصی مانند نام، آدرس IP ورود/خروج اخیر، و اطلاعات پرداخت را ایجاد کند. سازمان‌های دولتی و مجری قانون ممکن است زمانی که شما از یکی از برنامه‌ها یا وب‌سایت‌های ما استفاده می‌کنید، درخواست‌هایی داشته باشند.»

این گزارش می افزاید: «همچنین هدف ما در صورت امکان، ارائه داده های ناشناس یا جمع آوری شده برای کمک به مجریان قانون و سازمان های دولتی در کارشان است».

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase در اوایل دسامبر در مصاحبه ای گفت که درآمد معاملاتی صرافی در طول سال گذشته حدوداً به نصف کاهش یافته است.ما ۸۰۰ میلیون مشتری داریم.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا