اخبار ارز دیجیتال

پایگاه شبکه Layer 2 Coinbase به راه اندازی Mainnet نزدیک می شود

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تاریخ شبکه اصلی اعلام نشده است، اما تیم Base گفت که در حال حاضر چهار معیار از پنج معیار راه اندازی را برآورده می کند.

Base، پروتکل جدید Layer 2 متمرکز بر برنامه توسط Coinbase، تنها یک معیار باقی مانده دارد که باید قبل از آماده شدن برای راه اندازی شبکه اصلی خود رعایت شود.

در 29 ژوئن، تیم گفت با استفاده از Optimism، شبکه ایمن اتریوم تحت یک ممیزی امنیتی دقیق شش ماهه، داخلی و خارجی قرار می گیرد، که معیار ماقبل آخری است که برای شروع کار لازم است.

بیس گفت: «با تکمیل این ممیزی‌ها، ما چهار چهارم معیارهای راه‌اندازی شبکه اصلی خود را برآورده‌ایم» و افزود که او مطمئن است که هیچ باگ مهمی در کد پیدا نشده است.

«تکمیل این جریان‌های کاری امنیتی عمیق بدون یافتن هیچ گونه باگ با شدت بحرانی، به تیم Base اعتماد به نفس داد تا به سمت راه‌اندازی شبکه اصلی حرکت کنند.»

سه معیار دیگر که تصویب شدند شامل هارد فورک «Regolith» شبکه آزمایشی، یک بررسی موفق زیرساخت توسط آزمایشگاه‌های OP (تیم پشت سر Optimism) و ارتقای «Bedrock» Optimism بود.

Coinbase به طور رسمی Base را در 23 فوریه راه اندازی کرد. هدف Base این است که یک شبکه کم هزینه، امن و سازگار با توسعه‌دهندگان برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز باشد.

تیم امنیتی پروتکل Coinbase برای “آزمایش نبرد” پشته فناوری Optimism، یک ممیزی داخلی مستقل برای شناسایی آسیب پذیری های احتمالی در لایه 1، لایه 2 و بریج انجام داد.

علاوه بر ممیزی داخلی کوین‌بیس، بیس از جامعه گسترده‌تر دعوت کرد تا در تست‌های حسابرسی قراردادهای هوشمند عمومی از طریق Code4rena شرکت کنند تا اشکالات موجود در پشته فناوری Optimism را گزارش کنند.

ما بیش از 100 محقق امنیتی را به عنوان بخشی از این مسابقه درگیر کردیم و خوشحالیم که گزارش دهیم هیچ آسیب‌پذیری حیاتی یافت نشد.»

ممیزی هایی که توسط محققان امنیتی مورد بررسی قرار گرفت شامل نرم افزار گره خوش بینی، آسیب پذیری برابری ماشین مجازی اتریوم (EVM)، آسیب پذیری پل و سایر مسائل قرارداد هوشمند بود.

ممیزی های انجمن از 27 می تا 10 ژوئن انجام شد و برای شکارچیان جایزه موفق تا 100000 دلار پاداش دریافت کرد.

طبق پست قبلی بیس، نشان دادن «پایداری شبکه آزمایشی» معیار نهایی است که باید قبل از راه‌اندازی شبکه اصلی رعایت شود.

پنج معیار لازم برای راه اندازی Base در شبکه اصلی. جدول زمانی ارائه شده توسط پایگاه در 25 می منتشر شد. منبع: پایگاه

بیس نشان نداد که دقیقاً چگونه معیارهای نهایی برآورده خواهد شد، اما این تیم علاوه بر بررسی‌های برنامه ممیزی گذشته خود، “Spearbit”، در ممیزی قراردادهای هوشمند عمومی شرکت کرد. این تیم گفت که هنوز در حال بررسی ارسال‌های 100 محقق است. و شرلوک

Base یک ابزار نظارتی منبع باز را توصیف می کند که هدف آن آگاه کردن سازندگان از ناهنجاری های احتمالی در پروتکل است، مانند بی نظمی در مانده حساب ها، رویدادهای قرارداد، و تفاوت بین ایالات L1 و L2. او افزود که “بدبینی” را ساخته است.

مربوط: مدیر عامل کوین بیس می گوید بیت کوین لایتنینگ همان چیزی است که در آینده ادغام خواهیم کرد

در اواخر ماه مارس، کوین‌بیس اعلام کرد که می‌خواهد یک «فلت‌کوین» با تورم، یک سیستم شهرت درون زنجیره‌ای و یک مبادله دفتر سفارش محدود زنجیره‌ای بر پایه Base داشته باشد.

هنگامی که این خبر برای اولین بار در اواخر فوریه منتشر شد، بسیاری فکر کردند که توسعه Base یک “رای اعتماد گسترده برای اتریوم” است.

با تضمین اتریوم و استفاده از خوش‌بینی شبکه لایه ۲، Base در نهایت قصد دارد به شبکه‌ای برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز تبدیل شود.

مجله: «انتزاع حساب» کیف پول‌های اتریوم را بسیار قدرتمند می‌کند: یک راهنمای ساختگینویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا