اخبار ارز دیجیتال

کوین‌بیس پلتفرم وام‌دهی کریپتو را برای موسسات آمریکایی راه‌اندازی کرد

خدمات وام‌دهی نهادی جدید کوین‌بیس دارای واحد عملیاتی مشابهی با کوین بیس است که در ماه مه صدور وام‌های جدید را متوقف کرد.

صرافی رمزارز کوین‌بیس خدمات وام‌دهی کریپتو را به سرمایه‌گذاران نهادی ایالات متحده ارائه می‌کند و ظاهراً قصد دارد از شکست عظیم در بازار وام‌دهی کریپتو استفاده کند.

پایه سکه طبق گزارشی از بلومبرگ در تاریخ ۵ سپتامبر، این شرکت بی سر و صدا یک پلتفرم وام دهی ارز دیجیتال به نام Coinbase Prime را برای سرمایه گذاران آمریکایی راه اندازی کرده است. کوین بیس پرایم یک پلتفرم کارگزاری با خدمات کامل است که به موسسات امکان داد و ستد و ذخیره دارایی ها را می دهد.

این شرکت در بیانیه‌ای گفته است: «این سرویس به مؤسسات اجازه می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال خود را تحت شرایط استاندارد برای محصولات واجد شرایط معافیت از مقررات D به کوین‌بیس وام دهند».

بر اساس پرونده ای که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده منتشر شده است، مشتریان کوین بیس از زمان اولین فروش در ۲۸ آگوست، ۵۷ میلیون دلار در برنامه تامین مالی سرمایه گذاری کرده اند. از اول سپتامبر، این پیشنهاد پنج سرمایه گذار را جذب کرده است.

داده های ثبت SEC توسط Coinbase Credit.منبع: پرونده های Coinbase SEC

Coinbase بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

محصول جدید وام‌دهی کریپتو توسط Coinbase به دنبال تعلیق صدور وام جدید در Coinbase Borrow در می ۲۰۲۳ است. این برنامه به گونه ای طراحی شده است که به کاربران اجازه می دهد تا ۱ میلیون دلار از طریق وثیقه بیت کوین (BTC) دریافت کنند. برنامه نهادی جدید از طریق Coinbase Credit، همان نهادی که Coinbase Borrow را مدیریت می کند، عمل خواهد کرد.

مربوط: SEC در مقابل Coinbase: وکیل جدید پاتریک کندی به مبارزه می پیوندد

این خبر پس از آن منتشر شد که SEC ایالات متحده، Coinbase را متهم به ارائه و فروش اوراق بهادار ثبت نشده در ارتباط با یک سرویس استارک ارز دیجیتال کرد که به کاربران اجازه می‌دهد با مشارکت ارزهای دیجیتال خود در این پلتفرم بازدهی کسب کنند. چند ماه بعد اعلام شد. صرافی با ادعاهای SEC مخالفت کرد و استدلال کرد که به شدت با هر ادعایی مبنی بر اینکه سرویس سهام آن یک اوراق بهادار است مخالف است.

کوین بیس در نهایت مجبور شد برنامه سهام خود را در چهار ایالت از جمله کالیفرنیا، نیوجرسی، کارولینای جنوبی و ویسکانسین به حالت تعلیق در آورد، در حالی که شکایت پیش رفت.

صنعت وام‌دهی کریپتو در سال گذشته دچار بحران بزرگی شد و بازیگران بزرگی مانند BlockFi، Celsius و Genesis Global در بحبوحه کمبود نقدینگی به دلیل بازار نزولی سال ۲۰۲۲ ورشکست شدند. برخی از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال گفتند که بخش وام های رمزنگاری باید درس هایی بیاموزد. فروپاشی و حل مشکلات مربوط به دارایی های کوتاه مدت و بدهی های کوتاه مدت.

مجله: مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنیم – کارشناسان و کارشناسان بیت کوین افکار خود را به اشتراک می گذارند

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا