🚨 اخبار ارز دیجیتال

Coinbase به دلیل نقض حریم خصوصی در مجموعه بیومتریک با شکایت روبرو است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طرح دعوی حقوقی پیشنهادی ادعا می‌کند که صرافی هنگام جمع‌آوری و ذخیره اثر انگشت و اسکن صورت کاربران، قانون حریم خصوصی ایلینوی را نقض کرده است.

دعوای حقوقی پیشنهادی ادعا می‌کند که Coinbase قانون بیومتریک ایلینوی را از طریق جمع‌آوری و ذخیره اثر انگشت و الگوهای صورت مشتری نقض کرده است.

اسنادی که توسط کاربران Coinbase در دادگاه منطقه ای کالیفرنیا در تاریخ ۱ مه ثبت شد، الزام صرافی را مبنی بر اینکه مشتریان یک شناسه معتبر و عکس پرتره از خود را برای شرکت برای انجام بررسی‌های «مشتری خود را بشناسید» (KYC) آپلود کنند. ادعا می‌شود که شرایط خاصی را نقض کرده است. قانون حفظ حریم خصوصی اطلاعات بیومتریک ایلینویز (BIPA).

در شکایت، BIPA ادعا می کند که Coinbase برای جمع آوری اطلاعات بیومتریک به اجازه کاربران نیاز دارد. کوین‌بیس همچنین باید هدف جمع‌آوری داده‌ها، مدت زمان ذخیره‌سازی، نحوه استفاده از آن و اینکه کوین‌بیس چگونه داده‌ها را برای همیشه از بین می‌برد را ارائه می‌کرد.

در این دادخواست ادعا شده است: «Coinbase یک خط‌مشی مکتوب در دسترس عموم برای ایجاد برنامه‌های نگهداری و دستورالعمل‌هایی برای از بین بردن دائمی اطلاعات بیومتریک نداشت.

مایکل ماسل، کاربر کوین بیس، در اول ماه مه شکایتی را تنظیم کرد و خواستار محاکمه هیئت منصفه شد. سس: شنونده کت

در فرآیند مشابهی که توسط سایر صرافی‌ها استفاده می‌شود، دادخواست می‌گوید که Coinbase عکس‌ها را اسکن می‌کند تا الگوهای بیومتریک از چهره کاربران ایجاد کند. ما از این اطلاعات برای تطبیق خودنگاره شناسه ارائه شده با چهره شما استفاده خواهیم کرد.

“هزاران” “نقشه های هندسی بسیار دقیق چهره ها” و اثر انگشت ساکنان ایلینوی ظاهراً به طور غیرقانونی توسط صرافی جمع آوری و ذخیره شده است.

بیومتریک‌هایی مانند اثر انگشت و اسکن صورت نیز در برنامه‌های موبایل Coinbase برای تأیید کاربران هنگام ورود به حساب‌هایشان استفاده می‌شوند.

مربوط: مدیران کوین بیس به اطلاعیه ولز SEC به صورت حضوری و ویدیویی پاسخ می دهند

ادعا شده است که «جمع آوری، کسب، ذخیره و استفاده» از چنین داده هایی توسط کوین بیس «غیرقانونی» بوده و کاربران را در معرض «خطرات جدی و غیرقابل برگشت حفظ حریم خصوصی» قرار داده است.

اگر پایگاه داده Coinbase، که حاوی اسکن های شکل صورت و سایر داده های بیومتریک اختصاصی بسیار حساس است، هک شود، به خطر بیفتد، یا به شکل دیگری عمومی شود، کاربران کوین بیس باید اقداماتی را برای جلوگیری از سرقت هویت انجام دهند.

این پرونده استدلال می‌کرد که Coinbase باید پس از باز کردن یک حساب Coinbase توسط کاربر، داده‌های بیومتریک را برای همیشه از بین ببرد.

در این دعوا به ازای هر نقض عمدی BIPA 5000 دلار یا در صورتی که دادگاه تشخیص دهد تخلف غیرعمدی بوده است ۱۰۰۰ دلار و هزینه های وکلا و هزینه های دادگاه درخواست خسارت می کند.

کوین تلگراف برای اظهار نظر با کوین بیس تماس گرفت، اما این نشریه پاسخی نداد.

مجلات: Crypto Twitter Hall of Flame، Gabriel Haines: Shirtless Shit Posts and Hunting for SBF in Meme Street

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا