🚨 اخبار ارز دیجیتال

با قطع روابط Coinbase با Silvergate، صندوق های تامینی کریپتو باید بانک های جدیدی پیدا کنند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در مجموع پنج شرکت رمزنگاری پس از یک سری شکایت و تحقیقات علیه بانک‌های فین‌تک در ۲ مارس به همکاری خود با بانک سیلورگیت پایان دادند.

بانک محبوب فین‌تک Silvergate Bank در ۲ مارس پنج شریک ارزهای دیجیتال را از دست داد.

Coinbase، Paxos، Gemini، BitStamp و Galaxy Digital برجسته ترین شرکت های ارزهای دیجیتال هستند که از Silvergate به عنوان شریک بانکی خود استفاده می کنند. با این حال، خاتمه خدمات Coinbase، صندوق های تامینی کریپتو را نیز مجبور کرده است که به دنبال شرکای بانکی جایگزین باشند.

یک صندوق تامینی ارزهای دیجیتال به نام مدیریت سرمایه دارایی دیجیتال (DACM) که بیش از ۴۰۰ میلیون دلار دارایی دارد، در ۳ مارس اعلام کرد که به دنبال شرکای بانکی جدید در آشفتگی پس از سیلورگیت سوئیس است. DACM از شبکه بلادرنگ سیلورگیت برای انتقال وجوه استفاده کرد. به و از پلت فرم Coinbase Global Inc.

در مصاحبه‌ای با بلومبرگ، رئیس DACM گفت که اگرچه بانک‌های خاصی در ایالات متحده وجود دارند که می‌توانند تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را پردازش کنند، اما به اندازه Silvergate روی رمزنگاری متمرکز نیستند. با چندین بانک در سوئیس صحبت می کنم.”

سوئیس یکی از اولین کشورهایی بود که بانکداری رمزنگاری را تنظیم کرد و مجوز بانکداری را ارائه کرد. SEBA Bank AG (سبا Crypto AG سابق) یک موسسه کاملاً تحت نظارت است و در آگوست ۲۰۱۹ مجوز نمایندگی بانکی و اوراق بهادار را از سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس (FINMA) دریافت کرد.

Silvergate به دلیل خدمات انتقال بانکی آنی و بی‌درنگ در بین شرکت‌های ارزهای دیجیتال محبوب بود. بنابراین، در صورت عدم وجود چنین تسهیلاتی، انتقال وجوه ممکن است بیشتر طول بکشد. در حال حاضر به نظر می‌رسد که Signature Bank محبوب‌ترین بانک فین‌تک بعدی برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال در ایالات متحده باشد. Coinbase قبلاً انتقالات بانکی مشتریان Prime را به بانک های Signature منتقل کرده بود.

مربوط: مسائل بانک بایننس تقسیم بین شرکت های رمزنگاری و بانک ها را برجسته می کند

در حال حاضر، بانک‌های امضاکننده ممکن است بهترین گزینه بعدی برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال باشند، اما این مشکل تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ این بانک اعلام کرده است که قصد دارد سپرده‌های دلاری را برداشت کند و خروج کلی از بخش ارزهای دیجیتال را آغاز کند. این بانک قبلاً روابط خود را با Binance قطع کرده بود و خدمات بانکی SWIFT را برای مبادلات ارزهای دیجیتال متوقف کرده بود.

شرکت‌های ارزهای دیجیتال به دلیل فقدان مقررات شفاف در بازار، یافتن شرکای بانکی را با مشکل مواجه کرده‌اند، اما رسوایی سیلورگیت انتقال پول نقد به صرافی‌های ارز دیجیتال را دشوار کرده است. ما سختی را افزایش دادیم.»نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا