اخبار ارز دیجیتال

تحلیلگر: Coinbase هزینه ها را کاهش می دهد، نیروی فروش را تقویت می کند، اما سود همچنان یک چالش است

تحلیلگران Moody’s و JP Morgan شهرت قوی بورس را ستودند اما گفتند که برای حل مشکلات سودآوری آن کافی نیست.

به گفته تحلیلگران سرمایه گذاری، صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس، علیرغم نام تجاری و اعتبار قوی خود در بازار کریپتو، نمی تواند از چالش های سودآوری که از رکود بازار کریپتو با آن مواجه است فرار کند.

آژانس رتبه‌بندی اعتباری مودی در ۱۹ ژانویه یادداشتی را در مورد کوین‌بیس منتشر کرد که در مورد بدهی ارشد کوین‌بیس و کاهش رتبه‌بندی خانواده شرکتی (CFR) بحث می‌کرد.

طبق گزارش مودیز، CFR و بدهی ارشد کوین‌بیس به ترتیب از Ba3 و Ba2 به B2 و B1 رتبه‌بندی شده‌اند که نشان می‌دهد این شرکت «درجه غیرسرمایه‌گذاری» و «سفته‌بازی و مشمول ریسک اعتباری بالا» است.

این شرکت خاطرنشان کرد که کوین‌بیس از یک «وضعیت چالش‌برانگیز»، به‌ویژه «تضعیف قابل‌توجه درآمد و جریان نقدینگی» به دلیل کاهش قیمت‌های کریپتو و فعالیت تجاری پایین‌تر، رنج می‌برد.

به دلیل شرایط بازار، کوین بیس ۲۰ درصد از نیروی کار خود را در ۱۰ ژانویه، حدود ۹۵۰ نفر، اخراج کرد.

مدیر عامل Coinbase برایان آرمسترانگ در کنفرانس ۲۰۱۸. در دور اخیر اخراج‌ها، او گفت که این شرکت به «بازده عملیاتی کافی برای مقابله با رکود بازار کریپتو» نیاز دارد. تصویر: سوسو زدن

با این حال، علی‌رغم تلاش‌های کوین بیس برای حفظ نقدینگی، مودیز همچنان انتظار داشت که سودآوری شرکت همچنان یک چالش باشد.

به گفته مودی، ورشکستگی صرافی ارز دیجیتال FTX به نگرانی‌ها و عدم اطمینان در مورد مقررات ارز دیجیتال کمک کرده است.

او گفت که یک حرکت ناگهانی توسط رگولاتورهای صنعت کریپتو می‌تواند بر درآمد کوین‌بیس از طریق افزایش هزینه‌های رعایت مقررات تأثیر منفی بگذارد.

با این حال، مودیز اضافه کرد که افزایش نظارت «در نهایت ممکن است به نفع پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال نسبتا بالغ و سازگار مانند کوین بیس باشد».

در همین حال، یادداشت دیگری از تحلیلگران جی پی مورگان ادعا می کند که اعتبار و شهرت کوین بیس در صنعت پس از سقوط اخیر آن تقویت شده است.

در حالی که اکوسیستم ارزهای دیجیتال از مشکلات اعتباری مهم تری رنج می برد، کوین بیس با اعتبار و برند خود حداقل به طور نسبی تقویت شده است.

تحلیلگران این شرکت مالی که رتبه “خنثی” را برای کوین بیس حفظ کردند، گفتند که کوین بیس حتی می تواند به “ذینفع چالش هایی” تبدیل شود که سایر صرافی ها پس از FTX با آن روبرو هستند.

به گفته تحلیلگران جی پی مورگان، هارد فورک بعدی شانگهای در بلاک چین اتریوم نیز می تواند یک امتیاز مثبت برای این تبادل باشد.

مربوط: کوین بیس فعالیت های خود را در ژاپن در بحبوحه معاملات کند به حالت تعلیق درآورد

این ارتقاء «می‌تواند آغازگر دوره جدیدی از استیکینگ کوین بیس» باشد. تحلیلگران تخمین می زنند که ۹۵ درصد از سرمایه گذاران خرده فروشی در این پلتفرم احتمالاً پس از ارتقا، اتریوم را به اشتراک می گذارند و کوین بیس می تواند سالانه تا ۶۰۰ میلیون دلار درآمد کسب کند.

بر اساس داده های یاهو فاینانس، در ۶ ژانویه، سهام کوین بیس پس از بیش از یک سال کاهش مداوم قیمت، به پایین ترین سطح تاریخ خود یعنی ۳۱.۹۵ دلار رسید. یک روز پیش از آن، کتی وود، سرمایه گذار کهنه کار و مدیر عامل شرکت ARK Invest، ۵.۷ میلیون دلار سهام کوین بیس را خریداری کرد.

از آن زمان، سهام کوین‌بیس و سایر شرکت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال به شدت افزایش یافته است.

کوین بیس ۷۲.۶ درصد نسبت به پایین ترین حد خود در ۶ ژانویه افزایش یافته است و در بسته شدن بازار در ۲۰ ژانویه بالای ۵۵ دلار معامله می شود که ۱۱.۶ درصد افزایش یافته است.

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا