اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل Coinbase خواستار پیشنهادات قانونی بیت کوین برای برزیل، آرژانتین – واکنش

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس در توییتی اعلام کرد که بیت کوین می تواند “شرط بلندمدت مناسبی” برای دو کشور آمریکای جنوبی باشد که در حال حاضر به دنبال یک ارز مشترک هستند.

زمانی که برزیل و آرژانتین کار مقدماتی را برای یک ارز مشترک بالقوه آغاز کردند، برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس، این ایده را مطرح کرد که دو کشور به سمت بیت کوین (BTC) حرکت خواهند کرد. این موضوع بحث های مختلفی را در مورد دوام بیت کوین به عنوان یک پول ملی به راه انداخته است.

دو کشور آمریکای جنوبی در ۲۲ ژانویه اعلام کردند که در حال آماده شدن برای بحث در مورد طرح هایی برای یک ارز مشترک هستند که در کنار پزو آرژانتین و رئال برزیل عمل کند. این اقدام می تواند دومین بلوک ارزی بزرگ جهان را ایجاد کند.

پس از انتشار این خبر، آرمسترانگ به توییتر اشاره کرد که ممکن است بیت کوین گزینه مناسبی برای این پروژه باشد. مدیر عامل Coinbase بیت کوین را به عنوان “شرط طولانی مدت مناسب” توصیف کرد و از خود پرسید که آیا هر دو کشور آن را در نظر خواهند گرفت.

رائول پال، بنیانگذار و مدیرعامل Global Macro Investor مخالف اندیشه. به گفته پال، داشتن یک پول ملی که “در رکود چرخه اقتصاد ۶۵ درصد سقوط کند و در دوره صعود ۱۰ برابر افزایش یابد” ایده آل نیست. مدیران خاطرنشان کردند که در این شرایط برنامه ریزی و پوشش ریسک برای شرکت ها دشوار خواهد بود.

تعداد کمی از اعضای جامعه از نظر پال حمایت کردند و با ایده آرمسترانگ مخالفت کردند. به گفته کاربران توییتر، تنها مورد استفاده بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش مانند طلا است. آنها توییت کردند:

در همین حال، یکی از کاربران توییتر آورده شده سرعت تراکنش ها در شبکه BTC را افزایش داد و ادعا کرد که استفاده روزانه از BTC بسیار طول کشیده است، اما این موضوع به سرعت توسط یکی دیگر از اعضای انجمن رد شد. ادعا کرد شبکه لایتنینگ بیت کوین بیت کوین را به “بهترین رسانه مبادله” تبدیل می کند.

پیشنهاد آرمسترانگ می‌تواند مبتنی بر کشور دیگری از آمریکای لاتین، السالوادور باشد که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در سال ۲۰۲۱ به رسمیت خواهد شناخت. این حرکت مزایای مختلفی برای این کشور داشته است، از جمله افزایش گردشگری در سال ۲۰۲۲ که ۱.۱ میلیون نفر از این کشور بازدید کردند. علاوه بر این، السالوادور توانست از سود حاصل از خرید بیت کوین خود برای ساخت مدارس و بیمارستان های حیوانات استفاده کند.

مربوط: تصمیم بیت کوین در السالوادور: پیگیری پذیرش پس از یک سال

برزیل و آرژانتین با دارایی های دیجیتال غریبه نیستند. در ۲۹ نوامبر، مجلس سفلی برزیل قانونی را تصویب کرد که ارزهای دیجیتال را به عنوان وسیله پرداخت در این کشور قانونی می کند. رئیس جمهور این کشور نیز در دسامبر این لایحه را امضا کرد و انتظار می رود در ژوئن ۲۰۲۳ اجرایی شود. قانون جدید ارزهای دیجیتال را به عنوان یک روش پرداخت به رسمیت می شناسد، اما آنها را به عنوان ارز قانونی در کشور تبدیل نمی کند.

در ۱۶ دسامبر، ایالتی در آرژانتین قانونی را برای انتشار استیبل کوین های وابسته به دلار آمریکا تصویب کرد. توکن‌ها برای افراد بالای ۱۸ سال در دسترس هستند و ۱۰۰٪ توسط اموال دولتی وثیقه می‌شوند.نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا