اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل Coinbase می گوید درآمد معاملات به “تقریباً نصف” سال گذشته کاهش یافته است

صرافی ارزهای دیجیتال قبلاً گزارش داده بود که در سال جاری در بحبوحه بازار نزولی، 500 میلیون دلار ضرر کرده است.

بر اساس گزارش 7 دسامبر از بلومبرگ، برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase فاش کرد که درآمد معاملاتی صرافی نسبت به سال گذشته بیش از 50 درصد کاهش یافته است.

آرمسترانگ این بیانیه را به عنوان بخشی از مصاحبه با The David Rubenstein Show منتشر کرد. وقتی در مورد درآمد صرافی سوال شد، او گفت که این شرکت 7 میلیارد دلار درآمد و 4 میلیارد دلار در سال 2021 خواهد داشت، اما “به نظر می رسد حدود نصف این یا کمتر” در سال 2022 برنج است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، سخنگوی کوین بیس بعداً فاش کرد که به جای درآمد، درآمد سال 2022 کمتر از نیمی از سال 2021 پیش بینی می شود.

کوین‌بیس قبلاً در نامه‌ای به سرمایه‌گذاران گفته بود که انتظار دارد در سال ۲۰۲۲ ضرر EBITDA تعدیل‌شده را حدود ۵۰۰ میلیون دلار ثبت کند.

در طول مصاحبه، از آرمسترانگ پرسیده شد که آیا فکر می‌کند ورشکستگی FTX به صنعت کریپتو آسیب می‌زند؟ او اعتراف کرد که این یک نقطه سیاه برای صنعت است، اما اصرار داشت که آنچه اتفاق افتاد با رسوایی های مالی سنتی مانند برنی مدوف و انرون تفاوت چندانی نداشت.

آرمسترانگ همچنین گفت که او فکر نمی‌کند مقررات چیز بدی است و فروپاشی FTX می‌تواند به عنوان یک زنگ خطر عمل کند و منجر به مقررات شفاف‌تر در ایالات متحده شود.

مدیر عامل کوین بیس در پاسخ به این سوال که کدام رگولاتورها باید بر صرافی های رمزنگاری اختیار داشته باشند، گفت که ارزهای دیجیتال مختلف موارد استفاده متفاوتی دارند و همه در یک دسته قرار نمی گیرند.بنابراین، ارزهای دیجیتال مختلف باید توسط نهادهای مختلف تنظیم شوند.

سال 2022 سال سختی برای مبادلات ارزهای دیجیتال از جمله کوین بیس بوده است. در ماه می، استیبل کوین TerraUSD (TUSD) پیوند خود را با دلار آمریکا از دست داد و باعث ترس در بازار شد. در ماه ژوئیه، وام دهنده کریپتو سلسیوس پس از اینکه تا حدی قادر به پردازش برداشت ها به دلیل سقوط TUSD نبود، اعلام ورشکستگی کرد.

مربوط: ارزهای دیجیتالی که به عنوان اوراق بهادار تنظیم می شوند – ICE Boss و Senator Warren

درست زمانی که بازار ارزهای دیجیتال شروع به بهبود کرد، FTX، دومین صرافی متمرکز ارزهای دیجیتال، با بحران نقدینگی مواجه شد و قادر به پردازش برداشت‌ها نبود. پس از آن مراحل ورشکستگی آغاز شد.

در نتیجه این رویدادها و سایر عوامل، فعالیت معاملات ارزهای دیجیتال در طول سال به شدت کاهش یافت و Coinbase تنها در سه ماهه سوم کاهش 44 درصدی درآمد را گزارش کرد.

نویسنده: Tom Blackstone

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا