اخبار ارز دیجیتال

واکنش مدیر عامل Coinbase به مشکل بزرگ اتریوم Staking: جزئیات

تصویر جلد از طریق www.youtube.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

کلاینت staking نرم افزاری است که برای تأیید تراکنش ها و پیشنهاد بلوک های جدید با شبکه تعامل دارد. هنگام شرط بندی ارز دیجیتال، وجوه کاربران به طور موثر در یک قرارداد هوشمند قفل می شود و برای انجام این عملکردهای شبکه در ازای دریافت پاداش استفاده می شود. معماری این کلاینت ها برای امنیت و پایداری شبکه بسیار مهم است.

نصب های تک مشتری، همانطور که مشخص شده است پست کردن افرادی که از روش‌های سرمایه‌گذاری Coinbase انتقاد می‌کنند ممکن است در برابر قطعی شبکه یا خطاهای اجماع آسیب‌پذیرتر باشند. اگر بسیاری از شرکت‌کنندگان شبکه از یک کلاینت استفاده می‌کنند و یک اشکال در آن مشتری کشف می‌شود، این می‌تواند باعث شود که بخش بزرگی از شبکه آفلاین شود یا انتقال وضعیت نادرست را بپذیرد.

این پس از یک اشکال در مشتری Geth اتریوم در نوامبر ۲۰۲۰ بود که منجر به تقسیم زنجیره شد. یک رویکرد چند مشتری، که در آن شبکه توسط کلاینت‌های نرم‌افزار مختلف تامین می‌شود، بهترین روش در نظر گرفته می‌شود، زیرا به جلوگیری از هر نقطه‌ای از شکست کمک می‌کند.

اهمیت محیط‌های شرط‌بندی چند مشتری

در یک محیط استیکینگ، گره‌ها از مشتریان برای مشارکت در اجماع بلاک چین استفاده می‌کنند. راه‌اندازی شرط‌بندی تک مشتری به وضعیتی اشاره دارد که در آن همه یا اکثریت گره‌ها نرم‌افزار مشتری یکسانی را اجرا می‌کنند. این یک خطر سیستماتیک برای شبکه ایجاد می کند:

  • خرابی های اجماع: اگر یک شکست توافقی در یک کلاینت اتفاق بیفتد، می تواند باعث شود که بخش قابل توجهی از شبکه از کار بیفتد یا به فورک های مختلف تقسیم شود، زیرا همه گره ها به طور همزمان تحت تأثیر قرار می گیرند.

  • ریسک متمرکزسازی: راه اندازی تک مشتری می تواند منجر به متمرکز شدن شود، جایی که توسعه و نگهداری شبکه به یک تیم یا شرکت واحد بستگی دارد.

  • آسیب پذیری های امنیتی: همگنی در مشتریان می تواند منجر به آسیب پذیری های یکنواختی شود که می تواند در سراسر شبکه مورد سوء استفاده قرار گیرد.

حرکت به یک محیط چند مشتری، این ریسک‌ها را متنوع می‌کند و با اطمینان از اینکه یک باگ یا اکسپلویت واحد بر کل شبکه تأثیر نمی‌گذارد، انعطاف‌پذیری و پایداری شبکه را افزایش می‌دهد.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا