🚨 اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل Coinbase از DeFi پشتیبانی می کند، به دنبال شکایت برای ایجاد سابقه قانونی است

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس، به کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) هشدار داده است که از انجام اقدامات اجرایی علیه پروتکل‌های (DeFi) خودداری کند.

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس، از پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) حمایت کرده است. در یک پست اخیر در رسانه های اجتماعی، آرمسترانگ از پروتکل های DeFi در دادگاه خواست تا یک سابقه ایجاد کند، زیرا سیستم حقوقی نشان می دهد که به طور مداوم به حمایت از حاکمیت قانون متعهد است. از آنها خواست تا رویه های قانونی را در نظر بگیرند. او گفت که رویکرد فعلی در درجه اول صنایع مهم را به سمت حوزه های قضایی خارجی سوق می دهد.

با توجه به او، پست X (توئیتر سابق)، کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) باید از اقدامات اجرایی علیه پروتکل‌های (DeFi) اجتناب کند. زیرا اینها به عنوان مشاغل خدمات مالی سنتی عمل نمی کنند و این که آیا قانون بورس کالا برابر است یا خیر جای سوال دارد. این در مورد آنها صدق می کند.

هفته گذشته، CFTC ایالات متحده علیه سه شرکت DeFi به اتهام مشارکت در تجارت متقلبانه مشتقات ارز مجازی شکایت کرد. به گفته رگولاتورها، این پلتفرم ها تجارت غیرقانونی مشتقات ارزهای دیجیتال را بدون ثبت نام لازم امکان پذیر می کردند.

علاوه بر برایان آرمسترانگ، برخی از اعضای کنگره نیز از پروتکل های DeFi حمایت کرده اند. سامر مارسینگر، کمیسر جمهوری خواه، بر اهمیت تمرکز CFTC بر ایجاد مقررات شفاف DeFi، به جای توسل سریع به اقدامات اجرایی تأکید کرد. او ابراز نگرانی کرد که به نظر می رسد کمیسیون به سمت اقدامات قهری تمایل دارد، اما تمرکز اصلی باید بر تعامل با مردم و تعیین دستورالعمل های روشن باشد.

مربوط: کمیسیونر CFTC قصد دارد از فناوری برای نوسازی حفاظت از سرمایه گذاران استفاده کند

CFTC ایالات متحده اخیراً در پرونده خود علیه Ooki DAO به دلیل راه اندازی یک پلت فرم تجارت غیرقانونی و نقض سایر دستورالعمل های نظارتی به پیروزی قانونی دست یافته است. در ژوئن ۲۰۲۳، یک قاضی فدرال به طور مشابه به نفع CFTC رای داد که منجر به بسته شدن Ooki DAO و جریمه بیش از ۶۰۰۰۰۰ دلار شد.

شرکت‌های ارزهای دیجیتال در ماه‌های اخیر با نظارت فزاینده‌ای از سوی تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده مواجه شده‌اند. قابل ذکر است، نهادهای نظارتی مانند SEC ایالات متحده تحقیقات در مورد شرکت های بزرگی مانند Coinbase و Binance را آغاز کرده اند.

مجله: مقررات ارزهای دیجیتال: آیا رئیس SEC، گری جنسلر، حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Amaka Nwaokocha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا