اخبار ارز دیجیتال

Coinbase برای ادغام شبکه لایتنینگ بیت کوین: مدیر عامل برایان آرمسترانگ

شبکه روشنایی به بیت کوین کمک می کند تا مشکلات مقیاس پذیری خود را حل کند و با پروژه های ارزهای دیجیتال جدید که نوید معاملات نسبتاً سریع و ارزان را می دهند، رقابت کند.

صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase تصمیم خود را برای یکپارچه سازی پروتکل پرداخت لایه ۲ شبکه لایتنینگ تایید کرده است زیرا کاربران به دنبال تراکنش های سریعتر و ارزان تر بیت کوین (BTC) هستند.

شبکه روشنایی (LN) برای حل مشکلات مقیاس پذیری بیت کوین و رقابت با پروژه های ارزهای دیجیتال جدید که نوید معاملات نسبتاً سریع و ارزان را می دهند، ایجاد شد.

تا همین اواخر، صرافی‌های بزرگ رمزنگاری، از جمله کوین‌بیس و بایننس، قصد خود را برای اتخاذ راه‌حل لایه ۲ اعلام نکرده بودند، زیرا بسیاری از اعضای انجمن استدلال می‌کردند که ادغام NL انگیزه‌های درآمدی صرافی‌ها را کاهش می‌دهد.

در مقابله با روایت غالب، برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase، تصمیم صرافی برای ادغام شبکه لایتنینگ را تایید کرد. او اضافه کرد:

بیت کوین مهمترین دارایی در ارزهای دیجیتال است و ما هیجان زده هستیم که سهم خود را برای سریعتر و ارزان تر کردن تراکنش های بیت کوین انجام دهیم. لطفا صبر کنید.

این تصمیم یک ماه پس از آن گرفته شد که متخصص پروتکل کوین‌بیس، ویکتور بونین، بررسی امکان‌سنجی یکپارچه‌سازی LN را آغاز کرد. در طول این جدول زمانی، مایکل سیلر، بنیانگذار MicroStrategy و جک دورسی، مدیرعامل Square، موضع آرمسترانگ در مورد LN را به طور علنی زیر سوال بردند.

پس از اعلام آرمسترانگ، جامعه کریپتو این تصمیم را جشن گرفت و گفت که ادغام LN کوین بیس به کاربران بیشتری اجازه می دهد تا شاهد ریزتراکنش های بیت کوین مقرون به صرفه و کارآمد باشند.

مربوط: شبکه لایتنینگ بیت کوین در حال رشد است، اما سه چالش عمده باقی مانده است

در ۱۷ ژوئیه، بایننس از تکمیل ادغام بیت کوین LN برای برداشت و سپرده بیت کوین خبر داد.

کاربران بایننس که تصمیم به برداشت یا واریز بیت کوین می کنند، اکنون می توانند “LIGHTNING” را به عنوان یک گزینه انتخاب کنند. گزینه های دیگر عبارتند از BNB Smart Chain (BEP-20)، بیت کوین، BNB Beacon Chain (BEP2)، BTC (SegWit) و Ethereum ERC-20.

مجله: ۶ سوال با کی اودا: از گلدمن ساکس تا ارز دیجیتال


نویسنده: Arijit Sarkar
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا