اخبار ارز دیجیتال

Coinbase ثبت نام AML را از بانک اسپانیا تضمین می کند

ثبت نام ضد پول شویی به صرافی ارز دیجیتال کوین بیس اجازه می دهد تا به سرمایه گذاران خرده فروشی و نهادی در اسپانیا خدمت کند.

صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase به عنوان بخشی از گسترش مداوم خود در سراسر اروپا، ثبت انطباق با مبارزه با پولشویی (AML) را از بانک مرکزی اسپانیا دریافت کرده است.

طبق بیانیه 22 سپتامبر، ثبت نام به کاربران اسپانیا اجازه می دهد تا کنترل دارایی های رمزنگاری خود را حفظ کنند و بتوانند آنها را با ارز فیات اسپانیا خریداری و بفروشند.

این ثبت‌نام به کوین‌بیس امکان می‌دهد تا مجموعه کامل محصولات و خدمات ما را به کاربران خرده‌فروشی و سازمانی در اسپانیا، مطابق با چارچوب قانونی ملی ارائه دهد.»

طبق این بیانیه، تقریبا یک سوم افراد در اسپانیا دیدگاه مثبتی نسبت به ارزهای دیجیتال دارند. این مقاله خاطرنشان کرد: 29 درصد از بزرگسالان اسپانیایی معتقدند که ارزهای دیجیتال آینده امور مالی هستند.

علاوه بر این، او تاکید کرد که ارزهای دیجیتال در حال حاضر دومین روش پرداخت ترجیحی در اسپانیا هستند و از نقل و انتقالات بانکی سنتی پیشی می گیرند.

Nana Murugesan، معاون بین‌الملل و توسعه تجارت در Coinbase، گفت که هدف این صرافی برای مطابقت با الزامات نظارتی در سراسر جهان است.

تنها در سال گذشته، ما ثبت نام VASP را در ایتالیا، ایرلند و هلند دریافت کرده‌ایم، همچنین تأییدیه اصولی و راه‌اندازی در سنگاپور، راه‌اندازی در برزیل و اخیراً در کانادا را دریافت کرده‌ایم.

بر اساس گزارش های اخیر، کوین بیس قصد دارد حضوری قدرتمند در اروپا ایجاد کند.

در 22 سپتامبر، کوین تلگراف گزارش داد که کوین بیس از زمان اعلام ورشکستگی در نوامبر 2022، دو بار تلاش کرده است تا صرافی ارزهای دیجیتال از بین رفته FTX را خریداری کند.

گزارش شده است که صرافی دو بار پس از ورشکستگی، در نوامبر 2022 و سپتامبر 2023، خریدها را در نظر گرفت.

مطالب مرتبط: کوین بیس مالک 5 درصد از کل بیت کوین های موجود است: دیتا

این به دنبال تحقیق پارلمانی اروپا (EPRS) است که بر الزام نظارت سخت‌گیرانه‌تر بر تنظیم‌کننده‌های غیر اروپایی با هدف ارتقای ثبات و رشد بازار جهانی کریپتو تاکید می‌کند.

همانطور که قانون مقررات بازارهای رمزارز (MiCA) به سمت ضرب الاجل اجرایی دسامبر 2024 پیش می رود، گزارش EPRS نیاز به ایجاد یک چارچوب نظارتی سختگیرانه در کشورهای غیر اتحادیه اروپا را برجسته می کند.

“در زمینه ای که MiCA اعمال می شود، اتحادیه اروپا همچنان به اقدامات سیاستی کشورهای غیر اتحادیه اروپا وابسته است، بنابراین مسیرهای متعددی وجود دارد که از طریق آنها سیستم مالی و استقلال اتحادیه اروپا در خطر باقی می ماند.”

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید: بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارند

نویسنده: Ciaran Lyons
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا