اخبار ارز دیجیتال

Coincentre و Blockchain لایحه DeFi سنای ایالات متحده را «غیر ممکن» محکوم کردند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Coincenter گفت این لایحه قانون اساسی را نقض می کند، در حالی که انجمن بلاک چین استدلال می کند که این لایحه با فناوری بلاک چین ناسازگار است.

گروه‌های حامی صنعت کریپتو لایحه جدید پیشنهادی سنای ایالات متحده را به عنوان رویکردی گیج‌کننده برای تنظیم بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) محکوم کرده‌اند.

در ۲۰ ژوئیه، اندیشکده رمزارز Coin Center و گروه حمایت از رمزارز، انجمن بلاک چین بیانیه‌های جداگانه‌ای منتشر کردند و این لایحه را یک قانون تنظیم DeFi «مشکل‌ساز»، «غیرقابل اجرا» و «غیرقانونی» خواندند.

لایحه دو حزبی افزایش امنیت ملی دارایی های رمزنگاری شده (CANSEE) که در ۱۸ جولای ارائه شد، با هدف سرکوب تخلفات پولشویی در DeFi است.

در صورت تصویب این لایحه، مجازات‌های جدیدی برای کسانی اعمال می‌شود که برنامه‌های کاربردی طراحی شده برای تسهیل تراکنش‌ها را با استفاده از پروتکل‌های دارایی دیجیتال «کنترل» یا «در دسترس قرار دهند». آنها همچنین ملزم به رعایت استانداردهای ضد پولشویی و گزارشگری مالی خواهند بود.

تعیین اینکه چه کسی یا چه کسی پروتکل‌های DeFi را «کنترل می‌کند» به صلاحدید وزیر خزانه‌داری آمریکا واگذار می‌شود و برخی کارشناسان می‌گویند این اقدام به اعمال کنترل بیش از حد بر روی DeFi منجر می‌شود.

در یک پست وبلاگی در ۲۰ ژوئیه، Coincenter نوشت که این لایحه به کمیسر اختیار عملاً نامحدود می دهد تا تعیین کند که چه چیزی برای تعیین او به عنوان دارای حقوق “کنترل” بر پروتکل لازم است.”

این اندیشکده همچنین این لایحه را مغایر قانون اساسی اعلام کرد، زیرا با توسعه دهندگان نرم افزاری که دارای حق متمم اول برای انتشار کد خود به عنوان گسترش آزادی بیان هستند، برخورد می کند.

Coincenter همچنین در مورد دامنه این قانون نگران بود و گفت که DeFi با طراحی غیرمتمرکز است و اعمال کنترل بر پروتکل های خاص می تواند از نظر قانونی دشوار باشد.

مربوط: Liquid Staking ادعاهای برتر در DeFi: Binance Report

کریستین اسمیت، مدیر عامل انجمن بلاک چین، نگرانی های Coincentre را تکرار کرد و گفت قانون جدید غیرقابل اجرا است.

اسمیت لایحه ای را هدف قرار داد که به طور کلی وجود پولشویی در DeFi و ارزهای دیجیتال را اغراق می کند.

در حال حاضر، تراکنش‌های غیرقانونی تنها درصد کمی از حجم کل تراکنش‌ها را تشکیل می‌دهند. تنها ۰.۲۴ درصد از کل تراکنش‌های دارایی دیجیتال در سال ۲۰۲۲، بسیار کمتر از امور مالی سنتی است.»

اسمیت گفت که مجری قانون فدرال در حال حاضر ابزار و تخصص لازم برای رسیدگی به این “مشکل نسبتا کوچک اما مهم” را دارد. در نهایت، اسمیت اقدامات تنبیهی جدید در لایحه را به زائد بودن متهم کرد.

در حالی که سازمان‌های ارزهای دیجیتال دامنه وسیع این صورت‌حساب را هدف قرار داده‌اند، گزارش وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در ۷ آوریل نشان داد که بسیاری از پروتکل‌های DeFi متمرکزتر از آنچه ادعا می‌شود، اغلب با تمرکز بالای وجوه و قدرت رای در دست چند دارنده توکن مشخص می‌شود.

مجله: چگونه افراد باهوش روی کوین‌های میم احمقانه سرمایه‌گذاری می‌کنند – طرح ۳ امتیازی برای موفقیتنویسنده: Tom Mitchelhill

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا