🚨 اخبار ارز دیجیتال

گروه CME سه نرخ مرجع Metaverse را راه اندازی کرد

Axie Infinity، Chiliz و Decentraland با نرخ های مرجع جدید و شاخص های زمان واقعی CME نشان داده می شوند.

بازار مشتقات گروه CME قصد دارد نرخ های مرجع و شاخص های بلادرنگ را برای سه دارایی رمزنگاری متاورس راه اندازی کند. این به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا با استفاده از روش هایی که معمولا در امور مالی سنتی استفاده می شود، داده های قیمت را با اطمینان بیشتری دنبال کنند.

این شرکت در ۵ ژانویه اعلام کرد که از ۳۰ ژانویه، گروه CME و CF Benchmark نرخ های مرجع را برای Axie Infinity (AXS)، Chiliz (CHZ) و Decentraland (MANA) راه اندازی خواهند کرد. نرخ‌ها و شاخص‌های مرجع کالاهای قابل مبادله نیستند و جووانی ویسیوسو، رئیس محصولات ارزهای دیجیتال گروه CME، گفت که سرمایه‌گذاران «پرتفوی‌های خاص بخش را قیمت‌گذاری می‌کنند، محصولات ساختاریافته را توسعه می‌دهند، و می‌توان از آن برای مدیریت ریسک قیمت در پروژه‌های مختلف مبتنی بر متاورس استفاده کرد».

نرخ‌های مرجع AXS، CHZ و MANA و شاخص‌های بلادرنگ با استفاده از داده‌های قیمت حداقل دو صرافی ارز دیجیتال از جمله Bitstamp، Coinbase، Kraken، itBit و LMAX Digital محاسبه می‌شوند. نرخ مرجع این دارایی به دلار آمریکا قیمت گذاری شده و هر روز ساعت ۴ بعد از ظهر به وقت لندن منتشر می شود. هر شاخص بلادرنگ هر ثانیه هر روز منتشر می شود.

طبق CoinMarketCap، Chiliz، بزرگترین نمایشنامه متاورس فوق الذکر، در حال حاضر دارای ارزش بازار ۷۴۲.۱ میلیون دلار است. ارزش بازار Axie 686.5 میلیون دلار است و Decentraland تقریباً ۵۹۷.۲ میلیون دلار ارزش دارد.

گروه CME در فضای کریپتو فعال بوده و سال گذشته گزینه‌های بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) را راه‌اندازی کرد. بازار مشتقات همچنین گزینه های BTC و ETH با یورو را برای سرمایه گذاران نهادی غیر آمریکایی راه اندازی کرده است.

مربوط: مروری بر متاورس در سال ۲۰۲۲

توکن‌های متاورس در طول بازار گاوی ارزهای رمزپایه قبلی محبوبیت خود را افزایش دادند، زیرا ده‌ها پروژه متعهد به ایجاد نسخه‌های مجازی از دنیای واقعی شدند. با درک این فرصت بالقوه، فیسبوک مارک زاکربرگ در اکتبر ۲۰۲۱ به متا تغییر نام خواهد داد. بخش متاورس متا از زمان آغاز به کار خود به هدر دادن پول پرداخته است و این امر دشواری ایجاد یک محصول تجاری قابل دوام در دنیای مجازی جدید را برجسته می کند.

نویسنده: Sam Bourgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا