اخبار ارز دیجیتال

شرکت تسویه حساب تسویه معاملات اوراق بهادار را در شبکه بلاک چین آزمایش می کند

پروژه Digital Dollar و Depository Trust & Clearing Corporation سیستم‌های پرداخت بالقوه را با استفاده از اوراق بهادار توکن شده و CBDC در شرایط واقعی آزمایش کرده‌اند.

پروژه دلار دیجیتال (DDP) و Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC) نتایج پروژه آزمایشی پرداخت امن را در 30 نوامبر اعلام کردند. امور جهانی

این پروژه «برای درک بهتر تأثیر ارز دیجیتال بانک مرکزی ایالات متحده (CBDC) بر پرداخت‌های پس از تجارت، به‌ویژه پرداخت‌های DvP (تحویل به پرداخت) که گاهی اوقات به عنوان پرداخت‌های اتمی شناخته می‌شود، طراحی شده است.» یا تقریباً همزمان با پرداخت. یک CBDC در ایالات متحده هنوز توسعه نیافته یا حتی تأیید نشده است.

جنیفر پیو، مدیر عامل DTCC، در پیشگفتار شرکت خود نوشت:

“این تلاش‌ها که در این مقاله به تفصیل شرح داده شده است، قابلیت‌های پرداخت آینده را شبیه‌سازی می‌کند و در عین حال گزینه مشتری و سطح ایمنی و امنیت را ارائه می‌کند که با راه‌حل‌های پرداخت موجود DTCC مطابقت دارد یا از آن فراتر می‌رود.”

خلبان از یک “ارکستراتور” شخص ثالث بین نمونه اولیه شبکه پرداخت دیجیتال DTCC و شبکه دلار دیجیتال برای اجرای دستورالعمل ها و حذف ریسک طرف مقابل استفاده کرد. زیرا ممکن است طرفین معامله بانک های تسویه متفاوتی داشته باشند و ما دید کاملی از هر دو شبکه نداشته باشیم. دارایی ها در هر دو شبکه در طول معامله تحت فشار قرار گرفتند.

علاوه بر این، “ما از یک مکانیسم بار الگوریتمی برای اعمال شرایط برای آزادسازی دارایی ها استفاده کردیم، از قراردادهای هوشمند به جای اشخاص ثالث برای کنترل دارایی ها استفاده کردیم.” در مجموع 12 مرحله در یک تراکنش در سیستم آزمایشی مورد نیاز است.

سیستم آزمایشی انواع گزینه های توری و تسویه حساب، از جمله T2، T1 و T0 درون روز و تمام روز را امکان پذیر می کرد.

شیوه های اسکان در ایالات متحده با سایر نقاط جهان بسیار متفاوت است. نتیجه آزمایش تسویه حساب توسط بانک های شرکت کننده، از جمله بانک آمریکا، سیتی، نومورا، تراست شمالی، استیت استریت، ویرچو فایننشال و ولز فارگو ارزیابی شد.

این اولین پروژه از پنج پروژه آزمایشی برنامه ریزی شده بود. پروژه دلار دیجیتال در سال 2020 توسط بنیاد دلار دیجیتال و شرکت مشاوره فناوری Accenture ایجاد شد. این شرکت در ماه سپتامبر یک سندباکس فنی ایجاد کرد. DTCC اکثر معاملات تسویه اوراق بهادار را در ایالات متحده انجام می دهد.نویسنده: Derek Andersen

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا