🚨 اخبار ارز دیجیتال

CleanSpark قدرت محاسباتی را تا ۳۷ درصد در هزاران ریگ جدید Bitmain افزایش می‌دهد.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ماینرهای بیت کوین اعلام کرده اند که ۲۰۰۰۰ دستگاه Antminer S19j Pro+ را با ۲۵ درصد تخفیف (تقریباً ۱۳.۲۵ دلار به ازای هر تراهش) ارائه می کنند.

ماینر بیت کوین CleanSpark با خرید ۲۰۰۰۰ واحد جدید Antminer S19j Pro+ به قیمت ۴۳.۶ میلیون دلار ظرفیت استخراج خود را در ایالات متحده افزایش می دهد. انتظار می رود این خرید قدرت محاسباتی شرکت را تا ۳۷ درصد افزایش دهد و تعداد کل ماینرهای خریداری شده در بازار نزولی را به ۴۶۵۰۰ واحد برساند.

طبق بیانیه ۱۶ فوریه، CleanSpark پس از اعمال کوپن، ۳۲.۳ میلیون دلار برای دستگاه با ۲۵٪ تخفیف یا قیمت کل هر تراهش حدود ۱۳.۲۵ دلار پرداخت می کند. دکل Pro+ 22 درصد بیشتر از مدل قبلی خود بهره وری دارد و به صورت دسته ای بین ماه های مارس و می تحویل داده می شود.

این شرکت از قیمت‌های پایین‌تر دکل در بازار استفاده می‌کند تا ظرفیت استخراج خود را افزایش دهد در حالی که قیمت بیت‌کوین (BTC) بهبود می‌یابد. داده‌های Hashrat Index نشان می‌دهد که یک ASIC استخراج بیت‌کوین با کارآیی یکسان در حال حاضر ۱۵.۰۹ دلار به ازای هر TH هزینه دارد که از ۹۰.۷۲ دلار فقط ۱۲ ماه پیش کاهش یافته است. CleanSpark می‌گوید که مدل Antminer S19j Pro+ در مقایسه با ماشین‌های همان نسل ASIC، بازگشت سرمایه بهتری را ارائه می‌دهد.

این شرکت می‌گوید: «پس از عملیاتی شدن کامل، CleanSpark 2.44 EH/s (مجموع ۹ EH/s) به قدرت محاسباتی استخراج بیت‌کوین موجود ۶.۶ EH/s اضافه می‌کند که افزایشی ۳۷ درصدی را نشان می‌دهد.

شاخص قیمت بیت کوین ASIC.منبع: شاخص هشرات

CleanSpark ادعا می کند که مدل خریداری شده در شرایط فعلی بازار برای تجارت خود جذاب است. S19j Pro+ 122 تراهش در هر دستگاه ارائه می‌کند که در مقایسه با همان نسل S19j Pro، به طور متوسط ​​۲ ژول انرژی در هر تراهش ذخیره می‌کند.

در مجموع ۱۵۰۰۰ دستگاه جدید به محل شرکت در واشنگتن، جورجیا تحویل داده خواهد شد. CleanSpark در ماه ژانویه از توسعه ۱۶ میلیون دلاری سایت خود خبر داد. پیش‌بینی می‌شود که این میزان هش را ۲.۲ اگزاهش در ثانیه افزایش می‌دهد و به کل هش ریت ۸.۷ EH/s می‌رسد. این تسهیلات توسط این شرکت در آگوست گذشته خریداری شد و سپس تاسیسات گروه زیرساخت Mawson در سندرزویل را در اختیار گرفت.

بر اساس تجزیه و تحلیل شاخص هشرت، سال ۲۰۲۲ پس از یک سال سخت با کاهش قیمت بیت کوین و افزایش قیمت برق در ژانویه شاهد افزایش تولید و نرخ هش برای شرکت های استخراج عمومی بود. CleanSpark تولید بیت کوین ماینینگ را در یک ماه ۵۰ درصد افزایش داد و به رکورد تولید ماهانه ۶۹۷ بیت کوین رسید. هش ریت آن از ۶.۲ EH/s در دسامبر به ۶.۶ EH/s افزایش یافت.

سایر شرکت های استخراج عمومی مانند Core Scientific، Riot، Marathon و Cipher شاهد افزایش قابل توجهی در تولید بیت کوین در ماه گذشته بوده اند که به کمک قیمت ثابت برق و بهبود شرایط آب و هوایی ایالات متحده کمک کرده است.نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا