اخبار ارز دیجیتال

یک شکایت دسته جمعی علیه بایننس به دلیل آسیب رساندن به FTX قبل از سقوط آن تنظیم شده است.

یکی از ساکنان کالیفرنیا از بایننس و مدیر عامل آن شکایت می کند و ادعا می کند که یک توییت از نوامبر گذشته منجر به سقوط یک صرافی رقیب شده است.

در ۲ اکتبر، Binance.US و مدیر عامل Binance Changpeng Zhao به نقض مختلف قوانین فدرال و کالیفرنیا در رابطه با رقابت ناعادلانه به دلیل تلاش برای انحصار بازار ارزهای دیجیتال به ضرر رقیب FTX متهم شدند. یک شکایت دسته جمعی در کالیفرنیای شمالی تنظیم شده است. دادگاه منطقه. . این شکایت توسط نیر رحاب، که تنها به عنوان ساکن کالیفرنیا شناخته شده است، تنظیم شده است.

موضوع مورد بحث پستی است که ژائو در اوایل نوامبر، شب قبل از فروپاشی FTX در توییتر (که اکنون با نام X شناخته می شود) منتشر کرد. این پست در رابطه با تصمیم متهمان مبنی بر انحلال دارایی های خود در توکن ابزار FTX FTT در تاریخ ۶ نوامبر گرفته شده است. شاکیان تخمین زدند که بایننس تا ۵ درصد از تمام توکن های FTT را در اختیار دارد.

این شکایت علیه Binance و Changpeng Zhao تنظیم شد. منبع: CourtListener

روز بعد، چائو در یک پست توییتری گفت که بایننس نامه ای مبنی بر خرید FTX امضا کرده است، اما یک روز بعد از معامله خارج شد. با توجه به شکایت،

آقای ژائو این اطلاعات را به صورت عمومی منتشر کرد. [on the withdrawal of the acquisition offer] آسیب رساندن به موجودیت FTX در توییتر و دیگر پلتفرم های رسانه های اجتماعی، که در نهایت منجر به سقوط سریع و بی سابقه موجودیت FTX می شود. ”

پس از دفاع از سیاست ارزهای دیجیتال کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و استدلال خود را با استناد به تصمیمات هاوی و ریوز دیوان عالی آغاز کرد.

علاوه بر این، توییت آقای ژائو در تاریخ ۶ نوامبر گفت: «با توجه به افشاگری‌های اخیر، [sic] از آنجایی که بایننس قبلاً دارایی های FTT خود را فروخته بود و این پست «با هدف کاهش قیمت FTT در بازار بود»، بایننس گفت: «معلوم است که ما باقیمانده FTT در دفاتر خود را نقد خواهیم کرد.» بیانیه «من تصمیم گرفتم این کار را انجام دهم. بنابراین” نادرست و گمراه کننده بود.

مرتبط: مستند جدید FTX بر رابطه SBF و CZ تمرکز دارد

شاکیان شواهدی دال بر ادعاهای خود در همان پست آقای ژائو یافتند، جایی که او نوشت: […] با این حال، ما از کسانی که در پشت صحنه سایر بازیگران صنعت را لابی می کنند، حمایت نمی کنیم. شاکی‌ها جمله اخیر را به این معنا تفسیر کردند که نشان می‌دهد بایننس با «تلاش‌های نظارتی» مدیر عامل FTX سام بانکمن فرید مخالف است.

در این دادخواست ادعا شده است که پیشنهاد ژائو برای خرید FTX با حسن نیت ارائه نشده است و این قسمت “در نهایت به سقوط FTX منجر شد.”

“به دلیل توییت آقای ژائو، قیمت FTT از ۲۳.۱۵۱۰ دلار به ۳.۱۴۶۸ دلار کاهش یافت. این کاهش قابل توجه شرکت FTX را بدون اینکه هیچ فرصت یا فرصتی به مدیریت یا هیئت مدیره موسسه FTX داده شود، مجبور به ورشکستگی کرد. من این کار را کردم. [sic] ما باید وضعیت را خنثی کنیم و اقدامات ایمنی را برای محافظت از مشتریان و کاربران نهایی خود اعمال کنیم. ”

این دعوی به دنبال خسارات مالی، هزینه های حقوقی و رفع غنای ناروا بر اساس هفت مورد است. در این دادخواست آمده است: «شاکیان معتقدند هزاران نفر از اعضای کلاس پیشنهادی وجود دارند.

همانطور که در شکایت ذکر شده است، Binance و FTX در حال حاضر موضوع اقدامات SEC هستند. پرونده جنایی علیه بانکمن فرید از ۴ اکتبر در نیویورک آغاز می شود. آقای ژائو به اتهامات احتمالی رقابت ناعادلانه در همان توییت ذکر شده در دادخواست پرداخت. وی نوشت: “با توجه به گمانه زنی ها مبنی بر اینکه آیا این اقدام علیه یک رقیب است یا خیر، اینطور نیست.”

با این حال، اظهارات او گمانه‌زنی‌های مربوط به این موضوع را در جامعه کریپتو متوقف نکرد. طی چند هفته آینده، مدیران عامل صرافی های رمزنگاری در آن زمان در توییتر رد و بدل کردند.

مجله: جزئیات پرونده ورشکستگی FTX، صندوق صنعت ارز دیجیتال Binance و آزمایشی CBDC ایالات متحده: Hodler’s Digest، ۱۳ تا ۱۹ نوامبر


نویسنده: Derek Andersen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا