🚨 اخبار ارز دیجیتال

توضیح در مورد به اشتراک گذاری اخبار نادرست برای ETF بیت کوین

کوین تلگراف از خوانندگان عذرخواهی می کند و تحقیقات خود را در مورد آنچه که منجر به انتشار اخبار تایید نشده در مورد ETF بیت کوین در X شده است، توضیح می دهد.

خوانندگان عزیز Cointelegraph

ما از حمایت و اعتمادی که در دهه گذشته به نشریه ما داشته اید بسیار سپاسگزاریم. ما در تلاش هستیم تا متفکرانه‌ترین، جذاب‌ترین و تأثیرگذارترین اخباری را که بر فضای کریپتو تأثیر می‌گذارد، ارائه کنیم.

اوایل امروز، تیم رسانه‌های اجتماعی کوین تلگراف طی گزارشی معمول پیامی را منتشر کرد که در آن بیان می‌کرد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) iShares Spot BlackRock را با تایید قبلی تایید کرده است. بدون ارسال به X بدون ارسال. این یک هشدار نادرست و نتیجه اطلاعات نادرست بود. این خبر از یک اسکرین شات تایید نشده منتشر شده توسط یک کاربر X که ادعا می کند از ترمینال بلومبرگ است نشات می گیرد.

اگرچه Cointelegraph در نهایت مقاله حاوی این اطلاعات نادرست را منتشر نکرد، ما عمیقاً از ارسال اشتباه این مطلب در X و تأثیر آن متأسفیم. یک تحقیق داخلی نشان داد که رویه‌های استاندارد برای ارسال اخبار فوری در رسانه‌های اجتماعی، که نیاز به تأیید منبع قبل از ارسال در رسانه‌های اجتماعی دارد، رعایت نشده است.

در اینجا جدول زمانی رویدادها آمده است:

۱۳:۱۷:۳۰ UTC: تیم تحریریه از طریق کانال تلگرامی که کارکنان کوین تلگراف برای یافتن مقالاتی که ممکن است مورد علاقه خوانندگان ما باشد، از این خبر شایعه مطلع شدند (شکل ۱). متن کامل این گفتگو در زیر به اشتراک گذاشته شده است.

شکل ۱
شکل ۲

۱۳:۱۹:۲۷ UTC: کارمند ۱ متن سرنخ به اشتراک گذاشته شده توسط حساب حذف شده تلگرام (شکل ۲) را در یک کانال داخلی Slack مجدداً ارسال کرد (شکل ۳).

شکل ۳، شکل ۴

۱۳:۲۴:۱۶ UTC: برای اینکه توسعه در اسرع وقت عمومی شود، Employee 2 گزارش را بدون تایید صحت منبع با ویرایشگر به X ارسال کرد. این فرآیندهای رسانه های اجتماعی کوین تلگراف را نقض می کند، که نیاز به تأیید منبع و تأیید سرمقاله قبل از ارسال دارد (شکل ۴).

۱۳:۴۸:۳۸ UTC: یک خواننده این موضوع را از طریق کانال های رسانه های اجتماعی ما به Cointelegraph گزارش داد (شکل ۵).

شکل ۵

۱۳:۵۲:۱۹ UTC: در چت داخلی کوین تلگراف، کارمند ۱ منبع را به عنوان گمشده پرچم گذاری کرد (شکل ۶).

شکل ۶

۱۳:۵۴:۱۴ UTC: کارمند Cointelegraph 3 پیام مربوط به X را ویرایش کرد تا مشخص کند که اطلاعات تأیید نشده است (شکل ۷).

شکل ۷

۱۴:۰۳:۴۲ UTC: Cointelegraph با BlackRock و Bloomberg Terminal تماس گرفت و آنها پست را حذف کردند (شکل ۸).

شکل ۸

۱۴:۳۲:۲۳ UTC: پس از دریافت تاییدیه بلک راک مبنی بر نادرست بودن گزارش، کوین تلگراف توییت اولیه خود را پس گرفت. صادر شده عبارت زیر (شکل ۹):

شکل ۹

تیم Cointelegraph برای اطمینان از اینکه این اتفاق دیگر تکرار نمی‌شود، در حال انجام یک ممیزی و بررسی کامل فرآیندهای مدیریت رسانه‌های اجتماعی ما است، به‌ویژه تأیید اخبار فوری قبل از انتشار پست‌ها. ما در حال مذاکره با همه کارکنان درگیر هستیم و همه تغییرات ساختاری لازم را انجام خواهیم داد.

این حادثه به تیم کوین تلگراف یادآوری کرد که اقدامات ما عواقب جدی برای کل جامعه ارزهای دیجیتال دارد. ما متعهد هستیم که از این اشتباهات درس بگیریم و به بالاترین استانداردهای روزنامه نگاری پایبند باشیم.

خالصانه،

تیم کوین تلگراف


نویسنده: Cointelegraph
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا