اخبار ارز دیجیتال

ادعاها و شایعات به آشفتگی بازار کریپتو در میان سقوط FTX دامن می زنند

بر اساس گزارش رویترز، FTX از برخی از سپرده های مشتریان خود برای حمایت از Alameda Research استفاده کرد.

افشای اطلاعات و گزارش‌های تایید نشده می‌توانند راهی برای افشای حقیقت برای عموم باشند، اما می‌توانند ابزاری برای افزایش شعله‌های آتش در بازار ارزهای دیجیتال در حال سوختن باشند.

رویترز در مقاله‌ای اخیر ادعا کرد که FTX از برخی از سپرده‌های مشتریان خود برای حمایت از Alameda Research از طریق مشکلات مالی استفاده کرده است. به طور جداگانه، رسانه های جریان اصلی خروج بایننس از خرید FTX را به عنوان “مناقصه ناموفق برای نجات ارزهای دیجیتال” توصیف کردند.

به طور جداگانه، پیامی از مدیر عامل FTX سام بنکمن-فرید (SBF) نیز به پادکست ارزهای دیجیتال Cobie در توییتر فاش شد. این پیام نشان می دهد که مدیر عامل FTX مطمئن نیست که “مسیر درستی که باید طی کند” چیست. با این حال، این پیام همچنین تأکید می کند که SBF در حال کار بر روی توضیح کامل تر از آنچه واقعاً رخ داده است.

پست اخیر در حساب توییتری به نام سرمایه اوتیسم بر آن تاکید بیشتری داشت. شایعه یکی از کارمندان FTX گفت که می‌دانست این شرکت از سال ۲۰۲۱ قانون را زیر پا می‌گذارد، اما به هر حال به کار خود ادامه می‌دهد.اعضای جامعه کریپتو به این توییت واکنش نشان دادند بگو که اگر واقعاً می دانستند، باید «در زندان» باشند.

در یک نکته مثبت تر، سند دیگری که درز کرده است نشان می دهد که FTX هنوز حداقل ۱.۳ میلیارد دلار دارایی در معرض رسانه ها دارد. طبق گزارش Trustnodes، صفحه‌گسترده‌ای که به نظر می‌رسد مبتنی بر برنامه غیرمتمرکز بلاک چین (DApp) Zapper است، شایعاتی را برانگیخت که FTX هنوز بیش از یک میلیارد دلار بودجه دارد.

در طول بحران FTX، منابع ناشناس توسط رسانه های خبری اصلی برای گزارش تحولات مربوط به فروپاشی FTX استفاده می شد. یک چهره ناشناس به رویترز گفت که FTX شاهد برداشت هایی به ارزش ۶ میلیارد دلار بوده است. بلومبرگ گزارش داد که FTX ممکن است با استناد به منابع تایید نشده اعلام ورشکستگی کند. جدای از اینها، وال استریت ژورنال همچنین گفت که “یکی از افراد آشنا به این موضوع” ادعا کرده است که سازمان های دولتی FTX را هدف قرار داده اند.

مربوط: Tether، Circle و Coinbase قرار گرفتن در معرض FTX و Alameda را رد می کنند.

بحران‌های تحقیقاتی FTX و Alameda بازار ارزهای دیجیتال را در یک جنون فرو برده و قیمت دارایی‌ها را پایین آورده و سرمایه‌گذاران نگران ارزهای دیجیتال هستند. همه چیز با یک ترازنامه فاش شده از شرکت Sam Bankman-Fried، Alameda Research آغاز شد و زنجیره ای از رویدادها با شروع برداشت سرمایه گذاران از صرافی FTX، عدم اطمینان را به بازار ارزهای دیجیتال وارد کرد.

در حالی که بسیاری از سرفصل‌ها در حال حاضر تصویری منفی از ارزهای دیجیتال ترسیم می‌کنند، بسیاری از اعضای جامعه نسبت به بیت‌کوین (BTC) و آینده ارزهای دیجیتال امیدوار هستند. به گفته برخی از اعضای جامعه، شرایط فعلی بازار به نظر می رسد که صنعت کاملاً سقوط کرده است، اما کریپتو اینجا باقی مانده است.نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا