اخبار ارز دیجیتال

Circle “نسخه رسمی” USDC را به صورت بومی در Arbitrum راه اندازی می کند

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Circle توسعه دهنده استیبل کوین USDC نسخه فعلی توکن را با نسخه ای جایگزین می کند که به صورت بومی در شبکه Arbitrum اجرا می شود.

Circle اخیراً اعلام کرده است که قصد دارد یک نسخه بومی جدید از استیبل کوین USD Coin (USDC) خود را در شبکه Arbitrum در 8 ژوئن راه اندازی کند.

با توجه به پست وبلاگ، Circle نسخه موجود USDC، یک توکن مبتنی بر اتریوم که به Arbitrum پل شده است، با یک توکن بومی که در خود شبکه Arbitrum اجرا می‌شود و ساکن است، جایگزین خواهد کرد.

این نسخه رسمی USDC خواهد بود که در اکوسیستم Arbitrum به رسمیت شناخته شده است و در نهایت جایگزین نسخه پل مشتق شده از اتریوم USDC در حال حاضر در گردش خواهد شد.

قبل از راه‌اندازی، Circle قصد دارد نام نسخه موجود USDC مبتنی بر اتریوم را به «USDC.e» تغییر دهد. نسخه اصلی به عنوان “Bridge USDC” و نسخه جدید مبتنی بر Arbitrum نام “USDC” را دارد.

به گفته Circle، هدف از این تلاش، سرعت بخشیدن به تراکنش ها از طریق استفاده از پروتکل انتقال زنجیره ای (CCTP) است.

CCTP پروتکلی است که انتقال دارایی ها را بین بلاک چین ها انجام می دهد و به کاربران اجازه می دهد نقدینگی را تجمیع کنند و از دارایی های رمزنگاری و Web3 در سراسر پورتفولیوی خود پشتیبانی کنند.

تیم آربیتروم نوشت: «این امر به USDC اجازه می‌دهد تا در عرض چند دقیقه به‌صورت بومی به اتریوم (و سایر زنجیره‌های پشتیبانی‌شده) حرکت کند» و افزود: «دیگر تاخیری در برداشت وجود ندارد».

تغییر به USDC کل بازار را برای استیبل کوین ها (ارزهای رمزنگاری شده مانند USDC که برای معامله با ارزش واقعی ارز فیات یا نزدیک به آن طراحی شده اند) در طول 12 ماه گذشته دیده است تا بیشتر بخش را ببینیم. این در میانه یک سال انجام شد روند منفی برای شرکت ها

مربوط: سهم بازار USDT در میان عدم قطعیت اقتصادی افزایش می یابد، USDC کاهش می یابد

Circle نیز از این قاعده مستثنی نیست، زیرا در 12 ماه گذشته شاهد کاهش چشمگیر سهم بازار خود بوده است. بر اساس داده های CoinGecko، ارزش بازار USDC از 55 میلیارد دلار به 29 میلیارد دلار در این دوره کاهش یافت.

به نظر می رسد یکی از معدود مواردی که این روند را کاهش می دهد، Tether باشد. استیبل کوین USDT تتر از 47.04 درصد از سهم بازار در سال 2022 به 65.89 درصد در سال 2023 رسید و به ارزش بازار کمی بیش از 83 میلیارد دلار رسید.نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا