🚨 اخبار ارز دیجیتال

دایره، تتر بیش از ۶۵ میلیون دلار دارایی منتقل شده از چند زنجیره را مسدود کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Multichain پس از انتقال غیرقابل توضیح میلیون‌ها دلار از دارایی‌های رمزنگاری شده در ۶ جولای، فعالیت خود را متوقف کرد.

ناشران استیبل کوین Circle و Tether بیش از ۶۵ میلیون دلار از دارایی های مربوط به سوء استفاده ادعایی از پروتکل Multichain روتر متقابل را مسدود کرده اند. این حرکت به دنبال یک خروج بزرگ و غیرقابل توضیح از یک پل MPC چند زنجیره ای در ۶ ژوئیه صورت می گیرد.

مطابق با سه آدرسی که حداقل ۶۳.۲ میلیون دلار به صورت USD Coin (USDC) از چند زنجیره برای پروتکل Knowledge Graph 0xScope دریافت کرده اند، در حال حاضر مسدود شده اند. گزارش دیگری از بنیاد فانتوم توجه داشته باشید بیش از ۲.۵ میلیون دلار تتر (USDT) نیز از دو آدرس EtherScan که به عنوان «آدرس‌های مشکوک چند زنجیره‌ای» فهرست شده بودند، منجمد شد.

بیش از ۱۲۵ میلیون دلار ارزهای دیجیتال در تاریخ ۶ ژوئیه از چندین کیف پول خارج شدند که بر پل فانتوم Multichain و اکوسیستم‌های Dogechain، Moonriver، Kava و Conflux تأثیر گذاشت. علت نقل و انتقالات غیرعادی دارایی نامشخص است.

چند زنجیره ای در توییتر اعلام کرد سرویس فعلی را بدون تعیین تاریخ بازگشایی به حالت تعلیق درآورد. این سازمان هشدار داد: «امروز از خدمات پل‌سازی چند زنجیره‌ای استفاده نکنید» و اضافه کرد که «تمام تراکنش‌های پل در زنجیره منبع گیر می‌کنند».

مایکل کنگ، مدیرعامل پروتکل فانتوم صحبت می کند گفت او گفت که انتقال وجوه “به نظر نمی رسد یک هک معمولی باشد”، زیرا دارایی های ارسال شده به کیف پول مهاجم ادعایی به جای دیگری منتقل نشده بود. تحقیقات همچنان ادامه دارد.

Multichain به کاربران اجازه می دهد تا توکن ها را بین شبکه های مختلف انتقال دهند. از زمانی که رهبری آن چند هفته پیش ناپدید شد، با چالش های فنی و عملیاتی مواجه شده است. پل هایی مانند Multichain از آسیب پذیرترین اهداف برای هکرهای رمزنگاری هستند و چندین حادثه در سال ۲۰۲۲ گزارش شده است.

گزارش اخیر شرکت امنیتی بلاک چین Slowmist نشان داد که از سال ۲۰۱۲، بیش از ۳۰ میلیارد دلار دارایی رمزنگاری شده در صدها حادثه هک شده است. پنج مورد از رایج ترین هک ها عبارتند از: آسیب پذیری قرارداد هوشمند، عقب نشینی، حملات وام فلش، کلاهبرداری، و به خطر انداختن کلید خصوصی.

تعداد کل رویدادها ۱۱۸ هک تبادل، ۲۱۷ هک اکوسیستم اتریوم، ۱۶۲ هک اکوسیستم زنجیره هوشمند BNB، ۱۱۹ هک اکوسیستم EOS و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) دخیل بوده است. شامل ۸۵ هک است. بیش از ۱۰ میلیارد دلار در هک صرافی‌های رمزنگاری در دهه گذشته از دست رفته است.

مجله: ۳.۴ میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشمنویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا