اخبار ارز دیجیتال

بی‌ثباتی USDC Circle باعث تأثیر دومینو روی استیبل‌کوین‌های DAI، USDD می‌شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پس از کاهش پیوند USDC، سه استیبل کوین (DAI، USDD، FRAX) نیز از دلار جدا شدند.

از آنجایی که USD Coin (USDC) پس از فروش توسط بانک سیلیکون ولی (SVB) پس از اینکه نتوانست 3.3 میلیارد دلار از درخواست حواله 40 میلیون دلاری Circle را پردازش کند از دلار ایالات متحده جدا شد، اکوسیستم استیبل کوین بلافاصله تأثیر آن را احساس کردم. با توجه به تأثیر وثیقه USDC، اکوسیستم‌های اصلی استیبل کوین با کاهش پیوند دلار از این روش پیروی کردند.

دای (DAI)، یک استیبل کوین منتشر شده توسط MakerDAO، 7.4 درصد از ارزش خود را در نتیجه depegging USDC از دست داده است. از ژوئن 2022، داده های Statista تایید می کند که 6.78 میلیارد دلار عرضه DAI توسط 8.52 میلیارد دلار ارزهای دیجیتال وثیقه شده است.

مجموع دارایی‌های رمزنگاری دای برای وثیقه زنجیره‌ای از ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲ استفاده می‌شود. منبع: Statista

از این مقدار، USDC 51.87٪ از وثیقه DAI به ارزش 4.42 میلیارد دلار را تشکیل می دهد. دیگر ارزهای رمزنگاری شده برجسته عبارتند از اتر (ETH) و Pax Dollar (USDP) که به ترتیب 660 و 610 میلیون دلار ارزش دارند.

در نتیجه، DAI از دلار جدا شد و به طور موقت به 0.897 دلار رسید. همانطور که در زیر می بینید، استیبل کوین در زمان نگارش مقاله به حدود 0.92 دلار بهبود یافته است.

نمودار روزانه DAI به USD منبع: CoinMarketCap

استیبل کوین دیگری که توسط بلاک چین Tron منتشر شد، USD Digital (USDD) و استیبل کوین الگوریتمی کسری فراکس (FRAX) به دلیل احساسات منفی بازار به سرنوشت مشابهی دچار شدند. USDD به فروش USDC پاسخ داد و نزدیک به 7.5% کاهش یافت و در 0.925 دلار معامله شد، در حالی که FRAX بیشتر به 0.885 دلار سقوط کرد.

نمودار روزانه USDD به USD منبع: CoinMarketCap

سایر ارزهای رمزنگاری شده محبوب مانند تتر (USDT) و Binance USD (BUSD) همچنان با دلار آمریکا پیوند 1:1 را حفظ می کنند.

مربوط: سرمایه گذاران USDC در تلاش برای جلوگیری از سقوط 2 میلیون دلار پرداخت می کنند و 0.05 دلار USDT دریافت می کنند

پس از آن که Circle اعلام کرد که 3.3 میلیارد دلار از وجوه آن برای برداشت توسط SVB پردازش نشده است، کل آزمایش depegging شروع شد.

SVB به دلایل نامشخص از سوی دپارتمان حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا دستور بسته شدن را صادر کرده است. با این حال، تنظیم کننده های کالیفرنیا، شرکت بیمه سپرده فدرال را به عنوان ذینفع برای محافظت از سپرده های بیمه شده تعیین کرده اند.نویسنده: Arijit Sarkar

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا