اخبار ارز دیجیتال

Circle پلت فرم توسعه Web3 را برای توسعه دهندگان Web2 راه اندازی کرد

Circle راه اندازی یک پلتفرم جدید را اعلام کرده است که ساخت برنامه های Web3 را با استفاده از قالب های از پیش بررسی شده برای توسعه دهندگان سنتی آسان تر می کند.

طبق اعلامیه 19 اکتبر و پست رسانه های اجتماعی همراه، صادرکننده stablecoin ابزار جدیدی را اعلام کرده است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا “پیچیدگی” ساخت برنامه های Web3 را برطرف کنند.

این ابزار جدید که “پلتفرم قراردادهای هوشمند” نامیده می شود، به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا قراردادهای هوشمند را با استفاده از مجموعه ای از الگوهای کد از پیش بررسی شده و کنسول یا REST API مستقر کنند و به برنامه نویسان سنتی Web2 توانایی استقرار قراردادهای هوشمند را می دهد. این می تواند بسیار آسان باشد. برای استفاده.

Circle همچنین یک ابزار پمپ بنزین را منتشر می کند که به توسعه دهندگان اجازه می دهد برای بنزین کاربران بپردازند، که به ادعای آن می تواند ورود کاربر را آسان کند.

هنگامی که توسعه دهندگان قراردادهای هوشمند را مستقر می کنند، معمولاً از ابزارهای توسعه دهنده Web3 مانند Truffle یا Hardhat برای اجرای استقرار استفاده می کنند. هنگام استفاده از این ابزارها، قراردادها باید با Solidity نوشته شوند. Solidity زبانی است که برای برخی از برنامه نویسان سنتی چندان آشنا نیست. توسعه دهندگان همچنین باید اسکریپت های استقرار بلاک چین یا «مهاجرت» را ایجاد و اجرا کنند، فرآیندی که برای برخی از توسعه دهندگان Web2 ناآشنا است.

طبق این سند، پلتفرم قرارداد هوشمند Circle مجموعه ای از الگوهای از پیش بررسی شده را ارائه می دهد که می توانند برای ایجاد انواع قراردادهای هوشمند استفاده شوند. برای مثال، توسعه‌دهندگان می‌توانند از قالب‌هایی برای ایجاد قرارداد برای توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، برنامه‌های وفاداری بلاک چین، و تعامل با Uniswap، سایر پروژه‌های مالی غیرمتمرکز، یا قراردادهای استیبل کوین Circle استفاده کنند. این بدان معناست که توسعه‌دهندگانی که از این پلتفرم استفاده می‌کنند دیگر نیازی به ایجاد کل قراردادهای Solidity از ابتدا نخواهند داشت، و به طور بالقوه شروع ساختن بر روی Web3 را برای توسعه‌دهندگان Web2 آسان‌تر می‌کند.

مربوط: انتزاع حساب 1 میلیارد کاربر را به Web3 منتقل می کند: ConsenSys Executive

در این اطلاعیه آمده است که پس از ایجاد قرارداد، توسعه دهندگان می توانند آن را با استفاده از کنسول “بدون کد” ارائه شده به عنوان بخشی از پلتفرم، آن را در Polygon مستقر کنند. این بدان معناست که هنگام استفاده از پلتفرم Circle، توسعه دهندگان نیازی به نوشتن اسکریپت های “مهاجرت” برای استقرار قراردادها ندارند. طبق این اعلامیه، کنسول «بدون کد» هنوز در اتریوم یا Avalanche در دسترس نیست.

با این حال، این پلتفرم همچنین مجموعه‌ای از واسط‌های برنامه‌نویسی برنامه‌نویسی انتقال وضعیت نمایندگی (REST API) را برای استفاده در این شبکه‌ها ارائه می‌کند که توسعه‌دهندگان می‌توانند از آنها برای استقرار و تعامل با قراردادها استفاده کنند. REST API روش استانداردی است که توسعه‌دهندگان برای تعامل با پایگاه‌های داده Web2 استفاده می‌کنند و حتی برای توسعه‌دهندگانی که هرگز برنامه‌های Web3 را ساخته‌اند، آن را بیشتر آشنا می‌کند.

در این اطلاعیه آمده است که Circle قصد دارد هم کنسول “بدون کد” و هم REST API خود را در آینده برای شبکه های بیشتری در دسترس قرار دهد.

با توجه به مستندات این پلتفرم، توسعه دهندگان همچنین می توانند از آن برای استقرار قراردادهای سفارشی بدون قالب استفاده کنند. با این حال، در این مورد باید بایت کد کامپایل شده را ارائه دهید. با این حال، هنوز هم می‌توان این کار را از طریق کنسول یا REST API انجام داد و نیاز توسعه‌دهندگان به نوشتن اسکریپت‌های استقرار را از بین می‌برد.

Circle همچنین یک ویژگی توسعه دهنده دوم به نام “پمپ بنزین” را اعلام کرد. این به توسعه دهندگان برنامه Web3 اجازه می دهد تا هزینه بنزین کاربران خود را بپردازند. این به طور بالقوه به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا کاربران را راحت‌تر سوار کنند، زیرا کاربران دیگر نیازی به سپرده‌گذاری کیف پول خود با سکه‌های بومی شبکه ندارند.

پمپ بنزین از قابلیت های انتزاع حساب اتریوم برای اجرای این تراکنش های بدون گاز استفاده می کند. در این اطلاعیه آمده است که برنامه فوق العاده Grab قبلاً ویژگی جدیدی را اجرا کرده است که به کاربران امکان می دهد هنگام بازخرید کوپن های NFT از پرداخت هزینه بنزین خودداری کنند.


نویسنده: Tom Blackstone
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا