اخبار ارز دیجیتال

Circle استیبل کوین بومی یورو را در Stellar راه اندازی کرد

استیبل کوین EURC (که قبلاً EUROC نامیده می شد) اکنون علاوه بر اتریوم و Avalanche در Stellar نیز در دسترس است.

طبق اعلامیه ای در ۲۶ سپتامبر، صادرکننده استیبل کوین Circle نسخه شبکه Stellar استیبل کوین EURC خود را با پشتیبانی یورو راه اندازی کرده است. EURC قبلا فقط در شبکه های اتریوم و آوالانچ در دسترس بود.

استیبل کوین ها یا توکن های رمزنگاری که توسط ارزهای فیات پشتیبانی می شوند، به یکی از اجزای کلیدی اکوسیستم Web3 تبدیل شده اند. این به کاربران امکان می‌دهد پرداخت‌ها را ارسال کنند، ارز قرض بگیرند، آن را به عنوان بهره قرض دهند و سایر اقدامات مرتبط با فیات را در شبکه بلاک چین انجام دهند. USD Coin (USDC) و Tether (USDT) که توسط دلار آمریکا حمایت می شود، در حال حاضر ششمین و هفتمین ارزهای دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار هستند. طبق گفته EtherScan، تتر سومین مصرف کننده بزرگ هزینه های گاز اتریوم است.

با این حال، اکثر استیبل کوین ها توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شوند. اگر کاربران بخواهند پرداخت های Web3 را به ارز محلی خود ارسال کنند، در حال حاضر گزینه های زیادی ندارند.

صادرکننده USDC Circle با راه اندازی EUROC، یک استیبل کوین با پشتوانه یورو در اتریوم در سال ۲۰۲۲، به حل این مشکل کمک کرد. بر اساس مطالعه ای که توسط بانک تسویه بین المللی منتشر شده است، یورو دومین ارز فیات پرمعامله در جهان است. در حال حاضر ارز رسمی ۲۰ کشور اروپایی است. در ۲۵ می Circle نسخه بومی EUROC را در Avalanche منتشر کرد و در ۲۳ سپتامبر نام آن به “EURC” تغییر یافت.

مربوط: ABN AMRO اوراق قرضه سبز دیجیتال ۵ میلیون یورویی را از طریق Tokeny با پشتیبانی Polygon منتشر می کند

آخرین اعلامیه به این معنی است که EURC اکنون در سه شبکه بلاک چین در دسترس است و به طور بالقوه به ساکنان منطقه یورو گزینه های بیشتری برای انجام تجارت در بلاک چین در ارز محلی خود ارائه می دهد.

طبق اعلامیه ای، ارائه دهنده پرداخت ارزهای دیجیتال Ripio با نسخه جدید EURC یکپارچه شده است. کاربران در اسپانیا اکنون می توانند EURC را با استفاده از شبکه Stellar واریز و برداشت کنند. سباستین سرانو، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران ریپیو، گفت که این تغییرات به تشویق بیشتر کاربران اسپانیایی برای استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت کمک خواهد کرد.

“به مدت ۱۰ سال، ما محصولات خود را در سرتاسر آمریکای لاتین گسترش داده ایم و با این ادغام مهم آماده هستیم تا ردپای خود را در اروپا به جای بگذاریم. مردم اسپانیا می توانند به طور یکپارچه به دارایی های دیجیتالی مانند EURC دسترسی داشته باشند. ما اکنون خوشحالیم که مردم را قادر می سازد از آنها لذت ببرند. معاملات سریعتر و ارزان تر در سراسر جهان.”

Stasis Euro Cardano و EUROe Membrane Finance روی Ethereum نمونه‌های دیگری از استیبل کوین‌های یورو هستند.


نویسنده: Tom Blackstone
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا