🚨 اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل Circle، سرکوب رمزارز ایالات متحده را به دلیل کاهش ارزش بازار USDC مقصر می‌داند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ارزش بازار USDC، استیبل کوین Circle، در شش ماه گذشته پس از سرکوب نظارتی و بحران بانکی تقریباً به نصف کاهش یافته است.

جرمی آلر، مدیر عامل Circle گفته است که سرکوب ارزهای دیجیتال توسط قانونگذاران ایالات متحده دلیل اصلی کاهش ارزش بازار استیبل کوین USD Coin (USDC) این شرکت است.

اظهارات رئیس حلقه در مورد سرکوب ایالات متحده در بحبوحه بررسی های نظارتی شدید پس از فروپاشی صرافی FTX، بحران بانکی و کاهش موقتی USDC بیان می شود. آلر در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ گفت که نگرانی های جهانی در مورد “سیستم بانکی ایالات متحده و محیط نظارتی ایالات متحده” وجود دارد.

USDC پیوند خود را در ماه مارس که نتیجه مستقیم بحران بانکی ایالات متحده بود، برداشت. ذخایر USDC 3.3 میلیارد دلاری سیرکل در بانک سیلیکون ولی، یکی از سه بانک دوستدار رمزنگاری که توسط قانونگذاران تعطیل شده بود، گیر کرده بود. در آن زمان، Circle به مشتریان اطمینان می داد که با حمایت سرمایه گذاران شکاف را پر می کند، اما بازار به سرعت به این خبر واکنش نشان داد و USDC را از دلار آمریکا جدا کرد.

ارزش بازار USDC در سال ۲۰۲۳ ۳۲ درصد کاهش خواهد یافت. منبع: CoinMarketCap

USDC زمانی در اوج خود ارزش بازاری معادل ۵۶ میلیارد دلار داشت، درست پس از USDT منتشر شده توسط Tether. با این حال، از زمان بحران بانکی و کاهش ارزش USDC، ارزش بازار استیبل کوین تقریباً به نصف کاهش یافته و اکنون به ۳۰.۷ میلیارد دلار رسیده است.

مربوط: هدف ریلی پرداخت فدرال رزرو Circle ممکن است با تغییر سیاست فدرال رزرو نیویورک از بین برود

کوین بیس همچنین هشدار داد که عدم شفافیت در مقررات می‌تواند شرکت‌های رمزنگاری را مجبور کند به دنبال فرصت‌هایی در خارج از کشور باشند.

این یک لحظه مهم اینجا در ایالات متحده است، و منظور من لحظه ای است که کنگره واقعاً قدم برداشته است.»

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، به رهبری گری جنسلر، از زمان سقوط FTX به اجرای خود ادامه داده است. SEC اقدامات نظارتی را علیه چندین پلتفرم و صرافی های رمزنگاری تهدید می کند.

جنسلر در جلسات نظارتی خود در مورد دارایی‌های دیجیتال، واکنش‌های زیادی از سوی سیاست‌گذاران دریافت کرد. به غیر از سیاست گذاران، بسیاری از حامیان کریپتو نیز اقتدار SEC و Gensler را زیر سوال برده اند.

مجله: کوین‌های ناپایدار: Depeg، عملیات بانکی و سایر ریسک‌ها وجود دارد

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا