🚨 اخبار ارز دیجیتال

Circle و Sequoia در میان برترین سپرده گذاران بانک سیلیکون ولی: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بلومبرگ گزارش می دهد که دیگر سپرده گذاران عمده شامل بانک سیلیکون ولی، گروه مالی SVB، شرکت تحقیقاتی زیست فناوری Altos Labs و شرکت چینی Kanzhun هستند.

ناشر استیبل کوین Circle و شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Sequoia Capital در میان ۱۰ سپرده گذار برتر بانک سیلیکون ولی (SVB) که در ماه مارس سقوط کرد، قرار داشتند.

بلومبرگ در ۲۳ ژوئن گزارش داد که شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) اسنادی ارائه کرده است که نشان می دهد شرکت هایی مانند سیرکل و سکویا برای میلیاردها دلار سپرده بیمه شده اند. پس از ورشکستگی SVB، فدرال رزرو اعلام کرد که قصد دارد با FDIC همکاری کند تا هم سپرده گذاران بیمه شده و هم بدون بیمه را تکمیل کند. در بیشتر موارد، FDIC تنها تا ۲۵۰۰۰۰ دلار به ازای هر سپرده گذار تضمین می کند.

طبق گزارش ها، سیرکل حدود ۳.۳ میلیارد دلار سپرده داشت، در حالی که سکویا حدود یک میلیارد دلار داشت. سایر سپرده گذاران عمده عبارتند از خود بانک سیلیکون ولی، گروه مالی SVB، شرکت تحقیقاتی بیوتکنولوژی Altos Labs، و Kanzhun Limited، یک شرکت مستقر در چین که یک پلت فرم استخدام آنلاین پیشرو را اداره می کند.

مربوط: مدیر عامل Circle، سرکوب ارزهای دیجیتال توسط ایالات متحده را به عنوان دلیل کاهش ارزش بازار USDC مقصر دانست.

شکست SVB و شکست های متعاقب آن Signature Bank و First Republic Bank توجه را به نحوه برخورد قانونگذاران ایالات متحده با بیمه سپرده جلب کرده است. فدرال رزرو، FDIC و خزانه داری گفتند که پوشش SVB و سپرده های امضایی بالاتر از ۲۵۰۰۰۰ دلار بخشی از “استثنای ریسک سیستمی” است، اما گزارش شده است که در حال بررسی افزایش محدودیت های بیمه هستند.

پس از ورشکستگی SVB در ماه مارس و تأیید Circle مبنی بر اینکه حدود ۳.۳ میلیارد دلار در معرض این شرکت قرار دارد، سکه USD (USDC) این شرکت به طور موقت از دلار آمریکا جدا شد. در ماه ژوئن، ناشر استیبل کوین اعلام کرد که قصد دارد نسخه بومی USDC را در شبکه Arbitrum راه اندازی کند.

مجله: سکه های ناپایدار: از بین بردن چربی، نصب و راه اندازی، و سایر خطرات در راه استنویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا