اخبار ارز دیجیتال

بایدو چین و دیگر شرکت‌های فناوری چت‌ربات‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT را منتشر می‌کنند

دو هفته پس از اجرایی شدن مقررات هوش مصنوعی چین که نیاز به تایید قبلی دولت دارد، چندین شرکت فناوری چینی چت ربات‌های هوش مصنوعی مشابه ChatGPT خود را برای بازار انبوه راه‌اندازی کردند.

چهار شرکت فناوری مستقر در چین، ربات‌های چت هوش مصنوعی (AI) خود را در ۳۰ آگوست با تأیید دولت چین برای عموم باز کردند.

Baidu، Baichuan Intelligent Technology، SenseTime و Zhipu AI همگی ربات‌های چت را کمتر از دو هفته پس از تصویب لایحه رسمی هوش مصنوعی دولت در ۱۵ آگوست راه‌اندازی کردند. قبل از عرضه هر محصول مبتنی بر هوش مصنوعی در بازار انبوه، این قانون به تایید دولت نیاز دارد.

برای دریافت این تاییدیه، شرکت‌ها باید ارزیابی‌های امنیتی و سایر شواهدی مبنی بر رعایت استانداردهای تعیین‌شده ارائه کنند. ۲۴ دستورالعمل وجود دارد، از جمله برچسب های اجباری برای محتوای ایجاد شده مصنوعی و الزام ارائه دهندگان خدمات به مسئولیت هر چیزی که از طریق پلتفرم ایجاد می شود.

بر اساس گزارش رسانه های محلی چین، یازده شرکت، از جمله مالکان TikTok ByteDance و Tencent Holdings، مجوز بیشتری از دولت برای محصولات هوش مصنوعی خود دریافت کرده اند.

مربوط: آلمان پیشنهاد غربالگری سرمایه‌گذاری چین در هوش مصنوعی و بخش‌های مرتبط: گزارش

بایدو چت بات جدید خود، Ernie Bot را به برنامه محبوب ChatGPT که توسط OpenAI تحت حمایت مایکروسافت ایجاد شده است، تشبیه کرد.

طبق گزارش های رسانه های محلی، رابین لی، مدیر عامل بایدو، با در دسترس قرار دادن ERNIE Bot برای صدها میلیون کاربر اینترنت گفت:

بایدو تعداد زیادی بازخورد ارزشمند از انسان های دنیای واقعی جمع آوری می کند.

چت ربات OpenAI در چین در دسترس نیست زیرا در چین مسدود شده است. گزارش شده است که دولت پلتفرم های رسانه های اجتماعی محلی مانند وی چت و ویبو را مجبور کرده است تا دسترسی به پلتفرم های خود را ممنوع کنند.

پس از انتظارات فراوان برای دسترسی عمومی چت ربات‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT، بایدو ادعا کرد که این برنامه کمتر از ۱۲ ساعت پس از انتشار، در صدر فهرست برنامه‌های رایگان اپل استور چینی قرار گرفته است.

قبل از مقررات دولتی، شرکت‌ها فقط می‌توانستند محصولات هوش مصنوعی خود را در مقیاس کوچک آزمایش عمومی انجام دهند. بر اساس قوانین جدید، شرکت‌ها ویژگی‌های بیشتری را فعال کردند و آزمایش‌ها را گسترش دادند.

در ۳ آگوست، غول فناوری و تجارت الکترونیک چینی علی بابا دو مدل AI منبع باز را منتشر کرد که رقیب راما ۲ متا هستند.

گفته می‌شود که دو مدل زبان در مقیاس بزرگ (LLM) به نام‌های Qwen-7B و Qwen-7B-Chat، هر کدام با ۷ میلیارد پارامتر، نسخه‌های کوچک‌تری از Tongyi Qiawen هستند که در ماه آوریل منتشر شدند.

اگرچه این ربات‌های چت مانند Ernie یا ChatGPT نیستند، اما این پیشرفت‌ها همچنان نشان دهنده قصد چین برای مقابله با توسعه هوش مصنوعی آمریکایی است.

مجله: AI Eye: ChatGPT، AI جعلی پورنو کودک، بررسی های مثبت هوش مصنوعی در آمازون برای نتایج بهترنویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا