اخبار ارز دیجیتال

دادستان های چینی «شبه نوآوری» در بازار NFT را سرکوب کردند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دادستان ها گفتند که مدل های بازاریابی مانند پاداش ها و حقوق و مزایا پویا می توانند به راحتی به طرح های هرمی غیرقانونی تبدیل شوند.

در ۱۵ مه، دادستانی عالی خلق جمهوری خلق چین، سازمان دولتی مسئول پیگرد قانونی، نظر خود را در مورد بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) منتشر کرد. در مقاله منتشر شده، سه نویسنده دیدگاه دادستان از ریسک بازار و دلایل زیر را برای اجرای تهاجمی تر آن توضیح دادند.

این مقاله بر روی تمایل NFT ها به “امنیت سازی” تمرکز می کند، یعنی مالکیت مشترک یک نسخه توسط چندین کاربر، اما به نظر نویسندگان این موضوع دیگر تکرار ناپذیر، تقسیم ناپذیر و منحصر به فرد نیست. استانداردها را برآورده نمی کند.

دادستان‌ها «تورم قیمت» NFT را ناشی از تکنیک‌های بازاریابی مانند airdrops، جعبه‌های کور و فروش محدود، از جمله تهدیدات دیگر می‌دانند. نویسندگان با پوشش یک تحلیل زیباشناختی و اقتصادی بلندپروازانه، به فقدان «زیبایی هنری» و «مکانیسم‌های قیمت‌گذاری معقول» در پشت افزایش قیمت‌های برخی کالاهای غیرجانشین اشاره می‌کنند. به گفته دادستان، مدل‌های بازاریابی مانند پاداش‌ها و حقوق و مزایای پویا نیز می‌توانند به راحتی به طرح‌های هرمی غیرقانونی تبدیل شوند.

مربوط: کارمندان شهری چین از ماه می حقوق یوان دیجیتال دریافت می کنند

پاسخ‌های پیشنهادی به این خطرات شامل تأکید مشابه بر سرمایه‌گذاری در «پلیس جنایی»، مجازات و حکمرانی، تحقیقات ریسک و انتشار قانون است. بر اساس این مقاله، دادستان های دولتی وظیفه دارند بین «نوآوری واقعی» و «شبه» نوآوری تمایز قائل شوند و از نوآوری اولی محافظت کنند.

علیرغم پیشرفت مداوم در پذیرش ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ، چین موضع ضد رمزنگاری خود را تغییر نداده است. علاوه بر این، به نظر می‌رسد این کشور رویکردی به همان اندازه خصمانه نسبت به هوش مصنوعی (AI) دارد. در اوایل ماه مه، یک مظنون توسط مقامات محلی در استان گانسو، چین، به ظن استفاده از ChatGPT برای ایجاد مقالات اخبار جعلی بازداشت و دستگیر شد.

همانطور که دادستان های چین معتقدند، بازار NFT “پتانسیل خاصی دارد” اما خطرات اقتصادی، ایمنی و “قانونی” را به همراه دارد. بنابراین بازارها نه تنها به حکمرانی جامع نیاز دارند، بلکه به سرکوب «شبه نوآوری» نیز نیاز دارند.

مجله: درباره بزرگترین ممنوعیت در تاریخ چین بیشتر بدانید

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا