اخبار ارز دیجیتال

مقامات چینی در مورد هوش مصنوعی و امنیت ملی هشدار می دهند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

رهبران پکن بر نیاز به “تلاش های اختصاصی” برای حفظ امنیت ملی و بهبود مدیریت امنیتی هوش مصنوعی تاکید کرده اند.

مقامات چینی نسبت به خطرات ناشی از پیشرفت های سریع در توسعه هوش مصنوعی (AI) هشدار داده اند و سپس خواهان اقدامات امنیتی قوی تر شده اند.

این اظهارات که در نشست روز سه‌شنبه توسط شی جین پینگ، رئیس‌جمهور چین و دیگر اعضای برجسته حزب کمونیست بیان شد، بر جاه‌طلبی این کشور برای پیشتازی در رقابت جهانی برای توسعه فناوری‌های پیشرفته تاکید کرد.

خبرگزاری شینهوا گزارش داد که رهبران محلی در مورد نیاز به “تلاش های اختصاصی برای حفظ امنیت سیاسی و بهبود مدیریت امنیتی داده های اینترنتی و هوش مصنوعی” بحث کردند.

ما باید برای بدترین سناریوهای شدید آماده شویم و برای مقاومت در برابر آزمون بزرگ بادهای تند، دریاهای مواج و حتی طوفان های خطرناک آماده باشیم.»

شین هوا گزارش داد که شی گفت که چالش های امنیت ملی پیش روی این کشور “به طور چشمگیری در حال افزایش است” و چین به “الگوی جدید توسعه با معماری جدید امنیتی” نیاز دارد.

این اولین بار نیست که مقامات چینی برای توسعه هوش مصنوعی اقدام می کنند. در ماه آوریل، مقامات چینی دستوری را برای بررسی همه سرویس‌های هوش مصنوعی مولد منتشر شده در این کشور در آینده قبل از انتشار عمومی اعلام کردند.

مربوط: شهرهای چین پیش نویس های سیاستی را برای توسعه صنعت متاورس منتشر می کنند

این حرکت به سمت مقررات هوش مصنوعی در حالی صورت می گیرد که چین به شدت توسعه هوش مصنوعی را ترویج کرده است. زمانی که تحریم‌های ایالات متحده مانع از دسترسی به آخرین تراشه‌های انویدیا می‌شود، یک توسعه‌دهنده محلی در حال ایجاد راه‌حلی است.

چین تنها قدرت جهانی نیست که مسیر توسعه هوش مصنوعی را دنبال می کند. در ایالات متحده، مقامات واشنگتن دی سی اخیراً یک جلسه استماع برای درک تأثیر نظارت مبتنی بر هوش مصنوعی بر کارگران برگزار کردند.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده نیز علناً از شرکت های فناوری خواسته است تا به خطرات فناوری رسیدگی کنند.

مدیران کسب و کار خود از تأثیر توسعه کنترل نشده هوش مصنوعی آگاه هستند و خواستار «حفاظ» از قانونگذاران هستند.

مجله: چگونه هوش مصنوعی را کنترل کنیم و با ارزهای دیجیتال به انسان ها انگیزه دهیم

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا