🚨 اخبار ارز دیجیتال

مقامات چینی به دلیل استخراج بیت کوین و فساد به حبس ابد محکوم شدند

شیائو یی به سوء استفاده از قدرت و فساد در اداره یک شرکت استخراج بیت کوین ۳۲۹ میلیون دلاری متهم شده است.

یک مقام دولت چین به دلیل عملیات تجاری غیرقانونی و اتهامات فساد نامربوط با اجرای عملیات استخراج بیت کوین ۲.۴ میلیارد یوان (۳۲۹ میلیون دلار) به حبس ابد محکوم شده است.

طبق گزارش رسانه های محلی، دادگاه مردمی میانی شهرداری هانگژو در ۲۲ اوت شیائو یی، عضو سابق و نایب رئیس گروه حزب کنفرانس مشورتی سیاسی جیانگشی را به اتهام فساد و سوء استفاده از قدرت به حبس ابد محکوم کرد.

اتهامات فساد ناشی از فعالیت های رشوه خواری غیرمرتبط با ارزهای دیجیتال از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۲۱ است. سوء استفاده از تعرفه برق ۲۰۱۷-۲۰۲۱ ناشی از ارائه یارانه های مالی و برق به شرکت مستقر در شهر Jiumu Group Genesis Technology است. فوژو زمانی بیش از ۱۶۰۰۰۰ دستگاه استخراج بیت کوین (BTC) را اداره می کرد.

دادستان ادعا می‌کند که لی با هدایت بخش‌های مرتبط به ساخت گزارش‌های آماری و تنظیم طبقه‌بندی مصرف برق، تجارت معدن را “پنهان” کرده است. از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰، مصرف برق شهر جیوکی ۱۰ درصد از کل برق مصرفی شهر فوژو را به خود اختصاص داده است. قاضی دادگاه مردمی هانگژو نوشت: «آقای یی گناهکار خود را پذیرفت و توبه کرد، فعالانه وجوه دزدیده شده را پس داد و تمام رشوه ها و سود آنها مصادره شد».

چین در حال حاضر همه اشکال تجارت ارزهای دیجیتال، عملیات مبادله و نصب فیات به کریپتو را ممنوع کرده است، اما تا آنجا که ممنوعیت مالکیت مطلق پیش نمی رود. در حکمی در ۳ آگوست، دادگاهی در چین حکم داد که قرارداد وام ۱۰ میلیون دلاری بیت کوین تحت ممنوعیت بیت کوین این کشور به دلیل فقدان پتانسیل قانونی وصول بدهی باطل است. در ۱۴ آگوست، یک مرد چینی به دلیل کمک به یکی از آشنایانش در خرید Tether (USDT) و به دست آوردن ۲۰ دلار از این معامله به ۹ ماه زندان محکوم شد.

شیائو یی، مقام سابق چینی منتظر حکم است. | منبع: دادگاه مردمی میانی شهرداری هانگژو

مجله: سانسور پوشش تلویزیونی چینی ارز دیجیتال “مدیریت Qiangyu”، بحران چند زنجیره ای

نویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا