اخبار ارز دیجیتال

دادگاه چین می گوید NFT ها دارایی مجازی هستند که توسط قانون محافظت می شوند

اگر دادگاه باید ویژگی‌های حقوقی NFT‌ها را تأیید می‌کرد، می‌گفت که NFT‌ها «دارایی‌های دیجیتالی منحصربه‌فردی» هستند که «به دسته اموال مجازی تعلق دارند».

یک دادگاه چینی در هانگژو گفته است که مجموعه‌های توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) دارایی‌های مجازی آنلاین هستند و باید تحت قوانین چین محافظت شوند.

مقاله ای که توسط دادگاه اینترنتی Hangzhou، دادگاه اینترنتی حرفه ای، در 29 نوامبر ارسال شده است اشتراک گذاری به گفته Wu Blockchain وبلاگ نویس کریپتو در 5 دسامبر، عبارات به نفع NFT ها پس از اینکه کشور شروع به سرکوب ارزهای دیجیتال در سال 2021 کرد، فاش شد و NFT ها را در یک منطقه خاکستری قانونی قرار داد.

ترجمه شده، مقاله بیان می‌کند که NFT‌ها «ویژگی‌های عینی حقوق مالکیت مانند ارزش، نادر بودن، قابل کنترل بودن، و قابل معامله بودن دارند»، «باید توسط قوانین کشورمان محافظت شوند» و «متعلق به دارایی مجازی شبکه هستند». “

دادگاه حکم داد که «تأیید ویژگی‌های حقوقی مجموعه‌های دیجیتال NFT» ضروری است و تأیید کرد که «قانون فعلی چین ویژگی‌های حقوقی مجموعه‌های دیجیتال NFT را به وضوح مشخص نمی‌کند».

حکم دادگاه در موردی ثبت شد که یک کاربر ناشناس پلتفرم فناوری از شرکت به دلیل امتناع از تکمیل فروش و لغو خرید NFT از “فروش فلش” به دلیل ارائه نام توسط کاربر شکایت کرد. شماره تلفنی که ظاهراً با اطلاعات مطابقت ندارد.

دادگاه گفت: “NFT ها بیان هنری اصیل سازنده را در بر می گیرند و ارزش مالکیت معنوی را به همراه دارند.” او اضافه کرد که NFTها «دارایی‌های دیجیتالی منحصربه‌فردی هستند که بر اساس یک مکانیسم اعتماد و اجماع بین گره‌های بلاک چین شکل می‌گیرند».

به همین دلیل دادگاه اعلام کرد که «مجموعه‌های دیجیتال NFT در زمره دارایی‌های مجازی قرار می‌گیرند» و معامله در این دعوی «فروش کالای دیجیتال» محسوب می‌شود. [the] اینترنت” به عنوان یک تجارت الکترونیکی تلقی می شود و “قانون تجارت الکترونیکی” تنظیم می شود.

این امر پس از آن صورت می گیرد که دادگاه عالی مردمی شانگهای در ماه مه سندی صادر کرد مبنی بر اینکه علیرغم ممنوعیت ارزهای مجازی در کشور، بیت کوین (BTC) نیز به طور مشابه مشمول قوانین و مقررات حقوق مالکیت است.

مربوط: آیا واقعا هنگ کنگ می تواند نماینده چین در ارزهای دیجیتال باشد؟

با ممنوعیت‌های کریپتو، چین با استفاده از پروژه‌های بلاک چین تحت حمایت دولت برای پشتیبانی از استقرار NFT‌های غیرکریپتویی که با ارز فیات پرداخت می‌شوند، تلاش کرده است NFT‌ها را از ارزهای دیجیتال جدا کند.

همانطور که در بیانیه مشترک ماه آوریل توسط انجمن بانکداری چین، انجمن مالی اینترنتی چین و انجمن اوراق بهادار چین توضیح داده شد، دولت همچنان هوشیار است تا به مردم در مقاومت در برابر “احتکار NFT” کمک کند و “ریسک های پنهان” سرمایه گذاری را شناسایی کرده است. هشدار به مردم در مورد با NFT ها

چین تنها کشوری نیست که طبق قانون دارایی دارای NFT است. یک قاضی دادگاه عالی سنگاپور، در یک دعوی در ماه اکتبر که NFT ها را به دارایی های فیزیکی مانند ساعت های خوب و شراب مرغوب تشبیه می کرد، به قانون مالکیت موجود اشاره کرد و بیان کرد که “NFT ها مجموعه داران بسیار محبوبی هستند. به عنوان یک کالا درنویسنده: Jesse Coghlan

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا