🚨 اخبار ارز دیجیتال

شهر چین پلتفرم متاورس تحت حمایت دولت را راه اندازی کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هدف این پلتفرم تجمیع منابع مؤسسات و شرکت‌های دانشگاهی چینی و افزایش فعالیت‌های تحقیقاتی آنها در زمینه‌های مرتبط با متاورس است.

نانجینگ، مرکز استان جیانگ سو چین، پلتفرم نوآوری فناوری بلاک چین و فناوری بلاک چین را در ۲۲ می راه اندازی کرد. هدف این پلتفرم تحت حمایت دولت تسهیل و پیشبرد تحقیق و توسعه Metaverse در سراسر کشور است.

این سازمان تازه تاسیس تحت حمایت دولت توسط دانشگاه علوم و فناوری اطلاعات نانجینگ (NUIST) رهبری می شود. بر اساس اعلامیه‌ای در حساب‌های رسمی رسانه‌های اجتماعی NUIST، این پلتفرم از اعضای موسس نمایندگی موسسات دانشگاهی مختلف و شرکت‌های مرتبط با بلاک چین در سرزمین اصلی چین تشکیل شده است.

هدف از این پلت فرم گردآوری منابع مؤسسات و شرکت های دانشگاهی چینی برای تقویت فعالیت های تحقیقاتی آنها در زمینه های مرتبط با Metaverse است. Metaverse به دنیای مجازی یا فضای مجازی جمعی، شامل تمام دنیای مجازی، واقعیت افزوده و تجربیات واقعیت مجازی اشاره دارد. این یک قلمرو دیجیتالی به هم پیوسته است که در آن کاربران می توانند با یکدیگر و با محیط های تولید شده توسط رایانه در زمان واقعی تعامل داشته باشند.

نانجینگ، مانند سایر شهرهای چین، برای کسب جایگاهی برجسته در توسعه متاورز کشور رقابت می کند. در فوریه ۲۰۲۳، شهر استراتژی Metaverse خود را با هدف ایجاد صنعتی پر رونق با درآمد سالانه بیش از ۱۹.۱۳ میلیارد دلار (۱۳۵ میلیارد RMB) تا پایان سال ۲۰۲۵ اعلام کرد.

شهر شانگهای، در منطقه جنوبی نانجینگ، به طور فعال به دنبال جاه طلبی های خود برای متاورس است. این کلان شهر پیش بینی می کند که صنعت متاورس تا سال ۲۰۲۵ به ۴۹.۶ میلیارد دلار (۳۵۰ میلیارد یوان) درآمد سالانه برسد. شهر شانگهای اخیراً اولین مجموعه خود را از ۲۰ مورد استفاده از متاورس را معرفی کرد که حوزه‌های متنوعی مانند تشخیص پزشکی مجازی و تفریحات دیجیتالی ساختمان‌های تاریخی شهر را پوشش می‌دهد. .

مربوط:گرینلند متعلق به دولت چین برای درخواست مجوز تجارت دارایی رمزنگاری هنگ کنگ

چین قوانین سختگیرانه ای را در مورد ارزهای رمزپایه و NFT ها حفظ می کند، اما قدرت تغییردهنده فناوری های Web3، از جمله Metaverse، را در پیشبرد اقتصاد دیجیتال به رسمیت می شناسد.

در گزارش اخیر رسانه های محلی، معاون سابق وزیر علوم و فناوری وو ژونگ زی بر اهمیت گسترش استفاده از متاورس در زمینه های مختلف مانند آموزش، تجارت، پزشکی و سرگرمی تاکید کرد. وی همچنین بر لزوم ایجاد استاندارد صنعتی برای متاورس تاکید کرد.

مجله: آیا متاورس واقعاً شبیه «سقوط برفی» خواهد بود؟

نویسنده: Amaka Nwaokocha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا