اخبار ارز دیجیتال

یک مقام بانک مرکزی چین می گوید یوان دیجیتال “ناشناس بودن قابل کنترل” را ارائه می دهد

یوان دیجیتال چین یکی از اولین CBDC ها است که فاز آزمایشی آن گسترش یافته و میلیون ها کاربر و میلیاردها حجم تراکنش را شامل می شود.

در سخنرانی اخیر در هفته فین‌تک هنگ کنگ، ایگان، رئیس بانک مرکزی چین در مورد پیشرفت یک ارز دیجیتال ملی به نام یوان دیجیتال صحبت کرد. وی پیشرفت و پذیرش ارز دیجیتال کشور را تشریح کرد.

یی در سخنرانی خود گفت چین، کشوری با زیرساخت های پرداخت دیجیتال قوی، یوان دیجیتال را به عنوان جایگزینی برای پول نقد قرار داده است. وی افزود: “حفاظت از حریم خصوصی یکی از موضوعات مهم در دستور کار ما است.”

او در ادامه یک سیستم پرداخت دو لایه را توصیف کرد که به کاربران امکان ناشناس بودن قابل کنترل را می دهد. در مرحله اول، بانک مرکزی رنمینبی دیجیتال را در اختیار اپراتورهای دارای مجوز قرار می دهد و فقط اطلاعات تراکنش های بین سازمانی را پردازش می کند. در مرحله دوم، اپراتورهای مجاز تنها اطلاعات شخصی لازم برای خدمات تبادل و توزیع عمومی را جمع آوری می کنند.

یی قول داده است که داده ها به صورت رمزگذاری شده ذخیره می شوند و اطلاعات شخصی حساس ناشناس خواهد بود و با اشخاص ثالث به اشتراک گذاشته نخواهد شد. کاربران همچنین می‌توانند با استفاده از کیف پول الکترونیکی اختصاصی برای تسهیل این تراکنش‌ها، تراکنش‌های ناشناس را تا سقف مشخصی انجام دهند. رئیس کل بانک مرکزی گفت: گمنامی یک شمشیر دولبه است و باید با احتیاط به ویژه در حوزه مالی برخورد شود.

ما می دانیم که ناشناس بودن و شفافیت سیاه و سفید نیستند و نکات ظریف زیادی وجود دارد که باید با دقت مورد توجه قرار گیرد.

نظرات یی با مو چانگچون، رئیس برنامه CBDC مطابقت دارد. مو چانگچون در ماه جولای موضع مشابهی را تکرار کرد که CBDC مانند پول نقد نباید ناشناس باشد. مو گفت که CBDC کاملاً ناشناس مانع از پیشگیری از جنایاتی مانند پولشویی، تأمین مالی تروریسم و ​​فرار مالیاتی می شود.

مربوط: هنگ کنگ می تواند کلید احیای رمزارز چین باشد – آرتور هیز

چین برنامه CBDC خود را از اوایل سال 2014 آغاز کرد و پس از چندین سال توسعه، در سال 2019 آزمایشی را آغاز کرد. از آن زمان، این برنامه به میلیون ها مشتری خرده فروشی در سراسر کشور گسترش یافته است. در سال 2022، آزمایش CBDC به پرجمعیت ترین ایالت ها گسترش خواهد یافت. وسعت مسیر CBDC را می توان از این واقعیت استنباط کرد که در سه ماهه سوم سال 2022، کل حجم معاملات رنمینبی دیجیتال از 14 میلیارد دلار فراتر رفت.

نویسنده: Prashant Jha

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا